Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #46

New Mutants #46

New Mutants #46

"Bloody Sunday"

Postacie
Cytat

Rogue: "We made it! We are home alive! Safe!"

Streszczenie

New Mutants budzi nagły hałas dobiegający z podziemnej części Instytutu. Danielle wybiega przed budynek i poraża ją wizja śmierci czyhającej na mutantów.


Tymczasem Magik poprzez Limbo ściąga ze Szkocji Moirę MacTaggart, co zaplanowała już wcześniej [Uncanny X-Men #211].


Do kompleksu wkraczają ranne Morlocki, a wraz z nimi pobici X-Men wyglądający jak gdyby powracali ze strefy działań wojennych. Kitty nadal pozostaje w fazie i staje się coraz bardziej przezroczysta, a Kurt zapadł w śpiączkę. New Mutants zaczynają organizować pomoc i w Instytucie urządzają prowizoryczny szpital. Jednakże ich chęci przewyższają moce i z tego powodu dochodzi do spięcia pomiędzy Sunspotem a Magneto. Chwilę później Sunspot zaczyna awanturować się z Rahne. Doug dostrzega, iż Warlock z dziwną częstotliwością skanuje całe otoczenie jakby się czegoś obawiał.


Karma nie może skontaktować się z rodziną i zaniepokojona zwierza się Illyanie. Ta oferuje pomoc i wyteleportowuje obie na Manhattan. Gdy docierają na miejsce wybucha podłożona wcześniej bomba.


Reszta grupy decyduje się odnaleźć je, zanim dowiedzą się o tym X-Men i Magneto. Przedostają się do tuneli i ruszają do Nowego Jorku, choć Warlock jest tym razem dziwnie opieszały. Nie dostrzega iż obserwuje go Magus, istota która przypomina go wyglądem. Na Manhattanie grupa odnajduje Illyanę i Shan, jednak niespodziewanie Warlock wpada w panikę i porywa wszystkich ze sobą do tuneli. Tam dopada ich Magus, jego ojciec, który zgodnie z tradycją Technarchii zamierza stoczyć pojedynek o stanowisko władcy. Magik teleportuje wszystkich, a Magus nie ma okazji zarazić nikogo swym technowirusem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.