Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #20

New Mutants #20

New Mutants #20

"Badlands"

Postacie
Cytat

Magma: "Innocent or not, roberto, they can still destroy us. Sometimes for the greater good, my friend, sacrifices must be made".
Sunspot: "And if it comes to that, we should make them. At last we have choice. Corsi and Miss Friedlander have none..."

Streszczenie

Kilka godzin wcześniej, Danielle trafiła na stół operacyjny, po walce z tajemniczym Niedźwiedziem-Demonem. Natomiast New Mutants oraz sala operacyjna chroniona zaklęciami Illyany, zostali teleportowani przez bestię na jego własne terytorium, nienaruszony przez człowieka Dziki Zachód. Illyana zauważa, że cień Demona, powoduje natychmiastowe zapadanięcie nocy wszedzie tam, gdzie się pojawi. Magik widzi też, że sala operacyjna, wokół której wytworzone jest pole ochronne, to przejście pomiędzy światem New Mutants a światem Niedźwiedzia. New Mutants spostrzegają, że Demon ma oficera Corsi i pielęgniarkę ze szpitala. Bestia przebija nieświadomych niczego ludzi pazurami, nie robiąc przy tym szkody ciałom. Zamienia za to ich dusze w posłuszne mu upiory. Widząc to, Cannonball uderza w Niedźwiedzia, przewracając go, jednak dla Toma Corsi i siostry Friedlander jest już za późno. Magik próbuje powstrzymać zamienione w upiory dusze, przed atakowaniem New Mutants, ale w tym samym czasie, Niedźwiedź usiłuje przedrzeć się przez barierę Illyany. Jeden ze znajdujących się na sali operacyjnej chirurgów podnosi główę i widzi, jak na jego oczach ściana pokoju rozrywa się, a na zewnątrz jest pustynia i piekące słońce. Kiedy po chwili znowu tam spogląda, wszystko wraca do normy, więc lekarz przypisuje przywidzenie zmęczeniu. Jego kolega radzi mu się skupić, ponieważ życie Danielle jest w ich rękach. Zastanawia się jednak, czy przy jej obrażeniach, większą przysługą nie byłoby pozwolić dziewczynie umrzeć.


Tymczasem Magma i Sunspot walczą z upiorami stworzonymi przez Niedźwiedzia. Amara chce użyc na nich swojej mocy, ale Roberto jest przeciwny wyrządzania krzywdy komuś, kto nie jest odpowiedzialny za to, co robi. Stwierdza, że Corsi i pielęgniarka nie mieli wyboru, natomiast oni go mają. Wtedy podlatuje do niego jeden z demonów i zaplątuje wokół niego linę, po czym unosi w powietrze. Cannonball z rozpędu atakuje demona, który puszcza Roberta. Sunspot ląduje tam, gdzie padł cień Niedźwiedzia. Jest bardzo ciemno i zimno, chłopak czuje, jak kobieta-demon wysysa z niego życie. Sunspot nie może nic zrobić, ale na pomoc przychodzi Wolfsbane, rzucając się do gardła demonowi. Wtedy znów pojawia się Magma, która ma zamiar pozbyć się upiora. Mówi Rahne, żeby wyciągnęła Roberta z cienia Niedźwiedzia, ale zapomina że bestia stworzyła dwa demony. To samo chce zrobic Amarze, którą przebija swoimi pazurami. Wtedy Illyana materializuje swój Miecz Dusz. Myśli, że nie wyrządzi on dużej krzywdy Niedźwiedziowi, więc używa go, aby uwolnic duszę Magmy, zamienioną w potwora. Kiedy widzi to Cannonball, jest przekonany, ze Magik chce zabić Amarę, dlatego atakuje ją. Illyana spada z dużej wysokości na ziemię, rozrywając swój kostium. Dziwna metalowa zbroja powstaje na jej ciele, ratując jej życie. Tymczasem Magma wypomina Samowi jego nierozsądny atak na Illyanę. Tłumaczy, że Magik wypędziła swoim mieczem zło Niedźwiedzia z jej duszy, a nie chciała zrobić jej krzywdy. Swoim zachowaniem Cannonball tylko oddał przysługę demonowi, który rozciąga za nimi swój cień, pogrążając w ciemności coraz większe obszary.


Kiedy New Mutants wychodzą na słońce, Sunspot odzyskuje siły. Illyana prosi Wolfsbane, aby drugi raz nawiązała telepatyczny kontakt z Danielle, żeby dowiedziec się nieco więcej o tym, jak można pokonać Niedźwiedzia. Rahne sprzeciwia się, twierdząc, że to zabije Dani. Jednak bez tych informacji Demon i tak zabije Mirage i wszystkich innych ludzi na Ziemii. Kiedy wykorzysta cały potencjał życiowy tej krainy, przyjdzie do ich świata, żeby tam się żywić. Wolfsbane musi się zgodzić, jednak robi to niechętnie, nie chcąc stracić przyjaciółki.

Illyana skupia się na utrzymaniu ochronnego pola wokół sali operacyjnej, podczas gdy Magma, Sunspot i Cannonball walczą z demonami Niedźwiedzia. Nagle Rahne przerywa połączenie z Danielle, znając odpowiedź. Illyana używa swego Miecza Dusz na kolejnym potworze, przywracając mu ludzka postać. Wolfsbane stwierdza, że to własnie Magik i jej miecz są kluczem do pokonania Niedźwiedzia. Dani wiedziała o tym, dlatego była niebezpieczna dla bestii. Magma odwraca uwagę Demona, raniąc go ogniem, kiedy Cannonball leci z innej strony wraz z Illyaną, która ma wbić swój miecz w Niedźwiedzia. Kiedy oczy bestii i jej spotykają się, dziewczyna waha się przez chwilę, ale w końcu atakuje. Tam, gdzie panowała noc, znów świeci słońce. Potwór ginie, uwalniając swoje dawne ofiary.


New Mutants znów teleportuja się do normalnego świata wraz z rodzicami Mirage, którzy byli zniewoleni przez Niedźwiedzia. Tak samo policjant Corsi i pielęgniarka są znów ludźmi, jednak nie powrócili do swojego zwyczajnegoo wyglądu, ale stali się Indianami. Ojciec Danielle tłumaczy, że tak już pozostanie, ponieważ zło Demona nadal działa. New Mutants są zdziwieni, skąd nieznajomy im człowiek to wie. Ten tłumaczy, że on i jego żona byli Niedźwiedziem, dopóki ich nie uwolniono. Wyjawia także, że oboje są rodzicami Mirage, uważanymi za od dawna nieżyjących. Chirurg prowadzący operację Dani informuje, że dziewczyna będzie żyła, ale pozostanie kompletnie sparaliżowana. Przyjaciele Danielle są załamani tą wiadomością, ale Profesor Xavier telepatycznie mówi im, że podjął stoswne kroki, mające uratować zdrowie Mirage. Tymczasem przy łóżku Dani znajdują się Storm i Uzdrawiacz, który wypełnia swe zadanie i uzdrawia dziewczynę. Kiedy mężczyzna odchodzi, William i Peg Lonestar odwiedzają córkę. Tłumaczą, co się stało i mówią, że wcale nie umarli, byli jedynie zniewoleni przez zło Demona.


W Instytucie New Mutants i Profesor rozmawiają o tym, co niedawno zaszło. Amara pyta, co będzie z policjantem i pielęgniarką. Illyana odpowiada, że jej Miecz Dusz już nic nie pomoże. Profesor ma jednak nadzieję, że Uzdrawiacz zajmie się i tym problemem. Jest dumny ze swoich uczniów, którzy uratowali siebie i prawdopodobnie cały świat.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.