Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #12

Mystique #12

Mystique #12

"Maker's Mark" - part 2

Postacie
Cytat

Spencer do Raven: "You can't hurt me. Women are tough in stuff like Virtua Fighter but my friend Josh said that in real life you're weaker than men"

Streszczenie

Cios Forge'a powala Raven na ziemię. Trąc uszkodzony nos zrywa się ona oddając Indianinowi pięknym za nadobne. Anthony krzyczy do niej aby uciekała, ponieważ chłopiec ma moc zmuszania mężczyzn do postępowania wedle jego woli. To on zmusił go, aby porwał syna od matki, której nienawidzi ponieważ nie ma nad nią kontroli. Spencer każe mu się zamknąć, a Indianinowi podwoić wysiłki. Kolejny cios sprawia iż Raven leci do tyłu wybijając okno.


Leżąc na ziemi usiłuje przemówić Forge'owi do rozsądku, lecz nie słyszy on jej głosu, powtarzającego iż daje się kontrolować 12-letniemu dzieciakowi. Kopnięciem niszczy więc jego protezę, wykrzykując iż miała dużo czasu aby poznać wszystkie słabości Indianina i jego pięty achillesowe. Odrywa jego sztuczną nogę i zaczyna go nią okładać. Wściekły Spencer, krzyczy do Indianina aby użył jakiegoś tajnego ciosu z gry komputerowej.


Forge unosi swą sztuczną dłoń z której wystrzeliwuje promień energii paraliżując Mystique. Gdy upada na ziemię, nie jest już jednak sobą, lecz Xavierem błagającym Indianina aby nie czynił mu krzywdy. Spencer ze zdumieniem spogląda na przemianę, podczas gdy Forge unosi się na lasce. Xavier powtarza, iż nie może go skrzywdzić, choć rozumie co oznacza utrata nogi. Gdy otrzymuje cios w głowę przemienia się w Storm. To zatrzymuje na chwilę Forge'a, zaś Raven ma nadzieję że nie zabije kobiety którą kochał, lecz po chwili Forge chwyta ją za szyję. Spencer wykrzykuje, że staje się to nudne i może ją już zabić. Forge ciska Raven o ścianę, zaś ta przyduszona mówi iż mylił się co do niej i nim ją zabije powinien wiedzieć jedno. Czuje do niego sentyment, bowiem niegdyś go kochała. Słysząc to, Forge przestaje reagować na okrzyki Spencera i puszcza Mystique. Przeprasza ją za to co uczynił, bowiem nie był w stanie się kontrolować. Raven oznajmia, iż zna to uczucie, a następnie zadaje mu z całej siły cios pięścią w twarz. Spoglądając złym wzrokiem na Spencera i Anthony'ego stwierdza iż mężczyznom w oóle brakuje samokontroli. Gdy na rozkaz syna ojciec rzuca się na Raven pada po jednym kopnięciu. Rozlegają się policyjne syreny. Raven rusza w stronę chłopca, mówiąc iż nie pozwoli aby wpadł tu oddział SWAT, który chłopak zacznie kontrolować. Widząc jej twarz Spencer poddaje się. Mystique nie zamierza jednak ryzykować, lecz powstrzymuje ją Forge, który w międzyczasie zdążył przemienić swą sztuczną kończynę w broń zamrażającą. Używa jej na chłopcu, a następnie zauważa iż będą musieli dość mocno tłumaczyć sie policji, nawet pomimo dawnych powiązań Forge'a z rządem. Ozkazuje się jednak iż Raven zdążyła już zniknąć.


Później Forge widząc stojącą pod latarnią rudowłosą dziewczynę wyjaśnia jej, iż policja zgodziła się nie wnosić przeciwko nikomu oskarżenia tak długo, jak chłopiec będzie uczęszczał do szkoły w Salem, gdzie umieszczą go rodzice. Raven sarkastycznie komentuje, iż Xavier w ten sposób przepierze mu mózg i uczyni kolejnym ze swoich X-Men. Forge przypomina, iż Profesor nigdy nikogo do niczego nie zmusił, na co Raven wypomina mu iż to ona była taką osobą. Indianin pyta czy naprawdę zamierzała zabić chłopca. Nigdy nie chce przyznać, że nie zawsze mutanci są ofiarami ze strony ludzi. Raven odchodzi mówiąc, iż nienawidzi tego przyznawac i nigdy nie czyni.


W nocy Mystique pojawia sie u boku Indianina, gdy ten pracuje nad kolejnym wynalazkiem. Forge pyta czy jej słowa byly prawdziwe, lecz Raven upiera się iż nigdy go nie kochała, wypierając przy tym wszystkiego co powiedziała. Przypomina mu, iż został pokonany. Indianin odpowiada iż nie pokonała jego, a jedynie kontolowane przez telepatę zombie. On także zna jej słabe punkty. Pokazuje jej lustro, a Mystique cofa się przerażona. Dawno temu Forge odkrył, iż z jakiegoś powodu nie jest w stanie spojrzec w lustro, gdy jest w swej zwykłej postaci. Wychodząc z pokoju gasi światło i życzy jej dobrej nocy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.