Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #1

New Avengers #1

New Avengers #1

"Breakout" - part 1

Postacie
Cytat

Peter Parker: "We have almost no free time together MJ...you really want to spend it watching a Hugh Grant movie?"

Streszczenie

Sześć miesięcy wcześniej. To była największa tragedia w całej historii Avengers. Scarlet Witch będąca na skraju załamania nerwowego zupełnie straciła kontrolę nad swymi mocami, efektem czego było zniszczenie siedziby Avengers i śmierć Hawkeye'a, Anti-Mana i Visiona. Ostatecznie zdarzenie to doprowadziło do utraty płynności finansowej i odejścia wielu członków zespołu, co przełożyło się bezpośrednio na rozpad Avengers.


Dzień dzisiejszy. W obskurnym i słabo oświetlonym pomieszczeniu Max Dillon alias Electro przyjmuje zlecenie od tajemniczego osobnika, który to pragnie wykorzystać nieobecność w mieście Fantastic Four, jak i fakt, że X-men są teraz bardziej niż zwykle zajęci własnymi sprawami, Avengers z kolei rozwiązali zespół. Czas jest więc sprzyjający, by wprowadzić w życie pewien błyskotliwy plan, w którego relizacji pomóc ma właśnie Dillon.


Wyspa Rykera. Więzienie znane jako Tha Raft. Na pokładzie lądującego właśnie helikoptera znajdują się Matt Murdock, Foggy Nelson i superbohater do wynajęcia - Luke Cage. Przybyli tu na wyraźną prośbę Reeda Richardsa z Fantastic Four. Wszystkich wita agentka SHIELD Jessica Drew. Matt i Foggy przybyli tu, by spotkać się z jednym z przetrzymywanych na miejscu kryminalistów. Spacerując po więzieniu Nelson wyraża swoje szczere obawy, czy trzymanie w jednym miejscu najniebezpieczniejszych kryminalistów tego świata to dobry pomysł. Jessica odpowiada, że nie ma podstaw, by wątpić w skuteczność systemu zabezpieczeń. Gdy pokonują kolejne poziomy konstrukcji niespodziewanie gaśnie światło. Brak prądu dotyka nie tylko wyspę Rykera, ale swym zasięgiem obejmuje cały Manhattan. Chwilę później z wnętrza więzienia wystrzeliwuje potężny promień, który rozrywa część budynku.


Mieszkanie Parkera. Podczas wspólnego wieczoru Petera i Mary Jane gaśnie światło, a w oddali widać wystrzeliwujące w niebo promienie. Parker bez zastanowienia wkłada kostium i wyskakuje przez okno. Po kilku skokach na pajęczynie orientuje się jednak, że nie ma w jaki sposób dostać się na wyspę. Wykorzystuje nadarząjącą się okazję, jaką jest lecący ku wyspie wojskowy helikopter. Bedąc prawie na miejscu helikopter zostaje trafiony tajemniczym promieniem i eksploduje w powietrzu, a jego płonące szczątki spadają na wyspę. Spider-Man natomiast wpada wprost do lodowatej wody, z której z trudem się wydostaje. Przy wspinaczce na lądowisko pomaga mu osmalony Captain America, który przeżył eksplozję maszyny. Obaj zarzucają się nawzajem pytaniami o aktualną sytuację w więzieniu i o źródło nieznanych promieni.


Tymczasem wewnątrz The Raft Electro, który doprowadził do przeładowania generatorów i w efekcie do spadku napięcia uwalnia teraz przetrzymywanych osiemdziesięciu siedmiu najniebezpieczniejszych kryminalistów na ziemi. Dając im wolność nie pozwala jednak zapomnieć, komu ją zawdzięczają.


Poniżej Matt, Jessica, Foggy i Luke starają się uciec przed coraz to nowymi eksplozjami wstrząsającymi budynkiem. Murdock każe Drew szybko zaprowadzić go do człowieka, z którym mieli się tu spotkać. Agentka wskazuje im celę, w której jest przetrzymywany Robert Reynolds alias Sentry, skazany za zabójstwo swojej żony.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.