Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #93

New Mutants #93

New Mutants #93

"Madripoor"

Postacie
Cytat

Stryfe: "Excellent Zero, you have teleported us here at most opportune moment"

Streszczenie

W Madripoorze New Mutants walczą o swe życie, zaatakowani przez odzianych w zielone zbroje napastników. Zostają przyciśnięci do muru i Cable stwierdza, iż jeśli szybko nie pojawi się wysłannik japońskiego rządu z którym mieli się tu spotkać, ktoś za to zapłaci. Wówczas przybywa Sunfire, który swą mocą zmienia układ sił. W obliczu ognistego ataku napastnicy uciekają. Sunfire opada na ziemię, stwierdzając iż gdzieś musiał być przeciek, skoro przeciwnicy dowiedzieli się o miejscu ich spotkania. W ten sposób tajna misja zwiadowcza zmieniła swój charakter.


Przestępczy lord podziemia Madripoor generał Nguyen noc Coy, który przekazuje narkotyki swemu wspólnikowi, złości się podczas rozmowy ze swym rozmówcą, któremu zarzuca iż ściągnął mu na głowę mutantów. Jego wspólnik, którym jest Stryfe, odpowiada mu z wielkiego ekranu iż jeszcze nic nie stracił w starciu z mutantami, zaś na jego usługi przybędą członkowie MLF, którzy stawią czoła tym przeciwnikom. Wyeliminowanie Cable'a i jego grupy jest dla Stryfe'a celem numer jeden.


Z rozmowy Sunfire i Cable'a New Mutants dowiadują się zdumieni, iż Dayspring miał syna, którego pragnie pomścić. Wychodzi na jaw przyczyna ich spotkania. Rząd japoński poszukuje producentów Sleetu, niezwykle groźnego narkotyku, który wzbudza w ludziach morderczą furię. Po jego zażyciu wszyscy wokół zaczynają zabijac się nawzajem. Ślad prowadził do Madripooru, dokąd New Mutants przybyli śladem MLF tropiąc działania Stryfe'a, pragnąc odbić Skids i Rusty'ego. Podzieleni na dwie grupy ruszają śladem namiaru na mutantów, jaki wskazuje im przenośne cerebro. Prowadzeni przez Cable'a, Sunspot, Rictor i Wolfsbane kierują się w stronę wskazywaną przez sygnał. Ric zastanawia się nad swym stosunkiem do Cable'a, który jeszcze niedawno wydawał mu się potworem, teraz zaś nie jest już tego taki pewny. Roberto usiłuje wyciągnąć zeń co go dręczy, lecz Rahne staje w obronie Meksykanina.


Nad nimi lecą Cannonball, Sunfire i Boom Boom dosiadająca Warlocka, na których drodze staje MLF. Warlock zostaje trafiony energią mutanta zwanego Kamikaze. Spadającą Tabithę chwyta Sam, lecz na leżącego Warlocka spada Sumo, przypominający posturą Bloba. Boom Boom trafia go jednak swym fajerwerkiem. Tymczasem Sunfire walczy zaciekle z mutantką Dragoness. Warlockowi udaje się spętać Kamikaze, lecz nagle wszyscy zostają na chwilę sparaliżowani przez niezwykłe wyładowanie w powietrzu. To Zero, który teleportował na miejsce walki swego pana. New Mutants po raz pierwszy stają na wprost Stryfe'a, który przybył tu po narkotyk, zamierzając dzięki niemu zatruć wodociągi w wielkich aglomeracjach i spowodować śmierć homo sapiens. Stryfe nachyla się nad Cannonballem i oznajmia, że Cable już ich nie znajdzie, ani nie przyjdzie z pomocą.


Niedaleko Rahne traci namiar cerebro na swych towarzyszy, a dla Cable'a jest oczywiste iż wpadli oni w jakiś rodzaj pułapki. Niepodziewanie łapie bardzo dziwny namiar, który zbliża się w ich stronę. Nakazuje wszystkim przygotować się do walki, bowiem w ich stronę zbliża się jakiś mutant. Zakaukuje go gdy ten wynurza się zza rogu, lecz przeciwnik z łatwością uwalnia się z jego chwytu, a po sekundzie słychać głośne: SNIKT! Logan spogląda na Dayspringa wykrzykując: "Cable!" po czym skacze nań z wyciągniętymi pazurami...

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.