Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #7

New Mutants #7

New Mutants #7

"Flying down to Rio"

Postacie
Cytat

Axe do swych pomocników: "You clowns are pathetic. I was told I be workin' with men, not a bunch'a wimps spooked by their own shadows."

Streszczenie

Sunspot stoi nad brzegiem morza, patrząc na rozbijające się o skały fale. W jego stronę zmierza reszta New Mutants. Zaczynają rozmawiać o zaginięciu Shan. Po wybuchu w siedzibie Viper [poprzedni odc.] Karma zniknęła. Wszystkim pozostałym udało się uciec. Przyjaciele mówią Robertowi, że wzywa go Profesor. Idą w kierunku, gdzie siedzi Xavier wraz ze Storm i Collosusem, kiedy teleportuje się koło nich Nightcrawler, z kubkiem gorącej czekolady dla przemoczonego Roberta. Storm mówi, że brakuje im Wolverina, który mógłby wytropić zaginioną Shan. Swoją pomoc oferuje Wolfsbane, ale Storm stwierdza, że Wolverine był bardziej doświadczony i nie przegapiłby żadnego śladu. Xavier informuje Sunspota, że oczekuje go pewna osoba. Okazuje się, że przyjechała jego matka, Nina daCosta. Xavier informuje także, że New Muatnts są przez nią zaproszeni na ekspedycję nad rzekę Amazonkę. Wtedy Roberto denerwuje się, pytając, czy Profesor zapomniał już o Shan. Oskarża Xaviera o to, że dziewczyna zaginęła, ponieważ był on zbyt zajęty szkoleniem Team America. Sytuacja robi się napięta, Roberto odwraca się i odchodzi. Profesor tłumaczy Nightcrawlerowi, że wszystko nie jest takie proste, bo jest pewna istota o potężnym i niebezpiecznym umyśle. Na razie będzie lepiej, jeśli New Mutants będą uważać go za człowieka bez serca.


Niedaleko Sunspot wyładowuje złość na pobliskim głazie, rozbijając go dzięki swej mocy. Krzyczy, że to nie w porządku, żeby dobrzy ludzie, mający przed sobą całe życie musieli umierać. Podchodzi do niego Sam, próbując go pocieszyć, opowiada o śmierci jego ojca, która przekreśliła wszyskie plany chłopaka. Zamiast kontunuować naukę musiał iść do pracy, aby utrzymać rodzinę. Dodaje, że życie ogólnie jest nie w porządku wobec wszystkich, ale trzeba próbować radzić sobie z tym. Sunspot nadal jest zły i nie ma zamiaru robić tego, co każe Xavier i udawać grzecznego chłopca po wszystkim, co się stało. Dani uspokaja go, mówiąc, że zgadza się z nim, ale akurat teraz Profesor ma rację. Jeżeli zostaną, X-men nie będą mogli poświęcić całej uwagi odnalezieniu Shan, ponieważ oprócz tego trzeba będzie zajmować się także pozostałymi New Mutants.


Tydzien później, Rio de Janeiro. Po przyjeździe do pałacu rodziny daCosta New Mutants i Roberto siedzą przy kolacji. Zostali wcześniej przyjęci przez lokaja i poinstruowani co do obowiązujących podczas posiłków strojów wieczorowych. Przy stole siedzą również rodzice Roberta, Nina i Emmanuel daCosta. Dochodzi między nimi do kłótni, co zawstydza Sunspota oraz jego przyjaciół. Po chwili Emmanuel odchodzi od stołu, życząc wszystkim dobrej nocy.


Następnego dnia matka Roberta zabiera wszystkich na karnawał trwający na ulicach Rio. Sam jest pod wrażeniem pięknych karnawałowych tancerek. Dani wpada na pomysł przyłączenia się do zabawy. Wkrótce Nina daCosta przyprowadza New Mutants do wypożyczalni strojów, mówiąc Dani, że jeśli chce być częścią karnawału, to tutaj znajdzie przebranie dla siebie. Po chwili właścicielka zakładu, senhora Goulart, informuje matkę Roberta, że ktoś, prawdopodobnie jej szofer, oczekuje jej w samochodzie na zewnątrz. Kiedy kobieta wychodzi, dwóch mężczyzn obezwładnia ją i wpycha no samochodu. Widząc to, Cannonball próbuje pomóc. Chłopak poznaje także stroje porywaczy, którzy zapewne pracują dla Hellfire Club. Jednak kiedy wykorzystując swe moce leci w kierunku limuzyny, ktoś uderza go trzonkiem siekiery. Reszta New Mutants też chce zareagować, ale uprzedza ich głos z tyłu, mówiący, że matka Roberta jest w dobrych rękach. Kiedy odwracają się, widzą ogromnego człowieka z siekierą, przedstawiającego się jako Axe. Olbrzym skutecznie odpiera ataki Sunspota, nie działa na niego nawet moc Psyche. Widząc to, Wolfsbane odwraca się i odchodzi, widząc, że nie ma sensu walczyć z Axe. Cannonball wychodzi spod sterty gruzów, kierując się w stronę Dani i Roberta. Żadne z nich nie wie, gdzie poszła Rahne, ale po chwili Psyche otrzymuje od niej sygnał. Wolfsbane śledzi porywaczy.


New Mutants obserwują kryjówkę ludzi, którzy uprowadzili matkę Roberta. Odnaleźli ją dzięki Rahne, która prowadziła ich cały czas. Teraz zastanawiają się co powinni zrobić. Cannonball proponuje wezwanie policji, albo rozprawienie się samemu ze złoczyńcami. Wtedy Psyche dostaje następny sygnał od Wolfsbene, która jest w środku starego domu i podsłuchuje rozmowę. Okazuje się, że na razie Nina daCosta jest bezpieczna. Ludzie czekają na przybycie szefa, który zadecyduje co dalej z nią zrobić. W tej sytuacji New Mutants nie mogą zaryzykowac wzywania policji. Nagle Roberto wpada na pewien pomysł.


Porywacze siedzą w opuszczonym domu, który stał się dla nich kryjówką. Jest tam również olbrzym, Axe. Nagle dwaj wysłannicy Hellfire Club słyszą przeciągłe wycie, co przyjmują z pewnym niepokojem. Jeden z nich idzie sprawdzić, co to było. Dochodząc do schodów słyszy wzywające go kobiece głosy. Kierując tam światło latarki, widzi trzy młode dziewczyny, mówiące, że szukają rozrywki. Nie chcą odpowiedzieć jak się tu dostały. Kiedy mężczyzna zbliża się do nich, ich twarze tracą całe piękno i zamieniają się w oblicza demonów. Przerażony mężczyzna spada ze schodów. Niedaleko stoją Dani i Rahne, ciesząc się, że plan Roberta działa. Psyche nauczyła się wywoływać zarówno dobre jak i złe obrazy, co akurat teraz wykorzystała. Wtedy inni pracownicy Hellfire Club odnajdują je, zaczynają do nich strzelać. Jednak Psyche radzio sobie także i z nimi, tak, że dziewczyny mogą uciec. U podnóża schodów spotykają następnych dwóch mężczyzn, ale po chwili i oni leżą nieprzytomni na podłodze. Rahne i Danielle wykonały swoją część planu. Teraz wkracza Sunspot, uderzając w podłogę tak, że trzymający jego matkę Axe przewraca się. Cannonball zabiera kobietę i odlatuje. Roberto walczy z olbrzymem, w końcu go pokonując.


Matka Roberta i New Mutants pakują swoje bagaże do prywatnego samolotu na małym lotnisku. Wybierają się na zaplanowaną ekspedycję nad Amazonkę. Roberto nadal jest niespokojny o swoją mamę. W stojącym niedaleko samochodzie siedzą Sebastian Shaw oraz Emmanuel daCosta. Ojciec Sunspota krytykuje nieudolne próby poradzenia sobie z jego żoną, mające na celu przekupienie go do przyłączenia się do Hellfire Clubu. Shaw odpowiada, że wszystko przez to, że daCosta życzył sobie, aby nie skrzywdzić Niny. Emmanuel odpowiada, że zależy mu na tym, aby ekspedycja, na która wybiera się Nina, nie powiodła się. Shaw zadaje pytanie, czy chce zrobić to nawet za cenę życia swej żony i syna.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.