Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #4

Mystique #4

Mystique #4

"Dead Drop Gorgeous" - part 4

Postacie
Cytat

Mystique: "I'd rather be called terrorist than Shortpack"

Streszczenie

Marcos celuje z pistoletu do Raven, a Shortpack ze zdziwieniem dowiaduje się, że Xavier na tajną agentkę wybrał poszukiwaną za zbrodnie terrorystkę. Raven w myśli przekazuje Shortpackowi aby urósł i ją zasłonił, słyszy jednak telepatycznie, że mutant nie potrafi zmienić swego wzrostu. Raven chwyta go więc i zaciska wokół niego pięść, którą ogłusza Marcosa. Okazuje się, że jego pistolet nie był nawet naładowany. Shortpack jest wyraźnie naburmuszony, ukrywa się jednak w kaburze Mystique, zwłaszcza że do samochodu dobiegł już jeden z celników. Raven uderza go drzwiami, poprawiając dodatkowo kopniakiem. Nastepnie zabiera celnikowi broń i zmienia się w niego, stwierdzając że niezbyt przepada za Kubą, na której była po raz ostatni w roku 1973 i nie zwauważyła żadnych zmian. Teraz jako funkcjonariusz konfiskuje samochód przejezdżającemu cywilowi i odjeżdża w siną dal.


Dwójka agentów dociera do bezpiecznego schronienia. Tam mają wreszcie okazję porozmawiać. Shortpack nadal nie może otrząsnąć się ze zdziwienia, że Xavier zaangażował terrorystkę. Mały mutant ma wobec niego dług wdzięczności, bowiem Profesor nauczył go kontroli nad własnym ciałem i sprawił, że Shortpack przestał się zmniejszać, co zaczęło się już w szkole, gdzie gdy wszystkie dzieci rosły, organizm Shortpacka reagował wręcz przeciwnie. Wreszcie przechodzi do rzeczy. Na ekranie laptopa pokazuje Raven wizerunek generała Luisa Diosvila, który według jego informacji zakupił Sentinele. Trzeba najpierw odnaleźć generała, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się tajna baza, w której przetrzymywani są znikający z domów mutanci i Sentinele. Zapewne Diosvil pojawi się dzisiaj, aby rozpędzić demonstrację, organizowaną przez przeciwników reżimu i zwolenników mutantów. Mystique stwierdza, że będzie tam również i przemienia się w seksowną kubańską dziewczynę. Shortpack zauważa, że pomimo iż jest ubrana, wygląda jakby była już naga. Raven odpowiada mu, iż zawsze jest naga, a ubranie to tylko element jej zmiany kształtu. Bierze od niego broń obezwładniającą i przesuwając organy swego ciała ukrywa wewnątrz siebie.


Santiago. Na grupę demonstrantów, żądających odpowiedzi na pytanie gdzie znikają mutanci, wybiega bojówka prowadzona przez Diosvila. Generał spycha z drogi Mystique. Ta stwierdzając, iż nie znosi tego kraju przemienia się w barczystego latynosa. Diosvil okłada właśnie przywódcę demonstrantów, niejakiego Lazaro. Po chwili sam otrzymuje cios od Mystique, która nakazuje Lazaro uciekać. Po chwili już jako dziewczyna podnosi generała z ziemi, oferując mu pomoc. Bez trudu przekonuje go, aby zabrał ją ze sobą.


Wieczorem w tanim hotelowym pokoiku, usiłje pociągnąć Diosvila za język. Ten przyznaje, iż jest zaangażowanym w tajny projekt wojskowym, nie chce jednak zdradzić lokalizacji bazy. Raven wydobywa pistolet, lecz Diosvil rzuca w nią lampą. Skacze na nią, szybko otrzymuje jednak celne kopnięcie. Odmawia podania lokalizacji bazy, do chwili gdy Raven zmienia swą dłoń w dłoń w szpony, grożąc iż wydłubie mu nimi oczy. Ogłusza Diosvila, uzyskawszy informację żeby szukała robotów w Bayamo.


Pięć minut później jako Raven zmieniona w Diosvila opuszcza hotel. Odjeżdża jeepem w kierunku Bayamo, nie wiedząc że była obserwowana przez pewnego mężczyznę. Ten dzwoni gdzieś nakazując zawiadomić pozostałych, bowiem nadszedł już czas.


Mystique dociera do Bayamo, gdzie przechodzi przez kolejne punkty kontrolne. Dociera windą do podziemi bazy, gdzie ma wreszcie okazję zobaczyć rosyjską odmianę Sentineli. Dowiaduje się, iż usunięto z nich wszelkie emblematy mogące powiązać roboty z Kubą lub Rosją. W ciągu godziny Sentinele będą gotowe do startu i unicestwienia największego zagrożenia dla pokoju na wyspie. Niespodziewanie żołnierze podnoszą alarm, bowiem do kompleksu wdarli się buntownicy. Wartownik obok Raven zostaje zastrzelony, zaś po chwili do hali wbiegają rebelianci. Do Diosvila/Mystique dobiega Lazaro i wykrzykując, że teraz generał zginie, bowiem jedną z porwanych mutantek była jego siostra, podnosi karabin celując go w głowę Mystique...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.