Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #2

New Avengers #2

New Avengers #2

"Breakout" - part 2

Postacie
Cytat

Jessica Drew: "Mr. Nelson, hold on. I can fly a little. I'm going to get you..."
Foggy Nelson: "A little?"
Jessica Drew: "Little bit."

Streszczenie

Wyspa Rykera, lądowisko więzenienia Raft. Captain America i Spider-Man obserwują, jak Electro opuszcza wyspę lecąc wewnątrz promienia energii o dużej średnicy skierowanego w stronę nieba. Ku ich zaskoczeniu Dillon trzyma kogoś w rękach. Spidey kieruje się w stronę otworu, z którego ci dwaj wylecieli. Ku swemu zaskoczeniu w dole dostrzega samą śmietankę przestępczego światka, z czego wielu to jego starzy znajomi. Momentalnie zostaje zaatakowany rozmaitymi pociskami i odrzucony od dziury, z której wylatuje Power Siphon i wrzuca Spidera do środka, gdzie jego dawni przeciwnicy już czekają z niecierpliwością, by móc się w końcu zemścić.


Tymczasem na poziomie siódmym Matt Murdock stara się wytłumaczyć usadowionemu w ciemnym kącie celi Robertowi Reynoldsowi, że przybyli tu, by mu pomóc. Murdock wchodzi do celi wraz z Lukiem i Jessicą, która oświetla im drogę rozbłyskującą końcówką jej własnej dłoni. Niespodziewanie za Nelsonem pojawia się Carnage i korytarz zamienia się w pole bitwy. Murdock błyskawicznie wpycha Foggy'ego do celi Reynoldsa po czym zamyka ją za nim. Za chwilę towarzystwo powiększa się dodatkowo o Mister Hyde'a, który ma do wyrównania osobiste porachunki z Daredevilem.


W innej części więzienia twarz Petera Parkera jest metodycznie zamieniana w miazgę przez stłoczonych w jednym pomieszczeniu superprzestępców. Towarzystwo rozgania dopiero tarcza Captaina America, a następnie pojawienie się jego samego.


Z powrotem w celi. Foggy Nelson drżącym głosem stara się wyjaśnić Reynoldsowi powód ich wizyty. Przypomina Robertowi, że znalazł się tu na własną prośbę. Chce wytłumaczyć Sentry'emu, co tak naprawdę stało się z jego żoną. Niestety sytuacja trochę się skomplikowała i teraz już ze łzami w oczach Foggy prosi Reynoldsa o pomoc dla swoich przyjaciół.


Walkę na zewnątrz celi przerywa pojawienie się Sentry'ego. Bierze on Carnage'a i wybija dziurę przez siedem poziomów więzienia aż na powierzchnię, następnie leci z Cassidym poza ziemską atmosferę, gdzie rozrywa Carnage'a na pół.


Z powrotem na poziomie siódmym. Matt, Jessica, Foggy i Luke zauważają, że korytarz zaczyna przeciekać i powoli zalewa się wodą. Źródło tej sytuacji za chwilę staje się jasne, gdy przed nimi pojawia się Hydro Man i atakuje ich potężną falą powodziową. Jessica łapie Nelsona i leci z nim wzdłuż dziury zrobionej przez Sentry'ego. Pozostali ruszają jej śladem i za chwilę wszyscy wyłaniają się na pierwszym poziomie, by dołączyć do walczących Captaina America i Spider-Mana. Czyjeś potężne dłonie chwytają Captaina i wyrzucają go wysoko w powietrze. Przed upadkiem ratuje go przybycie Iron Mana. Patrząc w dół stwierdzają, że rozwiązanie Avengers nie było najlepszym pomysłem. Poniżej Luke Cage z przerażeniem zauważa swego starego znajomego: Purple Mana.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.