Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #87

New Mutants #87

New Mutants #87

"A Test of Power!"

Postacie
Cytat

Boom Boom: "We're finally going back to subways and record stores and MTV!"

Streszczenie

W tajnej bazie badawczej znikąd pojawiają się terroryści. To grupa, zwąca siebie Frontem Wyzwolenia Mutantów (MLF), którzy dokonują właśnie pierwszego zamachu. Żołnierze strzegący zamachu padają pod ciosami mocarnego Forearma, szalejących Reapera i Wildside oraz energii Strobe. Niezwykle szybka Tempo wraz z Thumbelliną podkładają bomby, a następnie teleportują się w nieznane dzięki zdolnościom pozbawionego twarzy Zero. Zegar odlicza czas pozostały do wybuchu, gdy nadbiega mężczyzna o metalowzym ramieniu trzymający w nim wielki karabin. Nazywa się Cable i podążał śladem MLF aż tutaj, lecz przybył za późno. Nastepuje eksplozja.


Tymczasem w Asgardzie trwa pożegnalna uczta dla New Mutants, którzy spędzili tu bardzo dużo czasu. Przybywa wróżka wręczając im mapę, na której zaznaczono drogę do Midgardu, co oznacza iż będą mogli powrócić wreszcie do domu. Lecz nie wszyscy, bowiem będąca teraz Walkirią Moonstar decyduje się pozostać w krainie Bogów, bowiem to z nią wiąże się teraz jej przeznaczenie.


W Waszyngtonie w ściśle strzeżonym szpitalu leżą Skids i Rusty, znajdujący się tu od czasu starcia z Freedom Force. Dziewczynę irytują ciągłe informacje o działaniach rządowej grupy w wiadomościach, lecz w pewnym momencie jej uwagę przyciąga co innego. MLF po tym jak dokonał ataku na stację ogłosił oficjalnie iż to początek wymierzonej przeciw ludziom kampanii, a ich pierwszym żądaniem jest aby z więzienia zostali uwolnieni członkowie New Mutants, Skids i Rusty. Do łóżka Skids zbliża się Mystique, lecz dziewczyna nie może udzielić liderce Freedom Force żadnych informacji na temat tajemniczych terrorystów. Nie ma też pojęcia gdzie znajdują się jej towarzysze. Opuszczają oni tymczasem Asgard, unoszeni w Warlocku który zmienił się w łódź. Łzom i uściskom nie ma końca, lecz wreszcie New Mutants wpadają w magiczny wir, który niesie ich w stronę Ziemi.


W tajnej bazie MLF grupa staje przed obliczem ich przywódcy, odzianego w metalową zbroje człowieka imieniem Stryfe. Ponieważ rząd odmówił spełnienia żądań MLF postanawia on iż Skids i Rusty'ego należy odbić siłą i zabrać nawet wbrew ich woli. W misji nie wezmą udziału ranni Wildside i Thumbellina. Zero teleportuje terrorystów niedaleko szpitala, bowiem może przenosić się do miejsc w kórych już był. MLF rusza do ataku na strzegących kompleksu żołnierzy, nie mając pojęcia iż nie daleko pojawia się Cable.


W tunelu łączącym wymiary New Mutants zostają zaatakowani przez dziwne istoty, przed którymi ostrzagała ich mapa. Dzięki energii Sunspota oraz fajerwerkom Boom Boom udaje im się wyjść całol z opresji i powrócić na właściwy kurs.


Na ziemi MLF szaleje po kompleksie, aż wreszcie pokonują wszystkich żołnierzy. Mają nadzieję, iż Stryfe zrobi pranie mózgu dwójce mutantów, których ratują, bowiem bardzo przydałaby im się moc Skids. Jak bardzo, przekonują się gdy Tempo pada trafiona strzałem Cable'a. Natychmiast rzuca się na niego Reaper zadając cios swą kosą, lecz i on pada pod ciosem wyglądającego jak cyborg przybysza. Dopiero Strobe udaje się obezwładnić napastnika. Kobieta wypala metalowe ramię Cable'a i wkazuje go reszcie MLF, mówiąc że teraz mogą wziąść go na cel.


Niedaleko Liberty Island pojawiają się New Mutants. Zastanawiają się jaki los spotkał Skid i Rusty'ego, bowiem nie mieli z nimi kontaktu od czasu wyruszenia do Asgardu. Spoglądając na Nowy Jork widzą iż wciąż brak tam statku X-Factor, którzy wyruszyli w kosmos [X-Factor #43-50]. Sunspot zauważa, iż w takim razie po zniknięciu X-Men tylko oni pozostali na tym świecie strażnikami marzenia Xaviera.


W kompleksie MLF wdziera się do pomieszczenia, w którym przetrzymywani są Rusty i Skids. Znajdujący się tam żołnierze wypełniając rozkazy otwierają ogień. Kule dosięgają także Rusty'ego, na co SKids reaguje osłaniajac całą grupę swym polem. Nie mając wyjścia wskakuje w ślad za przybyszami w portal teleportacyjny otwarty przez Zero. Forearm unosi rannego Rusty'ego.


New Mutants widza lądujący w Mowym Jorku statek X-Factor, którzy powracają z odległej galaktyki. Niedaleko żołnierze pilnują znalezionego w kompleksie rannego Cable'a. Ten zastanawia się jaki los czeka Skids i Rusty'ego, jeśli nie będą współpracować z MLF. Jego śmiertelny wróg, Stryfe może ich nawet zabić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.