Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #20

Mystique #20

Mystique #20

"Quiet" - part 1

Postacie
Cytat

Xavier: "Don't think I wouldn't have Forge cut you loose and leave you to Homeland Security. I would do it in a heartbeat"
Mystique: "Oh, I know you would"

Streszczenie

Shortpack nagrywa dla Xaviera krótki film, informując go iż zrywa współpracę, bowiem priorytetowy jest dla niego inny cel. Przywołuje tragiczne wydarzenia nocy, gdy Steibeck zamordował Prudence, na co on spoglądał bezsilny [Mystique #1]. Informuje go, iż od tamtej pory żył pewną obsesją - odnalezienia Steibecka i powstrzymania go. Temu poświęcił wszystko, teraz zaś zdobył przyjaciela, który pomoże mu się zemścić. Żegna Charlesa kończąc nagranie i rusza się zemścić.


Raven spogląda na dziwną świecącą kulę, oznajmiając iż chce się dowiedzieć od Cichego Człowieka co dostanie za zabicie Xaviera. Wyśmiewa jego słowa, iż będzie wolna, bowiem może w każdej chwili odejść a wówczas nawet X-Men nie zdołają jej odnaleźć. Cichy Człowiek oznajmia, iż da jej skopiowane urządzenie Forge'a dzięki któremu stanie się niewidoczna dla technologii i nikt nie zdoła jej odnaleźć. Cichy Człowiek wraz ze śmiercią Xaviera zyska satysfakcję. Raven spogląda na zakapturzonego, który zdaje się cierpieć, zastanawia się czemu Shepard mówi doń "ukochany, po czym wchodzi w portal.


Tokyo. Forge obserwuje postępy Raven podczas kolejnego zadania, spoglądając jak mija lasery w wieżowcu, gdy kontaktuje się z nim Xavier. Poleca przerwać im zadanie i udać się do Genoshy. Raven nie zamierza rezygnować gdy jest tak blisko celu, zmienia jednak zdanie słysząc iż Shortpack zniknął. W Genoshy Xavier w towarzystwie Callisto po raz kolejny przywołuje Raven do porządku. Wyjaśnia, iż Shortpack przysłał mu nagranie z wakacji, na które udał się do Monte Carlo i przepadł, zaś Xavier nie jest w stanie zlokalizować go telepatycznie. Mystique pyta czemu ma się tym przejmować, bowiem być może mały telepata nie chce być znaleziony. Xavier oznajmia, iż poleca jej go odnaleźć. Wkrótce wraz z Indianinem Raven udaje się do Monte Carlo. Poszukuje tajemniczego przyjaciela Shortpacka. Niespodziewanie pojawia się Shepard. Pyta czemu nie zabiła Xaviera skoro miała okazję, przypominając iż dzięki naszyjnikowi będą wiedzieć czy nie chce ich oszukać, chyba że go zdejmie co oznaczać będzie zerwanie umowy. Raven oznajmia, iż nie mówi jej wszystkiego, pytając czemu zwraca się do Cichego Człowieka "ukochany". Odchodzi, przywracając komunikację z Indianinem. Niespodziewanie dostrzega przy jednym ze stolików Fantomexa. Wściekła podchodzi do niego, wyrzucając go na zewnątrz omal nie wykrzykując iż go nienawidzi. Forge domaga się wyjaśnień, lecz Raven zaczyna walczyć z Fantomexem na ulicy. Oboje obrzucają się obelgami, dopiero pojawienie się Indianina uspokaja sytuację. Fantomex jest zaniepokojony zniknięciem Shortpacka, którego zabrał na łódź, którą miał udać się na swą misję. Zamierzał zabić człowieka zwanego Steibeckiem. Słysząc to Mystique ogarnia nagłe zrozumienie. Zadaje cios obu mężczyznom i pędzi przed siebie znikając im z oczu. Forge kontaktuje się z Xavierem, który ma już dość nieposłuszeństwa. Poleca wyłączyć Forge'wo zagłuszacze co pozwoli wykryć Raven agentom. Mystique zostaje sama.


Shostpack jest zamknięty w akwarium, a widząc Sheparda ucieszony mówi aby ten go uwolnił. Obok jego "przyjaciela" staje jednak Cichy Człowiek, który ma inne plany. Jest nim bowiem Steinbeck.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.