Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #90

New Mutants #90

New Mutants #90

"To hunt the Hunter"

Postacie
Cytat

Cable: "Are you prepared New Mutants? Then we shall begin!"

Streszczenie

W tunelach Morloków pojawił się Sabretooth, który urządza polowanie na przerażonych mutantów wciąż pamiętających co Creed wyczyniał w trakcie Masakry Mutantów. Zajęty łowami Szablozęby nie wie iż jego tropem wciąż podąża Caliban [początek tej historii znajdziecie w streszczeniu X-Factor #54]. Zmieniony przez Apocalypse'a mutant zamierza zemścić się na Creedzie, za śmierć swych współbraci.


W Salem Center Cable i New Mutants stoją w ruinach szkoły Xaviera. Zgodnie z sugestią Cyclopsa muszą ukryć się przed Freedom Force, zas podziemny kompleks niedawno otwarty na nowo przez Forge'a i Banshee'go wydaje się najlepszym miejscem. Boom Boom i Rictor nie wydają się przekonani, pomimo zapewnień pozostałych iż ich najlepsze wspomnienia wiążą się z tym miejscem. Grupa wkracza do kompleksu, zaś Dayspring zastanawia się czemu Ric go unika. Wewnątrz oświadcza zdumionym New Mutants iż będą się uczyć także tutaj, a w szczególności często korzystać z biblioteki, bowiem aby móc pokonać swych wrogów muszą poznać świat w którym żyją. Na początek założą nowe kostiumy, zaprojektowane jeszcze na statku X-Factor. Sam ostrzega Cable'a, iż kompleks połączony jest z tunelami Morloków, a jak uprzedzała Marvel Girl włada tam teraz Masque [Uncanny X-Men #262-64]. Boom Boom na samo wspomnienie o nim wzdraga się.


W tunelach Caliban idący tropem Creeda natrafia na ciało Morloka. Jego gniew się wzdraga. Gdzieś przed nim instynkt Sabretootha ostrzega go, iż jego śladem idzie przeciwnik, którego zapach zna.


W kompleksie New Mutants usiłują wyciągnąć od Rica czemu darzy Dayspringa taką niechęcią. Ten nie zamierza im zdradzić, iż Cable odebrał mu ojca. Nie podoba mu się, iż pozostali są wyraźnie zafascynowani ich nowym przywódcą i zaczyna czuć się odsuniety od towarzystwa. Po chwili wszyscy udają się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami do Sali Ćwiczeń. Tam rozpoczyna się trening, w obcej scenerii wybranej przez Cable'a. Boom Boom jest zachwycona możliwościami sali ćwiczeń, a pozostali tłumaczą jej iż to dzięki urządzeniom Shi'ar wszystko wydaje się takie realne. Ric zostaje otoczony przez przeciwników z którymi nie może sobie poradzić. Cable przerywa sekwencję, zastanawiając się co gryzie chłopaka, którego nie chce zbytnio naciskać, obawiając się iż utraci go tak jak swego syna. Ric nie chce przyznać że przegrał, zamierza pokazać pozostałym iż sala jest tylko śmieszną nic nie wartą grą, a Cable wrobił go tak jak jego ojca. Postanawia udać się do tuneli gdzie czają się prawdziwe zagrożenia w postaci Masque.


Wkrótce New Mutants przymierzają nowe kostiumy, gdy Rahne zawiadamia ich iż zapach Rictora wiedzie do tuneli Morloków. Natychmiast informują Cable'a, który używał właśnie niedawno naprawionego Cerebro usiłując wytropić MLF.


W tunelach Ricowi zaczyna mijać złość. Po chwili znajduje zwłoki Morloka, a przed nim staje Caliban. Ric początkowo bierze go za zabójcę, lecz po chwili rozpoznaje w nim dawnego członka X-Factor. Wówczas atakuje go Sabretooth, lecz Caliban staje w obronie Rica i obaj rozpoczynają dziką walkę.


W kompleksie uzbrojony po zęby Cable i New Mutants ruszają tropem Rictora.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.