Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #1

New Mutants #1

New Mutants #1

"Initiation"

Postacie
Cytat

Psyche: "My family are people of honor and courage, Professor. You'll find I'm cast from the same mold!"

Streszczenie

Szkoła Xaviera dla młodych talentów. Grupka nowych studentów profesora obserwuje, jak jedna z ich nauczycielek, Stevie, usiłuje doprwadzić do porządku włosy Shan. Nie jest to zbyt przyjemne dla młodej mutantki, lecz Stevie twierdzi, że dziewczyna jeszcze jej podziękuje. Po chwili, między uczniami wywiązuje się dyskusja na temat fryzur. Roberto stwierdza, że jego włosy nigdy nie będą ładnie wyglądać, natomiast Rahne martwi się, że jej krótkie, rude włosy nigdy nie urosną.


Stevie sadza Shan na fotelu i zaczyna ją czesać. Nagle dzieje się coś dziwnego. Teleptyczne moce Danielle wymykają się spod kontroli. W skutek tego, nawiązuje ona kontakt z umysłem i pamięcią Shan. Po chwili, wszyscy w pomieszczeniu widzą dramatyczne sceny z przeszłości Wietnamki, które ta pragnęła zatrzymać wyłącznie dla siebie.


Shan jest bardzo wściekła. Rzuca się na Dani, winiąc ją za ten wypadek. Ze łzami w oczach odrzuca Stevie, próbującą ją uspokoić. Dopiero cios Roberta sprawia, że Shan przestje dusić Dani i opanowuje się. Zaczyna płakać i mówić groźby pod adresem Danielle. Stevie radzi, aby Dani poszła gdzieś się przejść i trochę odetchnąć, po czym zajmuje się pocieszaniem płaczącej Shan.


Danielle błądzi po rezydencji, zastanawiając się nad tym, jak mutacyjne zdolności niszczą jej życie. Przypomina sobie moment, gdy trafiła do Xaviera i jak próbował nauczyć ja kontroli nad mocami. Jednak stwierdza ze złością, że wszystko, co Profesor jej dał, to tylko kostium. Podczas swych rozmyślań Dani zawędrowała do zupełnie nieznanego jej skrzydła posiadłości. Wchodzi do ładnego pokoju i zaczyna oglądać zdjęcia ludzi, którzy wydają jej się dziwni. Na jednej z fotografii zorpoznaje Illyanę Rasputin. Zaczyna zastnawiać się, czy ci ludzie to nie przypadkiem X-men, o których niegdyś słyszała, a o których Profesor nigdy nie miał ochoty rozmawiać. Dziewczyna domyśla się, że musiał ich spotkać straszny los. Rozmyśla, czy New Mutants skończą podobnie. Po chwili Psyche ponownie pogrąża się w ponurych myślach o swych umiejętnościach, które, jak twierdzi uniemożliwiają jej zawieranie jakichkolwiek przyjaźni. Otwiera klapę w suficie i wychodzi do pomieszczenia pełnego roślin. Postanawia się tam schować. Podziwia kwiaty i zaczyna je podlewać, ponieważ zauważa, że umierają z braku wody. Po pewnym czasie, widzi projekcję Profesora Xaviera, wzywającego wszystkich uczniów na ich pierwszy trening na sali walk.


Londyn. Moira McTaggert i Illyana Rasputin zostały wezwane do izraelskiego ambasadora. Obydwie nie mają pojęcia, o co może chodzić. Na miejscu wita je pani ambasador, Gabrielle Haller, która proponuje im obiad i odpoczynek, po długiej podróży z wyspy Muir. Wkrótce okazuje się, że powodem ich spotkania jest syn Gabrielle, który jest mutantem. Haller oczekuje od Moiry pomocy, jako że zajmuje się ona genetyką. Moira jednak stwierdza, że jej praca ma charakter czysto teoretyczny, natomiast człowiekiem, którego potrzeba pani ambasador jest Charles Xavier. Okazuje się, że w całej tej sprawie tkwi jeden problem, mianowicie Gabrielle Haller nie życzy sobie, aby mieszać do tego Xaviera, czyli ojca jej syna.


Ponowaie w rezydencji. Uczniowie znajdują się w sali walk i za chwilę rozpoczną swój pierwszy trening. Profesor robi aluzje, co do zwiedzania pozostałych części posiadłości przez niepowołane osoby. Nagle odzywa się Roberto, który przeczytawszy historię szkoły Xaviera, pragnie się dowiedzieć, czy New Mutants staną się nowymi X-men. Profesor odpowiada, że X-men to zamknięty rozdział jego życia. W szkole dla młodych talentów już nigdy nie będzie X-men - zesopłu mutantów superbohaterów. Szybko kończąc temat, Xavier prosi, aby skupili się na ich treningu. Uruchamia sekwencję ćwiczebną, ale okazuje się, że jest ona zbyt trudna dla New Mutants, ponieważ była ustawiona dla X-men. Profesor zmienia ją i rozpoczyna się trening. Studenci po kolei wchodzą do sali walk, aby zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Gdy przychodzi kolej na Psyche, dziewczyna ucieka, obawiając się, że Shan spełni swe groźby dotyczące porannego incydentu.


Wszyscy New Mutants szukają Dani. Znjaduje ją Rahne i próbuje pocieszyć, twierdząc, że jej mutacyjne zdolności zmieniania się w wilka dają jej wiele radości. Inaczej ma się sprawa z Danielle. Dziewczyna jest załamana, wspomina jak straciła rodziców i dziadka. Stwierdza, że jej moce potrafią jedynie ranić ludzi, którzy są dla niej najdrożsi. Rahne przekonuje ją, że nie powinna się winić za coś, na co nie ma wpływu. Po zakończonej rozmowie, Wolfsbane wraca do samochodu, gdzie czeka reszta grupy, pytając, jak czuje się Dani. Po chwili odjeżdżają, nie wiedząc, że są obserwowani i śledzeni przez dwóch mężczyzn w innym aucie.


W posiadłości, Danielle po powrocie postanawia udowodnić sobie, iż jest godna swych przodków i uruchamia w sali walk sekwencję ćwiczebną. Dobrze radzi sobie z robotami, które nie są w stanie jej powstrzymać. Kiedy kończy, cieszy się, że pomyślnie ukończyła cały test. Jej radość okazuje się jednak przedwczesna, ponieważ nagle uruchamia się owa sekwencja przeznaczona dla X-men. Psyche staje oko w oko z wielkim potworem.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.