Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #3

New Avengers #3

New Avengers #3

"Breakout" - part 3

Postacie
Cytat

Captain America: "You didn't take the day off? You went right from last night to work?"
Peter Parker: "Kids need a teacher. Even one hallucinating from pain and sleep deprivation."

Streszczenie

Zachodzące nad Manhattanem słońce. Lecąc olbrzymim helikopterem SHIELD Captain America i Tony Stark podsumowują sytuację na wyspie Rykera. Tony informuje Captaina, że udało im się powstrzymać czterdziestu pięciu superzłoczyńców przed ucieczką. Na wolności pozostaje jednak jeszcze czterdziestu dwóch. Obaj przypominają sobie teraz, jak w trakcie walki Luke stanął nagle, gdy zauważył Purple Mana. Ten kazał Cage'owi zabić swoich towarzyszy, a następnie samego siebie. Obiecał zająć się po śmierci Cage'a jego żoną Jessicą Jones i ich nienarodzonym dzieckiem. Luke, któremu słysząc to zimny pot spływał po czole przypomina Puprple Manowi, że przed umiszczeniem w więzieniu został porządnie naćpany i jego zdolności kontrolowania cudzych umysłów są nieaktywne. Oczy Zebediaha Killgrave'a omal nie wychodzą z orbit z przerażenia. Cage rzuca się na niego i pięściami miażdży mu twarz. Powstrzymuje go dopiero interwencja Captaina America. Nasi bohaterowie tymczasem odzyskują kontrolę nad sytuacją i przestępcy, którym nie udało się w międzyczasie uciec, wracają do swych cel.


Captain America analizując całą sytuacją sugeruje powołanie nowej super grupy, której celem byłoby pomaganie zwykłym obywatelom w sytuacjach, którym sami nie będą w stanie podołać. Na członków nowego zespołu proponuje wszystkich walczących zeszłej nocy na wyspie Rykera. Tony Stark dość sceptycznie podchodzi do tego pomysłu. Ma jeszcze świeżo w pamięci poprzedni skład Avengers i to w jaki sposób zakończył on swoją działalność. Poza tym nie ma wystarczających środków, by sfinansować przedsięwzięcie takiego kalibru. Steve uspokaja, że nie będą potrzebne żadne pieniądze, tylko odrobina chęci oraz dobrej woli ze strony ich wszystkich. Nowy zespół nie potrzebuje kosztownej siedziby, najnowszych technologii, nie będzie też działać w oparciu o desygnaty rządowe. Ma to byc całkowicie niezależna i spontaniczna inicjatywa grupy zdeterminowanych do działania osób. Stark, który czuje się nieco przytłoczony nową sytuacją, musi to wszystko przemyśleć


Następnego dnia. Captain America czeka przed szkołą na Petera Parkera, który właśnie skończył zajęcia. Poobijanego, z sińcami na twarzy i złamaną ręką Steve stara się nakłonić, by przyłączył się do formowanej przez Captaina grupy. Parker wskazuje na swój trudny do zaakceptowania charakter, jednak dla Steve'a nie stanowi to problemu. Po chwili zastanowienia Peter zgadza się.


Mieszkanie Luke'a Cage i Jessici Jones. Na pytanie o Luke'a Jessica wskazuje na sypialnię. Po wydarzeniach ostatniej nocy Cage przespał cały dzień. Usłyszał jednak głosy w kuchni wstaje. Widząc Captaina jest zaskoczony. Jeszcze bardziej zaskoczony jest słysząc powód jego wizyty. Po chwili namysłu zgadza się przyłączyć do drużyny, zastrzega jednak, że nie ma zamiaru unikać sławy, jaka wiąże się z taką inicjatywą. Na koniec ostrzega Steve, że Matt Murdock nie zgodzi się równie ochoczo jak on sam.


Wysoko na dachu jednego z budynków. Daredevil zgodnie z tym co powiedział Cage odmawia członkostwa w nowo formowanej grupie. I tak jest zbyt zajęty i wątpi, by był w stanie poradzić sobie jeszcze z dodatkowymi obowiązkami wynikającymi z bycia członkiem Avengers. Steve tymczasowo rezygnuje z prób przekonania Murdocka, prosi jednak, by ten jeszcze przemyślał wszystko i dobrze się nad tym zastanowił.


Siłownia. Jessica Drew zupełnie niespodziewała się usłyszeć takiej propozycji od Captaina America. Jednego dnia straciła swe pełnomocnictwa z ramienia SHIELD i jednocześnia poproszona zostaje o wstąpienie w szeregi nowo formowanego składu Avengers. Drew zastanawia się, dlaczego nie została wyrzucona z agencji. Domyśla się jednak, że odpowiedzialnym za to jest właśnie Captain America. Ten nie ukrywa, że będą potrzebowali informatora w SHIELD i to ma być właśnie jednym z jej zadań. Jessica obwinia się za wydarzenia na wyspie Rykera. Steve pociesza dziewczynę, że to nie jej wina i niewiele mogła w tej sytuacji zrobić. Dziewczyna ostatecznie zgadza się, jednak jest rozczarowana, że nie będą odbudowywać siedziby Avengers.


Wieża Starka. Captaina America w drzwiach wita jego stary lokaj Jarvis, który po odejściu z Avengers pracuje teraz dla Tony'ego. Za chwilę pojawia się i gospodarz domu. Za Stevem pojawiają się Luke i Spider-Man. Tony oddaje do dyspozycji grupy swoje trzypiętrowe mieszkanie. Wszyscy czekają już tylko na Jessicę.


Poniżej na ulicy. Drew rozmawia z tajemniczą postacią stojącą za nią w cieniu. Jessica z lękiem pyta, cze nie miał on nic wspólnego z wydarzeniami na wyspie Rykera. słysząc zapewnienie, że to nie jego sprawka informuje go, że ich umowa nadal obowiązuje, jednak ze względu na zmianę sytuacji jej raporty o sytuacji w SHIELD i w Avengers będą kosztować znacznie więcej, niż to na ile początkowo się umawiali.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.