Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #9

New Mutants #9

New Mutants #9

"Arena"

Postacie
Cytat

Psyche: "Whoo... the world's spinning! I bet I'm tipsy. We're being naughty girls, Rahny, Professor X won't approve."
Wolfsbane: "D'you think, he'll yell at us?"
Psyche: "Big deal! We'll yell back louder!"

Streszczenie

New Mutants są prowadzeni do miasta prez legion Rzymian. Ich oczom ukazuje się Nowy Rzym. Sam niesie na rękach nieprzytomną Amarę. Sunspot chce odnaleźć swoją mamę, ale Dani prosi aby poczekali. Rycerze, ktrórzy ich tu przyprowadzili mówią po angielsku, być może im pomogą. Tymczasem dziewczyna, którą trzyma Cannonball budzi się, prosząc go, aby słuchali się poleceń wydawanych przez rycerzy. Amara dodaje, że cały czas była przytomna, ale prosi aby jej nie wydał. Nadzieje na pomoc ze strony Rzymian zostaja szybko rozwiane, kiedy New Mutants zostaja wtrąceni do lochu. Dowódca legionu oznajmia, że ich lost zostanie rozstrzygnięty następnego dnia.


Kiedy Rzymianie odchodzą, Amara przedstawia się wszystkim New Mutants, jako córka pierwszego senatora Nowego Rzymu, Luciusa Antoniusa Aquilla. Dziewczyna mówi, że chociaż Nowy Rzym jest republiką, to znajduje się pod rządami Inków. Ona działa w opozycji, więc jeżeli ktokolwiek dowie się, że Amara jest tutaj, zniszczy to politycznie jej ojca. Na pytanie Roberta, co miała wspólnego z wyprawą jego matki odpowiada, że Rzym przetrwał tylko dlatego, że był odizolowany od reszty świata. New Mutants odchodzą w inne miejsce lochu, aby omówić sprawę Amary między sobą. Cannonball ufa jej w przeciwieństwie do reszty jego przyjaciół. Rahne jest przekonana, że dziewczyna nie powiedziała całej prawdy. Nagle moce Psyche wymykają się spod kontroli i atakują Amarę. Reszta widzi czarną kapłankę i Amarę w ogniu. Cannonball jest zły, że Dani przestraszyła Rzymiankę. Postanawia wydostać się z lochu uzywając swoich mocy. Zatrzymuje go Sunspot i mimo ostrzeżeń Amary, to on rozbija drzwi. Wyzwala to automatyczną obronę i New Mutants zostają zasypani gradem strzałek po czym tracą prztomność.


Tymczasem w senatorskich łaźniach Lucius Aquilla, ojciec Amary rozmawia z Marcusem Domitiusem Gallo. Pyta go, co stanie się z pojmanymi więźniami. Marcus odpowiada, że zrobią to, co nakazuje im prawo. Dziewczęta pójdą na targ niewolników, a chłopcy stoczą pojedynek na arenie. Jeżeli przeżyją, dołączą do dziewcząt. Gallo odchodzi, natomiast senator Aquilla domyśla, że Marcus wolałby zobaczyć na arenie raczej jego, niż pojmanych chłopców. Nie zamierza do tego dopuścić, a jeżeli trzeba będzie poświęci życie kilku dzieciaków. Marcus Domitius po zakończonej rozmowie wściekły wbiega do swego domu, rozkazując aby podano mu wino. Przysięga sobie, że Aquilla zapłaci mu za to, że cały czas po kryjomu się z niego wyśmiewa. Kiedy zjawia się jego żona, Selene, tłumaczy jej, że przez Aquille wszystkie jego plany legły w gruzach. Chciał wykorzystać dzieci mające nadprzyrodzone moce do własnych celów. Wtedy miałby w ręku potężną broń. Przez Luciusa Aquilla musi przestrzegać prawa i wysłać New Mutants do walki na arenie. Selene proponuje, że bardzo łatwo może się pozbyć przeciwnika męża. Ten jednak odmawia, tłumacząc, że woli uniknąć korzystania z czarnej magii Inków, którą praktykuje Selene. Ta stwierdza, że kiedys nadejdzie dzień, w którym jej magia będzie niezbędna, aby Marcus osiągnął zwycięstwo. Prowadzi go do katakumb znajdujących się pod ich willą. Tam w więzieniu siedzi Castro, człowiek pracujący dla Emmanuela daCosta. Castro mówi, że jego pracodawca chce wykorzystać naturalne bogactwo ich krainy, a korzyści będą obopólne. DaCosta jest gotów dostarczyć Rzymianom broń, jakiej będą potrzebować. Marcus Gallio zastanawia się nad taką propozycją, uważając ją za intrygującą.


W specjalnym budynku dla niewolnic, Rahne, Amara i Dani są kąpane, czesane i przygotowywane do sprzedaży na targu niewolników. Dostają także wino. Po kolejnych kieliszkach, Amara ostrzega je, aby nie piły tak dużo, ponieważ wino jest odurzające. Jednak jest trochę za późno, bo dziewczyny już zdąrzyły się upić. Amara obserwuje wyjście z pomieszczenia. planuje ucieczkę. Nie może jednak próbowac teraz, ponieważ w pobliżu jest zbyt dużo osób. Dziewczyna postanawia poczekać, aż wszyscy pójda spać. Dotrzymując postanowienia w nocy próbuje się wymknąć. Wie, że jej ojciec byłby wściekły widząc ją tutaj.wiele lat temu wysłał ją a granicę, aby uchronić córkę przed czarną kapłanką i jej kultem ognia. Nie powiedziała tego New Mutants, dlatego prawdopodobnie nie ufali jej. Dlatego też chce obudzić Dani i Rahne, ale obydwie śpią twardo po podanym im winie. Amara nie tracąc czasu postanawia uciec sama. Szukając wyjścia czuje wyrzuty sumienia z powodu zostawienia Dani i Rahne. Nagle robi jej się słabo a potem czuje okropny ból, jakby płonęła od środka. Osuwając się na ziemię, widzi podchodzącą do niej Selene. Amara poznaje ją, a kobieta mówi, że dziewczyna posiada ogromny dar, który ona zamierza wykorzystać.


Roberto i Sam przykuci do ściany kajdanami obserwują dwóch pojedynkujących się mężczyzn, którzy dzielą z nimi loch. Cannonball i Sunspot nie mogą się oswobodzić, ponieważ dostali sporą dawkę odurzających środków. Jeden z mężczyzn, Falco mówi, że jeśli zwycięsko wyjdą z pojedynku z gladiatorami na arenie, staną się niewolnikami Nowego Rzymu.


W południe przychodzi czas na walkę Sunspota i Cannonballa z gladiatorami. Kiedy trybuny wokół areny zaludniają się, rozpoczyna się widowisko. Najpierw wchodzą Falco i Rogier, mężczyźni, którzy byli w lochu z Samem i Robertem. Później wkraczają gladiatorzy. Na koniec na arene zostaja wypchnięci Sam i Roberto, którym wcześniej wlano do gardła wina z odurzającymi środkami. Na widowni siedzą także Dani i Rahne, które po rozpoczęciu walki wiwatuja tak jak reszta tłumu, z powodu narkotyków podanych w winie. Cannonball i Sunspot także stracili świadomość po wypiciu wina. Najpierw dzięki swym mutacyjnym mocom pokonują gladiatorów, wjeżdżające na arenę tarany i rydwany, w końcu zaczynają walczyć sami ze sobą. Na trybunach Rahne krzyczy do Roberta, aby zabił Sama, nazywając go swym ukochanym. Kiedy widzi, że Sunspot zaczyna przegrywać, zbiega na arenę, przybierając swą postać wilka, aby pomóc Robertowi. Obserwuje to Dani, która wreszcie otrząnęła się z narkotycznego działania wina. Uświadamiając sobie, co się dzieje, próbuje wykorzystać swe moce, aby powstrzymać walczących z soba przyjaciół. Udaje jej się wykreować obraz Profesora Xaviera. Widząc to New Mutants znajdujący się na arenie wreszcie się opanowują. Po chwili Psyche także opuszcza trybuny. Oburzony tłum krzyczy, aby zabić "demony". Straże podnoszą swoje łuki, gotowi do ataku, czekając na rozkaz senatora Marcusa Gallio. Ten jednak nie pozwala im strzelać. Zamiast tego wznosi wieniec laurowy. Przemawia do tłumu, mówiąc, że należy się on dziewczynie, która zamieniła się w wilczycę. Dodaje, że dzieci stojące na arenie są potomkami bogów, posiadającymi niezwykłe moce, po czym wita ich wśród pełnoprawnych obywateli Rzymu.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.