Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #25

New Mutants #25

New Mutants #25

"The Only Thing to Fear..."

Postacie
Cytat

Rogue: "Profesor, your face!"
Profesor X: "This unexpected evidently, since our mind are linked as one, both our bodies exhibit manifestation of the power."
Rogue: "Looks cute."

Streszczenie

Rezydencja Xaviera. Powodem, dla którego wszyscy, zgromadzili się w salonie, jest manifestacja nowych mocy Rahne i Roberta. Przychodzą nawet Tandy i Tyrone, pomimo swojej wcześniejszej niechęci. Dagger spotyka tam swojego wuja Mike'a Bowena. Kiedy wita się z nim, zauważa, że jej przyjaciel Tyrone jest z jakiegoś powodu niezadowolony. Kiedy go o to pyta, chłopak wybucha gniewem i Tandy zostawia go w spokoju. Cloak od razu żałuje tego, co powiedział.


Tymczasem Profesor jest w trakcie wygłaszania upomnień Illyanie, która próbowała teleportować swoich przyjaciół do Limbo, czym naraziła wszystkich na niebezpieczeństwo [poprzedni numer - M]. Snuje też domysły, na temat unikalnego związku pomiędzy obecnymi Cloak i Dagger, czyli Robertem i Rahne. Xavier chce zaczekać do mementu, kiedy dowiedzą się więcej, jednak czekanie nie jest najlepszym wyjściem dla Sunspota, który odczuwa coraz większy głód.


Profesor rozmawia telepatycznie z Tyronem, siedzącym w dalekim kącie pokoju. Chce pomóc chłopakowi przestać żyć w ciągłym strachu. Wszystko słyszy Tandy, która zapewnia, że nadal są przyjaciółmi, a Cannonball radzi mu uwierzyć w siebie. Natomiast Xavier wpadł na pomysł jak rozwiązać problem Sunspota i Rahne. Prosi Illyanę, aby teleportowała wszystkich do Limbo. Kiedy już się tam znajdują, poleca, żeby Cannonball i Mirage ochraniali ich, natomiast Rogue pod kontrolą Profesora ma zaabsorbować nowe zdolności Rahne. Jednak Roberto panikuje i nie chce współpracować, więc Magik postanawia zmusic go do tego. Chłopak zamienia się w wygłodniały światła cień, a ciało Illyany ponownie pokrywa tajemnicza srebrna zbroja. Tyrone chce powstrzymać Roberta, ale ten zaczyna wysysać jego energię. Z pomocą przychodzi Rogue, dzięki mocy Dagger i ciągłej kontroli telepatycznej Xaviera, udaje jej się przywrócić Sunspota do ludzkiej postaci. Kiedy Tandy i Tyrone łapią Rogue za ręce, tak jak kazał Profesor, Magik odprawia swoje egzorcyzmy, aby wszystko wróciło do normy.


Później, kosciół Św. Anny. New Mutants odpoczywają po wszystkich wydarzeniach dnia. Profesor Xavier i duchowny Michael Bowen dyskutują o tym, co się stało. Ksiądz przyznaje, że nigdy w życiu nie czuł się tak wyczerpany, a w końcu tylko obserwował. Cieszy się też, że Rahne i Roberto są już sobą. Zjawiają się oryginalni Cloak i Dagger. Tandy chce pożegnać się z wujem, a Tyrone podziękować za pomoc. Następnie oboje znikają równie szybko, jak się pojawili.


Epilog. Cloak i Dagger przychodzą do mężczyzny, który kiedyś wstrzyknął im swój narkotyk, przez co ich życie całkiem się zmieniło. Teraz Slick znalazł następnych młodych uciekinierów, na których ma zamiar przeprowadzać eksperymenty. Tandy i Tyrone mają zamiar go powstrzymać. Cloak zgadza się nie robic mu krzywdy, pod warunkiem, że wyniesie się z miasta i przestanie dręczyć dzieci. Dagger natomiast dzwoni do wuja Michaela, żeby zapewnił schronienie chłopcu i dziewczynie, których udało im się ochronić od Slicka.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.