Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #14

Mystique #14

Mystique #14

"Unnatural" - part 1

Postacie
Cytat

Jura: "Jsem nevinny! Jsem nevinny!"

Streszczenie

Godzina 8:54 czasu zimowego środkowo-europejskiego w Austrii. Odziany w koszulę nocną mutant ucieka przez ciemny las przed ścigającymi go mężczyznami uzbrojonymi w ciężkie karabiny. Wpada na jednego z nich i chcąc się obronić przykłada do jego twarzy swe ręce, co powoduje iż twarz straznika zaczyna skwierczeć i zmieniać wygląd. Mutant ucieka dalej. Wpada do sklepu w Salzburgu i zaczyna krzyczeć po czesku. Po chwili do sklepu wbiegają odziani w kamizelki i kaski mężczyźni, odziani jak żołnierze oddziałów specjalnych. Jednym z nich jest strażnik z bliznami na twarzy po ataku mutanta. Usiłują go uspokoić, aż czeski mutant imieniem Jura wybiega z szafy krzycząc iż jest niewinny. Zostaje ogłuszony kolbą, a ścigający zabierają go ze sklepu. Nie zauważają iż w szafie ukryła się sprzedawczyni, która spogląda na wypalony przez Jurę napis DERMAFREE.


Coney Island na Brooklynie o godzinie 14:42 czasu wschodniego wybrzeża. Przed Raven jedzącą loda pojawia się holograficzny przekaz Xaviera nadającego z Genoshy. Profesor ucina pytania Raven o to jak czuje się na wyspie, stwierdzając jedynie iż po raz pierwszy od bardzo dawna ma wrażenie że robi coś pożytecznego. Wciąż pamięta o ich umowie, która głosi iż w zamian za wykonywanie misji dla Xaviera ciążące na Raven winy zostaną wybaczone. Raven udaje się w towarzystwie hologramu do swego bezpiecznego domu, gdzie jak odkrywa czeka już Forge. Gotowa jest wysłuchać czego ma dotyczyć jej kolejna misja, zaś przed oczyma przebiega jej obraz Sheperda mówiącego, iż pragnie śmierci Charlesa Xaviera.


Xavier opowiada o korporacji DERMAFREE, zajmującej się leczeniem wad skórnych. Korporacja opracowała nową rewelacyjną kurację, która w ciągu 6 tygodni leczy 95% osób z problemami skórnymi. Są jednak pogłoski, które Mystique ma sprawdzić, iż Dermafree testuje swe wynalazki na mutantach, spośród których kilku już umarło. Raven ma to sprawdzić, jeśli to prawda uwolnić króliki doświadczalne, a wiadomości o testach przekazać mediom. Xavier podkreśla, iż Raven ma się obyć bez zabijania. Forge wręcza jej kolejny zamaskowany pistolet, strzelający ładunkami obezwładniającymi. Raven udaje się do Szwecji, gdzie mieści się siedziba Dermafree.


Godzina 15:18 czasu zimowego środkowo europejskiego, Sztokholm. Shortpack pokazuje Raven zdjęcia byłej modelki, a obecnie rzeczniczki Dermyfree, Heleny Carlson. Mystique uda się na spotkanie z nią jako Helmut Stein, niemiecki biznesmen znany z antymutancich poglądów. Być może w ten sposób uda się uzyskać jakieś wiadomości.


Wkrótce Raven spotyka się z Carlson w siedzibie Dermafree. Kieruje się wraz z nią windą na górne piętra, powoli kierując rozmowę na sprawy biznesowe. Stein znany jest ze swych inwestycji w biotechnologię, lecz jak przyznaje do Dermyfree zwabiły go pogłoski o niekonwencjonalnych eksperymentach. Carlson przyznaje, iż w niektórych testach świnkami doświadczalnymi są mutanci, lecz nie są ludźmi więc zapewne nie czują bólu. Słysząc to Raven zalewa wściekłość i po wejściu do gabinetu Carlson przemienia się w Mystique i kieruje ku niej paralizator, ładując weń całą energię. Przemienia się w Carlson i kieruje w głąb Dermyfree. Przechodzi kolejny punkt kontrolny, a do strażnika zwraca się imieniem odczytanym z plakietki, co wzbudza jego podejrzenia bowiem jest on prywatnie dość blisko związany z Carlson. Raven nie ma innego wyjścia jak zaatakować go wręcz i po zadaniu kilku ciosów ogłuszyć.


Raven podłącza się do komputera i rozpoczyna kopiowanie danych Dermyfree. Cały czas pozostaje w kontakcie z Shortpackiem ukrytym w kanale wentylacyjnym. Nagle wpada na trop czegoś dziwnego, umieszczonego w jej rodzinnym kraju, Austrii. Z niedowierzaniem wpatruje się w to co odkryła, gdy Shortpack uprzedza ją, iż ochrona wie że tu jest. Wygląda na to iż spodziewali się właśnie jej przybycia i mają jej pełne dane, co oznacza iż nie uda się jej pod nikogo podszyć. Raven rzuca się do ucieczki, lecz ochrona już na nią czeka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.