Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #14

New Mutants #14

New Mutants #14

"Do you belive in... magik?"

Postacie
Streszczenie

W magicznym medalionie, przedstawiającym pentagram tkwią trzy czerwone, lśniace kamienie. Trzymająca przdmiot Illyana Rasputin przypomina sobie jak pewnego razu demon, nazywany Belasco zabrał ją jako małą, siedmioletnią dziewczynkę do swojego świata. Dla Illyany minęło wiele lat, kiedy na ziemii zaledwie rok. Teraz, mając piętnaście lat, trafiła do Szkoły Xaviera, ponieważ podobnie jak u jej brata pojawiły się moce mutanta. Illyana wie, że Belasco musi zdobyć pozostałe dwa kamienie, aby otworzyć przejście pomiędzy wymiarami, za ostatni z nich Illyana będzie musiała zapłacić życiem.

 

New Mutants toczą wojnę na śnieżki. Sam i Danielle zauważają, że Amara jest smutna. Dani dzięki swojej mocy sprawia, że na środku zaśnieżonego ogrodu pojawia się palma. Amara, której drzewko najwyraźniej kojarzy się z dobrymi wspomnieniami, dziękuje Dani za pocieszenie. Wesoło bawiących się New Mutants obserwuje Illyana, która chciałaby się do nich przyłączyć. Boi się jednak zapytać, w obawie przed odmową. Jedyną osobą, z którą zdołała się zaprzyjaźnić i z którą czuje się swobodnie, jest Kitty Pryde. Dziewczynę obserwuje Profesor Xavier, rozmyślając, dlaczego nie może odczytać jej myśli. Illyana ma silną blokadę telepatyczną. Xavier nie wie, czy Illyana chroni w ten sposób samą siebie, czy innch. Tymczasem New Mutants zauważają złe samopoczucie Profesora. Amara mówi, że zna częściowo powód, dla którego Xavier jest tak przygaszony, a jest nim jego ukochana, Lilandra. Profesor boi się, że może jej więcej nie zobaczyć. Wszyscy zgodnie postanawiają urządzić przyjęcie niespodziankę, aby poprawić nastrój Xaviera. Zauważają stojącą w pobliżu Illyanę i pytają, czy chce wziąć udział w ich pomyśle. Dziewczyna chętnie się zgadza. W pobliskich krzakach stoi ktoś, kto również obserwuję Illyanę. Nazywa sam siebie S'ym. Postanawia poczekać, i zacząć wykonywać powierzone mu zadanie dopiero, gdy zostanie ona sama.


New Mutants pytają Stevie Hunter, czy nie pomogłaby im w zorganizowaniu przyjęcia dla Profesora. Przydałby im się samochód i ktoś, kto by go poprowadził. Stevie chętnie przystaje na propozycję. Po chwili wszyscy przejeżdżają obok odbudowywanego centrum handlowego, które zostało zdemolowane przez ścigające mutantów roboty [The New Mutants #2]. Kiedy Stevie i jej podopieczni niosą ogromne torby z zakupami, w rezydencji Profesor próbuje dowiedzieć się czegoś o tajemniczym porywaczu Illyany, Belasco. Nagle do biblioteki wchodzi S'ym, potwór z którym X-Men walczyli podczas pobytu w krainie Belasco. S'ym posiada ogromną, niebezpieczną moc. Xavier próbuje powstrzymać go telepatycznie, ale w zamian otrzymuje mocny cios. Tymczasem New Mutants wysiadając z samochodu przed szkołą, układają dalszy plan działania. Illyana, w której umyśle Profesor nie może czytać, wchodzi do rezydencji. Kiedy oddala się, Amara stwierdza, że Illyana przypomina jej Selene. Roberto przyznaje jej rację, mówiąc, że nawet X-Men czasami wyglądają, jakby trochę się jej bali. Illyana wchodząc do środka słyszy te komentarze, mimo, że jej towarzysze rozmawiali przyciszonymi głosami. Jest zła, ponieważ nie chce, aby ktoś tak pochopnie ją oceniał. Idąc przez puste korytarze szkoły, dziewczyna woła Profesora, kiedy nagle dopada ją S'ym. Illyana wie, że potwora wysłał po nią Belasco. Próbuje użyć zaklęć, a kiedy nie działają, swojej mocy mutanta. Na zewnątrz wokół New Mutants i samochodu Stevie roztacza się ognisty krąg. W chwilę później zauważają, że znajdują się w ktrainie Belasco, nazywanej Limbo. Zjawiska te powoduje Illyana, próbująca oswobodzić się od S'yma. Sytuacja powtarza się, ale tym razem wszyscy przenoszą się do salonu. New Mutants chcą pomóc Illyanie, ale ataki Sama i Roberta są z łatwością odpychane przez wielkiego potwora. Dani postanawia użyć swoich mocy, w wyniku czego wszystkim ukazuje się największy lęk S'yma, chcący ukarać go Belasco, który po chwili zamienia się w Illyanę. S'ym puszcza dziewczynę i zaczyna uciekać, wtedy Stevie podbiega do niej, i oddala się, chcąc znaleźć bezpieczne miejsce.


Magma buduje mały wulkan i wylewa lawę na S'yma. Wszystko wskazuje na to, że potwora mają już z głowy, kiedy podchodzi on do Amary z tyłu. Stevie ucieka z nieprzytomną Ilyaną, kidy słyszy krzyk. Obawiając się, że mogło stać się najgorsze i S'ym zaczyna zwyciężać, zaczyna biec. Nagle przewraca się, przez bolące kolano. Może co najwyżej czołgać się. Po chwili ją i Illyanę odnajduje S'ym. Grozi, że kiedy X-Men wrócą, zastaną jedynie ich kości. Wtedy Illyana odzyskuje przytomność. Nie pozwala zbliżyć się potworowi, używając swojej magii. Wyczarowuje łańcuchy, ale S'ym szybko je zrywa.Tym razem jest wyjątkowo silna. Udaje jej się nawet stworzyć specjalny, energetyczny miecz, którym kiedyś mogła pozbawić życia Belasco. Wtedy pozwoliła mu żyć, ale S'ym może nie mieć tyle szczęścia. Kiedy dziewczyna przykłada mu ostrze do gardła, demon zaczyna ją błagać o wybaczenie. Illyana przypomina, że nie był tak litościwy dla X-Men, kiedy to oni błagali go o życie. S'ym mówi, że zniknie i już nigdy tu nie wróci. Illyana zgadza się darować mu. Kiedy Illyana teleportuje potwora w ognistym kręgu do jego świata, zdziwiona Stevie pyta, czy X-Men umarli. Illyana odpowiada, że w pewnym sensie tak, ponieważ w Limbo, królestwie Belasco czas płynie zupełnie inaczej niż na ziemi.


X-Men wracają ze swojej misji i zastają w rezydencji przyjęcie. Wystrój pomieszcenia jest dosyć nietypowy, bo na środku salonu wyrósł nagle mały wulkan, na którym siedzi Roberto, a obok stoi teleportowany przez Illyanę samochód Stevie. Profesor rozmawia z Illyaną o jej walce z S'ymem. Jest z niej dumny, ponieważ spisała się naprawdę dobrze. Pyta także, czy nie chciałaby porozmawiać o tym, co zadarzyło się w królestwie Belasco. Kiedy dziewczyna stwierdza, że być może później będzie mogła o tym rozmawiać, Xavier proponuje jej taniec. Profesor wstaje z wózka, a wszyscy wokół nie mogą uwierzyć, że jego nogi są w pełni zdrowe.


Kitty widzi swojego przyjaciela, Douga przyciskającego nos do szyby. Wychodzi do drzwi, aby mu otworzyć. Doug mówi, że niedługo jedzie do akademii w Massachusetts na ostatnią rozmowę kwalifikacyjną. Bardzo zależy mu, żeby się tam dostać i prosi Kitty, aby pojechała z nim. Dziewczyna nie wie, jak mu to powiedzieć, ale jest przerażona, ponieważ szkoła jest prowadzona przez jednych z największych wrogów X-Men, Hellfire Club.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.