Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #98

New Mutants #98

New Mutants #98

"The Beginning of the End" - part 1

Postacie
Cytat

Deadpool: "Mister Tolliver hired me to find you"
Cable: "And you have"
Deadpool: "Yup. Mr. Tolliver also hired me to kill you"

Streszczenie

Colorado. Mężczyzna zwany Gideonem rozpoczyna trening z droidami bojowymi dostarczonymi mu przez Shaw Industries. Pokonuje roboty z łatwością, stwierdzając iż musi poskarżyć się swemu przyjacielowi Sebastianowi iż urządzenia są zbyt głośne. Dzięki swej mocy mutanta i metalowym rękom szybko rozprawia się z przeciwnikami. Po treningu jego sekretarze przedstawiają mu program jego dnia. Jednym z punktów w grafiku milionera jest Da Costa. Gideon ma nadzieję iż wszystko pójdzie zgodnie z planem.


W Salem Cable i Cannonball ćwiczą w sali ćwiczeń. Dayspring bada możliwości Sama, stwierdzając że choć w odrzutowej postaci jest niezniszczlny, łatwo się dekoncentruje. Cable oznajmia iż nadchodiz pora na zmiany, bowiem wydarzenia w Genoshy ostateczni udowodniły że stare metody są nieskuteczne. Uczniowie Xaviera byli niegdyś rodziną, teraz zaś muszą stać się żółnierzami, jeśli chcą przetrwać starcie z MLF. Sam przypomina mu iż po śmierci Warlocka i odejściu Rahne, grupa już praktycznie nie istnieje.


W Brazylii w budynku Da Costa International sekretarka przynosi właścicielowi firmy kawę. Odchodzi uśmiechając się złowieszczo. Gdy Emmanuel Da Costa wypija łyk z filiżanki pada martwy.


W Salem w rozmowie z Tabithą Ric wścieka się iż pozostawili Rahne w Genoshy własnemu losowi, a muszą coś zrobić. Forge usiłował odkryć tajemnicę kodu genoinżyniera, lecz X-Men przepadli zabrani w kosmos przez Lilę Cheney i nie dają śladu życia. Rictor ma dość bezsilności i oznajmia iż wyrusza do Genoshy do Rahne. Tabitha wykrzykuje, iż Cable mu na to pozwoli, lecz Ric nie zamierza pytać go o zgodę.


W bibliotece nagły wybuch powala Cable'a na ziemię. Został właśnie postrzelony przez przybysza, który przedstawia się jako Deadpool. Oznajmia iż został przysłany tu przez Tollivera, który wynajął go aby zabił Nathana Dayspringa. Wycelowuje pistolet w pierś Cable'a.


W chwili gdy zamierza pociągnąć za spust zostaje trafiony w plecy przez lecącego Cannonballa. Poirytowany zabójca rzuca w Sama neuro-siecią, kóra ściąga go na ziemię. Wtedy zabójca zostaje jednak trafiony w twarz pięścią Cable'a, kóry wykorzystał moment nieuwagi napastnika aby się doń zbliżyć. Deadpool odkrywa iż ma złamaną szczękę i rzuca w noge Cable'a nożem. Wówczas pojawiają się Rictor, Sunspot i Boom Boom. Deadpool rzuca w Rica drutami, które obwijają się wokół jego gardła dusząc go. Nagle trafiają go trzy ostrza i pada na ziemię obezwładniony. Zza jego pleców wychodzi kobieta, która okazuje się przyjaciółką Cable'a przybyłą na jego wezwanie. Na imię jej Domino. Razem zastanawiają się co zrobić z Deadpoolem. Postanawiają odesłać go z powrotem do Tollivera, który w odpowiedni sposób wynagrodzi go za porażkę. New Mutants ze zdumieniem patrzą jak zmienił się nastrój Cable'a wraz z przybyciem Domino.


Cable siedzi przy komputerze, a gdy Domino zapytuje go o los Deadpoola oznajmia iż nadał go paczką Federal Express. W tej chwili Nathan przegląda katalog mutantów. Karma zniknęła, Magma znajduje się w Nova Roma, Moonstar została walkirią, zaś Rusty i Skids pozostają w rękach Stryfe'a. Nie da się z nich skompletować na powrót drużyny.


Tej samej nocy z kompleksu wymyka się Rictor, pozostawiając Tabicie kartkę iż opuszcza ich bowiem zamierza odnaleźć w Genoshy Rahne. Tymczasem Roberto budzi się i ze zdumieniem dostrzega przed sobą Gideona, który w nieznany sposób ominął systemy bezpieczeństwa kompleksu. Dowiaduje się od niego iż jego ojciec miał atak serca i nie żyje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.