Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #13

New Mutants #13

New Mutants #13

"School Daysze"

Postacie
Cytat

Amara: "This is magic! I press this square... and a letter appears on the glass before me! Honored teacher, would you explain?"

Streszczenie

Dani i reszta New Mutants wprowadza Amarę do gabinetu i przedstawia ją Profesorowi Xavierowi. Ten z kolei wita dziewczynę jako nową członkinię New Mutants, po czym prowadzi ja do jej nowej sypialni. Amara stając w drzwiach widzi, że pokuj jest identyczny jak ten, w którym mieszkała w swoim domu w Rzymie. Profesor tłumaczy, że "zajrzał" w jej pamięć, aby zrobić Amarze niespodziankę. Dziewczyna nie wygląda jednak na zadowoloną i pyta, czy zawsze Xavier będzie śledził jej myśli. Ten odpowiada, że bardzo ceni sobie cudzą prywatność oraz, że ingeruje w cudzy umysł tylko w rzadkich wypadkach.


New Mutants urządzają w ogrodzie grilla. Dani przygotowuje jedzenie, a reszta, w tym Stevie Hunter i Profesor pomagają jej. Po chwili zjawia się również Amara. W przeciwieństwie do innych, ubranych w codzienne ubrania, Amara ma na sobie długą, odświętną, białą suknię. Wchodząc do ogrodu wita się ze zdziwionymi przyjaciółmi. Nadlatuje Cannonball ze skrzynką napojów gazowanych i tak samo jak reszta jest pod wrażeniem wyglądu Amary. Sam postanawia popisać się przed dziewczyną i pomimo telepatycznych ostrzeżeń Xaviera wykonuje skomplikowane sztuczki w powietrzu. Po chwili traci jednak kontrolę i lądując wypuszcza z rąk napoje, które oblewają Amarę. Wściekła dziewczyna płacząc wybiega z ogrodu. Dani stara się jej powiedzieć, że Sam nie zrobił tego specjalnie, ale Amara jej nie słucha, krzycząc, że Cannonball zniszczył suknię jej matki. Nagle ziemia rozstępuje się i wybucha z niej lawa, ponieważ Amara straciła kontrolę nad własną mocą. Rahne i Dani biegną, aby ją znaleźć. Tymczasem Amara, która nie odbiegła zbyt daleko, myśli o swojej potężnej mocy. Ma nadzieję, że uda jej się zacząć nad nią panować, w przeciwnym wypadku będzie ogromnym zagrożeniem dla innych.


W kwaterze głównej rządu federalnego, dr Valerie Cooper, Henry P. Gyrich i Sebastian Shaw wypróbowują nowego sentinela, robota przeznaczonego do walki z mutantami. Coś jednak idzie nie tak, i strażnik zaczyna robić, co mu się podoba. Kiedy Gyrich widzi jak robot uszkadza budynek, każe obsługującemu cały system komputerowy wyłączyć robota. Okazuje się jednak, że ktoś włamał się do komputerów rządowych i nie ma innego wyjścia, niż zniszczenie sentinela.


Kitty Pryde i jej przyjaciel Doug siedzą wspólnie przed komputerem. Doug właśnie włamał się do systemu Shawa. Natomiast Kitty szuka informacji o magnacie i jego klubach. Doug zastanawia się, czy Sebastian Shaw nie współpracuje z rządem. Za pierwszym razem, kiedy połączył się z systemem Shawa, wyglądało to na jakąś rządową bazę danych. Po chwili oboje wstają od komputerów i schodzą do kuchni, żeby coś zjeść. Przy stole Doug zaczyna rozmowę o rodzicach Kitty, kiedy dziewczna spostrzega, że jest już bardzo późno. Kiedy wychodzi, Profesor łączy się z nią telepatycznie, każąc natychmiast wracać do rezydencji. Kitty po drodze spotyka Amarę, nadal płaczącą w tym samym miejscu. Kitty pyta, czy może jej jakoś pomóc, ale w odpowiedzi wściekła Amara krzyczy, żeby zostawiła ją w spokoju. Kathrine zastanawia się, dlaczego nigdy nie udaje się jej zaprzyjaźnić z nikim w jej wieku. Wyjątkiem jest tylko Doug, z którym dogaduje się bardzo dobrze. Po chwili zjawiają się New Mutants. Pomiędzy nimi a Kitty dochodzi do małej kłótni, kiedy pojawia się Xavier w telepatycznej postaci, nakazując Kathrine natychmiast stawić się w swoim biurze.


Xavier wypomina Kitty, że już nie pierwszy raz nie stawiła się na szkolenie grupy. Mówi również, że powinna odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest gotowa, żeby należeć do X-Men. Ponadto Profesor stwierdza także, że waśń pomiędzy nią a New Mutants zaszła już wystarczająco daleko. Kończąc, Xavier prosi, aby Kitty przemyślała to, co jej powiedział. Profesor, zostając sam, znów odczuwa nagły, silny ból głowy, jakby jakis potężny mutant skanował jego umysł. Ból znika równie szybko i niespodziewanie, jak się pojawił.


Następnego dnia, New Mutants mają lekcję informatyki z Profesorem. Nie wszyscy radzą sobie z komputerem dobrze, w tym Rahne, Sam oraz Amara, dla której jest to zupełnie obce. Profesor obiecuje Samowi prowadzić go telepatycznie krok po kroku przez lekcję. W krótce Amara radzi sobie bardzo dobrze. Widząc to, Rahne myśli, że pomimo, iż dziewczyna pochodzi z Nowego Rzymu, gdzie nie wiedziała nawet co to elektryczność, to uczy się o wiele szybciej od niej. Wolfsbane przyznaje przed sobą, że jest zarówno tak głupia, jak i brzydka. Jej myśli podgląda Xavier. Profesor nie wie co zrobić, żeby pocieszyć Rahne i przekonać ją, że wcale tak nie jest. Następną lekcją jest taniec ze Stevie Hunter. W kiedy nauczycielka chwali Amarę, za dobrą technikę, Rahne stwierdza, że pomimo dobrego wykształcenia jej koleżanka nie potrafiłaby zmienić się w wilka, po czym daje popis swoich mocy. Sam zaczyna na nią krzyczeć, pytając jakby to wytłumaczyła komuś, kto przypdkowo by ją zobaczył. Cannonball podkreśla, że nie wolno im posługiwać się swoimi mocami w miejscach publicznych. Uspokaja go Kitty, stwierdzając, że chęć popisania się przed innymi jest zupełnie naturalna. Do studia wchodzi przyjaciel Kitty, Doug. Wychodząc dziewczyna pociesza Rahne, że jej też nie raz oberwało się za takie rzeczy od Storm.


Później, sala walk. W czasie, gdy Profesor zapoznaje Amarę z salą walk, Stevie mysli o Rahne i Kitty. Zauważa, że obydwie są podobne. Zarówno Rahne jak i Kitty zupełnie niesłusznie obawiają się zajęcia ich miejsca w grupie przez nowe uczennice. Tymczasem Xavier tłumaczy Amarze na czym będzie polegał jej trening. Na początku nadaje jej pseudonim – Magma. Kiedy wspomina, że będzie dla jej bezpieczeństwa prowadził ją przez trening telepatycznie, Amara wybiega z sali krzycząc, że nie ma prawa wchodzić do jej umysłu, oraz że obiecał nigdy tego nie robić.


W nocy Amara leżąc w swoim łóżku zastanawia się nad swoim pobytem w szkole Xaviera. Stwierdzając, że nie pasuje i nigdy nie będzie pasowac do New Mutants, postanawia zrezygnować z dalszej nauki u Profesora. Kiedy przechodzi obok jego gabinetu, zauważa światło. Stając pod drzwiami, obserwuje prywatną rozmowę telepatyczną Xaviera i Lilandry. Kiedy Profesor kończy, Amara próbuje się schować lub uciec, ale telepata zdaje sobie sprawę z jej obecności. Dziewczyna wchodzi do pokoju i zaczyna pytać Xaviera o jego ukochaną. Profesor przyznaje, że choć tęskni za Lilandrą, nie mógł wyjechać z nią na jej planetę, ponieważ ma na Ziemi liczne obowiązki, jak choćby uczenie młodych mutantów panowania nad ich mocami. Amara pyta, czy kiedyś nie udało mu się nauczyć kogoś kontroli mocy. Profesor przyznaje, że Amara się nie myli, ale porażki nigdy go nie zniechęcały. Dziewczyna mówi, że w takich momentach Xavier przypomina jej ojca oraz, że choć jeszcze przed chwilą miała zamiar oznajmić, że wyjeżdża, ostatecznie postanowiła zostać.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.