Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #7

Mystique #7

Mystique #7

"Tinker, Tailor, Mutant, Spy" - part 1

Postacie
Cytat

Mystique: "Shortpack I need an exit!"
Shortpack: "I'm a telepath Mystique, not a Matrix operator!"

Streszczenie

Phenian. W pałacu Kim Dzong Ila dowódca jego ochrony staje pod statuą przedstawiającą robotników i spogląda na starszego mężczyznę, kobietę i chłopca oznajmiając iż jedno z nich jest szpiegiem-mutantem, który zmienia postać. Tylko oni mieli dostęp do pomieszczeń, z których skradziono tajne dokumenty, a jeśli szpieg zaraz nie wystąpi z szeregu, zginie cała trójka. Chłopiec zauważa iż także dowódca ochrony miał dostęp do feralnego pomieszczenia, na co wściekły żołnierz przystawia mu pistolet do głowy oznajmiając że zginie jako pierwszy. Na nic zdają się błagania kobiety, wykrzykującej że to ona jest szpiegiem, bowiem żołnierz zamierza zlikwidować chłopca. Wówczas ożywa stojąca za nim statua robotnika uderzając młotem w głowę.


Mystique przyjmuje swą zwykłą postać, na co chłopiec zaczyna wzywać straże. Pałac roi się od nadbiegających strażników, a Raven rzuca się do ucieczki, prowadzona telepatycznie przez Shortpacka. Gdy drogę zastępuje jej rosły strażnik, telepata skacze mu na głowę. Przerażony osiłek daje się łatwo ogłuszyć Mystique. Razem dwójka szpiegów podąża w stronę dachu, gdzie ukryty został pakunek od Forge'a. Pod ostrzałem Raven zakłąda go na plecy i uruchamia, po czym odlatuje dzięki odrzutowemu plecakowi, dokonując ucieczki w najlepszym stylu Jamesa Bonda.


Dzień później, na Brooklynie Xavier kontaktuje się z Mystique telepatycznie, bowiem w tym czasie naucza etyki w swej szkole. Raven wytyka mu hipokryzję, bowiem oficjalnie pokojowo nastawiony Profesor wysyła ją na misje, na których zabija ludzi. Proponuje iż przekaże jego uczniom jak wygląda prawda, na co Xavier oznajmia iż jeśli zbliży się do szkoły pożałuje tego, bowiem choć nie może czytać jej umysłu, zna sposoby aby ją skrzywdzić. Przychodzi czas na konkrety. Forge złamał kod i odczytał skradzione przez nią z Phenianu informacje. Okazuje się, iż Koreańczycy planowali zdobyć broń biologiczną w postaci wąglika w najgorszej odmianie, super-wirusa który uśmierci miliony ludzi i mutantów.


W tym samym czasie w Johannesburgu na młodą kobietę napada uzbrojony wyrostek, aby odebrać jej samochód. Ta oznajmia iż nie jest kobietą, a nosicielką, zas jej oczy zaczynają świecić na żółto i zaczyna kasłać. Bandyta z przerażeniem orientuje się, że jego skóra zaczyna odpadać od ciała. Umiera po kilku sekundach, zaś kobieta przywołuje swe "dzieci" do siebie, zamierzając odnaleźć ich braci nim zrobi to ktoś inny.


Stolica Południowej Afryki będzie kolejnym celem Mystique, która ma odnaleźć i zneutralizować dr Harrisona Taylora, twórcę tej odmiany wąglika i przywieźc efekty jego badań. Xavier nie wyśle X-Men bowiem Taylor mógłby wyczuć pułapkę i uwolnić wirusa, powodując kolejną plagę. Stąd na miejsce uda się Raven wyposażona w najnowsze zabawki Forge'a: szminkę zawierającą znacznik mogący ją namierzyć, zegarek który na 3 minuty otoczy jej ciało polem, przez które nie przeniknie żaden wirus, a także spinkę strzelającą potężnymi wyładowaniami elektrycznymi. Raven rusza w drogę, świadoma iż w razie jej wpadki Xavier wyprze się wszystkiego.


Niedługo później na lotnisku JFK starszy mężczyzna przygląda się seksownej kobiecie. Lecz kiedy wchodzi on do toalety okazuje się, iż był Raven, bowiem podchodzi doń Shepard, którego Mystique wywraca na ziemię, nie mając pojęcia w jaki sposób rozpoznał ją pomimo przebrania. Przypominając, iż może ją uwolnić od Xavier i dać niezmierzone bogactwa, informuję ją że jej pierwszym zadaniem będzie przeszmuglowanie dla niego próbki wąglika. Następnie znika, nim Raven ma czas aby cokolwiek uczynić.


Shepard wychodzi z portalu teleportacyjnego w nieznanym miejscu, oznajmiając siedzącej na tronie osobie w czerwonym płaszczu, która skrywa swą twarz pod kapturem iż Raven nie była zachwycona swym zadaniem. Zakapturzana osoba mówi Shepardowi, aby zdradził jej iż pracuje dla Cichego Człowieka. Wkrótce pozna jego prawdziwe imię.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.