Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #4

New Avengers #4

New Avengers #4

"Breakout" - part 4

Postacie
Cytat

Peter Parker: "Oh no. I am not joining the champions."
Captain America: "It means, my friend, that I have the authority to assemble any team I see fit to go on any mission I see fit."
Peter Parker: "Yeah? I have clones."

Streszczenie

Wieża Starka. Jessica Drew wchodzi do apartamentu Tony'ego w trakcie rozmowy New Avengers poprzez telebim ze specjalnym agentem SHIELD Hill. Stark informuje ją o utworzeniu nowego składu Avengers, który to skład właśnie przed nią stoi. Hill nie usłyszawszy nawet meritum sprawy, kategorycznie odmawia. Do głosu dochodzi Captain America mający w SHIELD specjalne uprawnienia, a którego to Hill nie może zbyć zdawkowymi i lakonicznymi odpowiedziami. Steve pyta, w którym miejscu stoi teraz śledztwo w sprawie włamania do więzienia. Agentka prosi go, by mogli kontynuować tę rozmowę, ale już całkiem prywatnie.


Podczas gdy Captain prowadzi telefoniczną rozmowę z Hill, część członków Avengers prowadzi beztroskie rozmowy rozłożona wygodnie na kanapach, a Jessica pokazuje się zebranym w swym ciasno opinającym krągłości jej wysportowanego ciała kostiumie Spider-Woman, co od razu zostaje zauważone przez męską część zespołu. Tymczasem Steve zapoznaje wszystkich z informacjami, które własnie uzyskał. Agentka Hill przekazała mu dostęp do teczek wszystkich zbiegłych więźniów, na których wyświetlone na olbrzymim projektorze podobizny właśnie patrzą. Captain dowiedział się również, że całe włamanie miało na celu wyciągnięcie kogoś z więzienia w niezauważony przez nikogo sposób.


Przeglądając zarejestrowane na taśmie wydarzenia z feralnej nocy Spider-Man zwraca uwagę na pewną postać przemykającą w kadrze. Po dokładniejszym przyjrzeniu się rozpoznaje swego starego wroga Maxa Dillona alias Electro. Usłyszawszy to Iron-Man koncentruje się teraz wyłącznie na Dillonie i już po chwili ma informację dotyczącą jego prawdopodobnego miejsca pobyty: Bostonu. Idąc tym tropem Spider-Woman śledzi rozmowy telefoniczne Dillona i znajduje kontakt w Bostonie, którym jest jest Mia Salem, kelnerka. Mając jej dokładny adres zespół wyrusza jej na spotkanie. W tym celu Iron-Man prezentuje swój prototypowy Quinjet, którym już za chwilę wszyscy bohaterowie zmierzają na poszukiwania Electro.


Boston. Max Dillon z ulicy obserwuje Mię w pracy. Gdy go zauważa, Max podchodzi do niej. Salem wściekła pyta, gdzie sie podziewał. Dillon jakby zupełnie nie dosłyszał pytania każe jej się zbierać, gdyż muszą szybko wyjechać z miasta. Słysząc jego plany o dalekich krajach i słonecznych plażach Mia zaczyna wiązać ostatnie wydarzenia z jego osobą. Nie może uwierzyć w to, co zrobił. W trakcie rozmowy pojawiają się New Avengers. Electro atakuje ich wyładowaniami elektrycznymi, za późno jednak dostrzega, że otacza go balon, neutralizujący jego moce. Avengers przechodzą do przesłuchania bezbronnego teraz Maxa, w trakcie którego Dillon mdleje. Spider-Woman tymczasem dzwoni do SHIELD z informacją o sytuacji i z prośbą o przysłanie oddziału zajmującego się uciekinierami z więzienia Raft. Tymczasem zwracając się do pozostałych członków Drew przedstawia im swój pomysł, jak odnaleźć osobę odpowiedzialną za całe to zamieszanie, a której uwolnienie z więzienia Raft zlecono Dillonowi.


Więzienie Raft na wyspie Rykera. Spider-Woman dziarskim krokiem wchodzi do holu więziennego. Pełne nienawiści oczy wszystkich więźniów zwrócone są teraz na nią. Jessica zupełnie tym niezrażona pyta, kogo Electro porwał z więzienia podczas włamania. Drew oczywiście zdaje sobie sprawę, że honor nie pozwoli żadnemu z nich podać jej nazwiska, dlatego postanowiła nagrodzić tego, który uczyni to jako pierwszy. Informator w zamian za nazwisko otrzyma karton owoców i świeżutki placek. Kalkulując wszystkie za i przeciw, nagroda wydaje się być całkowiecie satysfakcjonująca, zważywszy na fakt, że codziennie serwowane są te same posiłki, na które składają się mięsna papka plus substancja przypominająca starte ziemniaki. Wziąwszy to pod uwagę, dziesiątki gardeł wykrzykują wściekle nazwisko Karl Lykos.


Z powrotem na pokładzie swego statku. New Avengers napotykają na problemy, przy próbie uzyskania dokładniejszych informacji na temat Lykosa. Captain nie chce wykorzystywać swych wpływów w SHIELD, by dostać się do jego kartoteki, gdyż próba uzyskania zablokowanych od wewnątrz danych z pewnością zaalarmowałaby zainetersowane tematem osoby. Na szczęście dla wszystkich całkiem sporą wiedzą na temat poszukiwanego dysponuje Spider-Man. Karl Lykos jest mutantem, którego zdolność to zasysanie energii z otoczenia. W przypadku przedawkowania zamieniał się w dinozaura zwącego się Sauronem. Spider-Woman przypomina sobie po chwili, że SHIELD ma swoją placówkę w Savage Land, w którym to kierunku zmierza teraz pojazd sterowany przez Iron-Mana.


Już na miejscu Tony Stark pomimo komplikacji spowodowanych przez roślinożerne dinozaury ląduje na polanie w środku lasu. Jego przechwałki odnośnie tego, jak sprawnie udało mu się wylądować pomimo braku miejsca, przerywa huk eksplozji wybuchającego pojazdu, który został trafiony nieznanym pociskiem. Zaraz też Avengers zostają zaatakowani przez tyranozaura i ratują się ucieczką, w trakcie której zespół rozdziela się. Przemierzający samotnie las Luke Cage wraz ze Spider-Woman przystaje nagle i zaczyna się uważnie przyglądać dziewczynie. Ta ledwie zdążywszy zapytać o co chodzi, zamiera czując na swym gardle zimną stal trzech znajomych ostrzy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.