Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #91

New Mutants #91

New Mutants #91

"Prey for the living"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Now then little boy meat... Let's finish what we started!"
Caliban: "Aye, butcher of your own kind. Let us!"

Streszczenie

Ranny Rictor nie ma sił by uciekać, może jedynie oglądać starcie Calibana z Sabretoothem. Gdy Creed zaczyna zdobywać przewagę, Ric włącza się do walki atakując go swą mocą. Sabretooth niec jednak nie robi sobie z tego ataku i rzuca się na Rica, lecz Caliban znowu staje mu na drodze.


Tropem swego towarzysza w tunelach podążają New Mutants, prowadzeni przez Cable'a który wyraźnie im imponuje. W pewnym momencie drogę zastępują im Morloki Masque, który pojawia się także osobiście przypominając iż jest teraz władcą tuneli. Nieważne kto wygra toczącą się niedaleko walkę, ostateczne zwycięstwo należeć będzie do niego. Cable ignoruje bredzenia szaleńca i wysyła Cannonballa przodem na zwiady, gdyż w swej odrzutowej formie jest on niemożliwy do zranienia. Wkrótce New Mutants docierają na miejsce walki i ze zdumieniem rozpoznają przemienionego Calibana, który najwyraźniej walczy z Creedem w obronie Rictora. Rahne natychmiast rzuca się na Creeda, który odtrąca ją potężnym ciosem. Chwilę później atakują go Cannonball i Sunspot ignorując rozkazy Cable'a, który otwierając ogień z karabinu myśli o tym iż nie stworzy z New Mutants grupy, dopóki ci nie zaczną wykonywać jego rozkazów. Na razie jedyną posłuszną mu osobą jest o dziwo Boom Boom. Na rozkaz Cable'a rozrzuca bombki, a gdy kurz spowodowany ich eksplozją opada okazuje się że dwaj antagoniści gdzieś zniknęli, co gorsza przepadł także Rictor. New Mutants nie wiedzą iż zabrał go ze sobą Sabretooth. Rzuca go u swych stóp zamierzając zabić. Rictorem zaczynają wstrząsać drgawki i przestaje kontrolować swą moc stając się coraz bardziej rozwścieczony. Słysząc co Creed zamierza mu uczynić i jego śmiech doprowadza do zawalenia części tunelu, zamierzając pogrzebać Szablozębego w ruinach, któremu rzecz jasna udaje się uciec.


W gruzach kilka minut później odnajdują Rica prowadzeni przez Cable'a New Mutants, dla którego priorytetem było ocalenie chłopaka. Pojawia się także Sabretooth oznajmiając, iż teraz wykończy New Mutans jednego za drugim. Ci są gotowi do walki, gdy przybywa Masque z Morlokami, oznajmiając iż Sabretooth należy do nich, nadszedł bowiem czas zemsty za Masakrę Mutantów. Dla Dayspringa nielogiczne jest grożenie walką w obliczu wroga z którym należy walczyć. Wówczas przybywa Caliban. Oznajmiając Masque'owi iż dzisiaj zginie tylko jeden słaby mutant rzuca się na Creeda. Przywódca Morloków zszokowany jest zmianą w wyglądzie jednego z nich, czując iż łatwo może utracić przywództwo.


Szalona walka dobiega końca wraz z potężnym ciosem jaki Caliban zadaje Creedowi posyłając go na ziemię. Sabretooth pada, zaś Caliban odchodzi oznajmiając iż pewnwgo dnia powróci osądzić także Cable i jego grupę. New Mutants wycofują się z tuneli.


W kompleksie grupa czyni Ricowi wyrzuty za to co uczynił. Ten nie ma ochoty ich słuchać, wstaje więc z łóżka i udaje się do sali ćwiczeń. Tam znajduje Cable'a i ze zdumieniem patrzy jak ten uruchomił cięzki scenariusz i pomimo wieku i wysiłku walczy aby stać się jeszcze lepszym. Ric dochodzi do wniosku iż Dayspring ma rację, bowiem nim nadejdzie czas aby zmierzyć się z takimi przeciwnikami jak Creed należy się przygotować. Nawet jeśli nie lubi Cable'a, należy mu się respekt.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.