Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #99

New Mutants #99

New Mutants #99

"The Beginning of the End" - part 2

Postacie
Cytat


Cable: "I have a purpose too. I have to prepare young mutants such as yourself for a war"

Streszczenie

W tunelach pod Manhattanem Brute schwytał właśnie uciekającą przed Masque mutantkę Feral. Pojawia się sam przywódca Morloków, żądający od jeńca aby poddał się jego woli, Feral sprzedaje mu jednak silny cios i rzuca się do ucieczki. Masque nakazuje Morlokom podjąć pościg. Feral biegnie tunelami, natrafiając na właz prowadzący na górę. Znika w nim, a tropiący ją Masque zdaje sobie sprawę iż wybrała drogę prowadzącą do kompleksu w Salem. Decyduje się kontynuowac pościg, nawet jeśli miałoby to narazić go na spotkanie z New Mutants.


W Central Parku Cable spotyka się z James Proudstarem, bratem Thunderbirda który zginął tragicznie podczas jednej z pierwszych misji X-Men [Uncanny X-Men #95].


Jako dyrektor tego co pozostało ze Szkoły Xaviera oferuje mu w niej miejsce, lecz James odmawia, bowiem ma wyrobione zdanie na temat X-Men, jako że walczył już z nimi i New Mutants wcześniej, gdyż był członkiem Hellions. Choć porzucił ich szeregi Emma Frost posuwając się do gróźb żąda aby powrócił. Cable uprzedza go aby uważał, bowiem toczy się wojna. Wojna pomiedzy mutantami. Jeśli James zmieni swą decyzję, wie gdzie szukać Cable'a. Nathan nie ma pojęcia iż na swych monitorach obserwuje go Gideon monitorujący posunięcia New Mutants. Musi jednak zaprzestać, bowiem do jego wieżowca przybywa Roberto Da Costa. Gideon składa mu kondolencje, uświadamiając jednocześnie iż właśnie zakończyło się jego dzieciństwo. Musi stanąć na czele firmy, bowiem taka była decyzja jego ojca, a także zając się organizacją pogrzebu. Gideon zamierza mu w tym wszystkim pomóc, bowiem sam przez to wszystko przeszedł, gdy stracił matkę. Jako stary znajomy Roberto, rozumie ile znaczy dla niego odejście ze szkoły. Sunspot stwierdza, iż ze Szkoły którą znał pozostało już tak niewiele iż nadeszła pora aby ją opuścić. Gideon uśmiecha się w milczeniu.


W Salem Cable odmawia wyruszeniu za Rictorem, stwierdzając iż podjął on już swą decyzję, z własnej woli decydując się opuścić zespół i udać do Genoshy. Nie zamierza go szukać, bowiem nie ma to sensu, a Ric na nic nie zda się drużynie. Cannonball nie rozumie takiego podejścia i kłóci się z Dayspringiem wściekając na niego. Awantura pozostaje nierozstrzygnięta, bowiem Domino i Cable prezentują poglądy, których nie są w stanie zrozumieć Boom Boom i Cannonball.


W Arizonie Proudstar powraca do swego domu, lecz już z daleka dostrzega dymy nad Camp Verde. Gdy dociera na miejsce odkrywa iż cała wioska spłonęła a wszyscy nie żyją. W ruinach leży zniszczona maska Hellfire Club. James w rozpaczy poprzysięga Emmie Frost zemstę.


W Salem Roberto przychodzi do Cable informując go o śmierci swego ojca. Cable oznajmia, iż wie przez co przechodzi, bowiem sam utracił ojca dawno temu, lecz wydaje się nieporuszony słysząc iż Roberto opuszcza szkołę. Wzburzony chłodnym potraktowaniem Sunspot wybiega. Z mroku wynurza się Sam żądając natychmiastowej odpowiedzi jaką grę prowadzi Cable.


W sali ćwiczeń Domino trenuje wraz z Boom Boom. Tabitha usiłuje z niej wyciągnąć czego właściwie chce Cable doprowadzając do rozpadu zespołu. Słyszy iż nadszedł czas decyzji, należy odejść lub walczyć, a Nathan pozwala im wybrać. Niedaleko Cable i Cannoball kłócą się po raz kolejny. Sam dowiaduje się, iż lepiej aby niepewni odeszli, nim ich niezdecydowanie doprowadzi do powstania kolejnych ofiar toczącej się wojny. Dayspring słyszy, iż jeśli utracił uczucia sam stał się już dawno temu jej ofiarą.


Później. Na powierzchni Sam i Roberto, ostatni oryginalni New Mutants żegnają się, a Sunspot opuszcza teren szkoły. Cable spogląda na Sama, stwierdzając iż budowę należy zacząć od podstaw. Wkrótce do nich dwóch, Domino i Boom Boom dołącza James Proudstar, oznajmiając iż pomoże Cable'owi w walce jeśli ten pomoże mu pokonac Hellfire Club. Ich rozmowę obserwuje Feral, ukrywająca się w kanałach wentylacyjnych kompleksu. Tymczasem w sali ćwiczeń znikąd pojawia się tajemniczy przybysz.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.