Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #59

New Mutants #59

New Mutants #59

"Fang and Claw!"

Postacie
Cytat

Magik: We got powers! What've we gotta be scared of?"

Streszczenie

New Mutants otaczają wielkie zwierzęta przypominające istoty takie jak Bird-Brain. Jest tam żołw, krokodyl i inne zwierzęta. Choć Bird-Brain tłumaczy, że są to jego przyjaciele, New Mutants intuicja podpowiada że za chwilę zostaną zjedzeni.


250 stóp poniżej w dziwnym laboratorium, odziany w skórę lamparta mężczyzna nazywający siebie Dr Animusem prowadzi doświadczenia. Tworzy kolejne zwierzostwory, a asystują mu zmodyfikowane genetycznie żaba i mysz Bolivar. Animusa złości fakt, iż jego twory są zbyt ludzkie, lecz dzisiejsza noc testu dowiedzie ich sprawności i tego czy są godne aby przetrwać. Nagle rozlega się dźwięk alarmu. Szalony naukowiec jest pewien, że na wyspę przybył bez ostrzeżenia Cameron Hodge i The Right. Kiedy widzi na monitorach grupę dzieci wydaje rozkaz swym stworom, aby zabiły intruzów. Zastanawia się kogo sprowadził na wyspę zaginiony Bird Boy, a kilka naciśnięć klawiszy wyjaśnia sprawę. Na ekranie ukazują się pełne dane New Mutants.


Animus stwierdza, ze wspólpraca z The Right przynajmniej raz na coś się przydała, choć ukrywa przed organizacją nature swych eksperymentów. Zastanawia się przez chwilę, po czym zawiadamia kwaterę główną organizacji, iż do raju wtargnęli mutanci, jednak sam bez problemu z nimi sobie poradzi. Ma nadzieję, że w ten sposób zneutralizuje alarm, który zabrzmiał również w kwaterze The Right i powstrzyma fanatyków od przybycia na wyspę. Sam pragnie zająć się przybyszami, powtarzając sobie, iż ten test będzie inny niż dotychczasowe.


Na powierzchni wyspy New Mutants zostali otoczeni przez wygłodniałe stwory. Nawet Cypher nie jest w stanie się z nimi porozumieć nie mając żadnych danych językowych. Na szczęście Bird-Brain wręcza stworom hamburgery i zaczyna prowadzić z nimi dialog skrzecząc, co pomaga Dougowi. Cypher przekłada rozmowę, w której pada wreszcie imię ptakopodobnego stwora. Okazuje się, że Bird Boy opuścił wyspę, aby sprowadzić pomoc. Zwierzostwory nie są przekonane, bowiem uważają że ludzie zadają im ból batem, postanawiają więc zabić dzieciaki, a także Bird Boya, który zdradził ich zakładając ubranie. To rozwściecza Rahne, która zmienia się w wilka gotowa bronić Bird Boya. Sprawia to, iż stwory dochodzą do wniosku, że przybysze są tacy jak oni.


Tymczasem do Instytutu Xaviera powracają Sunspot i Warlock. Mają nadzieję wślizgnąć się po cichu i uniknąć spotkania z Magneto, aktywują jednak alarm. Pojawia się Magnus, na którego twarzy maluje się ulga. Zastanawia się głośno czy bardziej cieszy się z powrotu uciekinierów, czy też bardziej chciałby ich ukarać. Warlock i Sunspot obiecują wszystko wyjaśnić, wcześniej chcieliby jednak przywitać się z przyjaciółmi. Wówczas okazuje się, że ci zniknęli.


Na wyspie z zawieszonych na drzewach głośników wydobywa się dziwny dźwięk. Wszystkie zwierzostwory natychmiast ruszają w jednym kierunku, nauczone odruchem Pawłowa, że otrzymają jedzenie. Rahne udaje się otrzeźwić Bird Boya, który tłumaczy iż rozpoczął się czas testu. Wszystkie stwory wytrenował mężczyzna zwany animatorem, a teraz nadszedł czas ostatecznego sprawdzianu, przed kórym Bird Boy uciekł wiedząc, że go nie przeżyje.


Teraz jednak powrócił, dał innym nadzieję na ocalenie i nie zamierza ich zawieść. New Mutants postanawiają pomóc mu ocalić przyjaciół. Podążając za nim w głąb wyspy, wchodzą do jaskini gdzie widzą grotę prowadzącą w dół. Jaskinie naszpikowane są pułapkami, a Bird Boy w ostatniej chwili ratuje Douga przed wilczym dołem. Inne zwierzostwory nie mają tyle szczęścia. Jeden z nich ginie na oczach mutantów przebity ostrzami. Po jaskiniach niosą się krzyki umierających, a test trwa. New Mutants docierają do miejsca gdzie atakują ich potwory kórych obawiał się Bird Boy. Są to przerośnięte zwierzostwory, które najwyraźniej przeszły niegdyś test. Z gruntu zaczyna wydobywać się gaz, usypiając Magik i Rahne. Mirage tworzy projekcję Animusa, nakazującego stworom się wynieść. Czynią tak wszystkie oprócz wielkiego nietoperza, najwyraźniej nie używającego oczu, który chwyta Dani. Podążającego jej na ratunek Sama obezwładnia metalowa siatka. Jako ostatni pod ciosem pałki pada Bird Boy. Pojawia się prawdziwy Animus, nakazując zabrać schwytanych mutantów do swego laboratorium.


New Mutants budzą się w metalowych okowach, a Animus wsciekłym wzrokiem taksuje Bird Boya. Wyzywa go od zwierząt, na co Rahne przedstawia mu swój pogląd na sprawę. Cios jednego ze sług Animatora ucisza ją. Animus oskarża Bird Boya, o to że wszystko popsuł. Kolejny miot dorósł i miał przejść test, jednakże przybycie New Mutants zmieniło wszystko. Teraz nawet te stwory, które przeszły przez labirynt, nie otrzymają imienia. Zostaną zabite, bowiem nie pozbyły się New Mutants na powierzchni wyspy. Animus zrywa z Bird Boya ubranie, wrzeszcząc że jest on tylko zwierzęciem i nakazuje swym sługom wyeliminować cały ostatni miot.

Autor: Fallen Kumos

Galeria numeru

New Mutants #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.