Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #9

Mystique #9

Mystique #9

"Tinker, Tailor, Mutant, Spy" - part 3

Postacie
Cytat

Mystique: "I'm a fast healer"
Shortpack: "No, Wolverine is a fast healer"

Streszczenie

Shortpack wzywa telepatycznie pomocy, prosząc o przysłąnie grupy ewakuacyjnej. Stracił bowiem kontakt z Raven i ma wrażenie iż stało się z nią coś złego, tak smao jak z Prudence w Moskwie. Gdy kończy te słowa do pomieszczenia wchodzi Mystique, wyglądająca fatalnie, nie będąca w stanie utrzymać jednej formy. Pada na łóżko mówiąc iż jej ciało walczy z jakąś dziwną infekcją. Shortpack uruchamia skaner medyczny przygotowany przez Forge'a. Z odczytu wynika, iż ciało Mystique walczy z chorobą roznoszoną przez komary na antypodach, będącą jakąś odmianą malarii.


Raven wyjaśnia iż złapała to od dziewczyny nazywającej się Nosicielką, która zdążyła przed jej przybyciem zamordować doktora Taylora i ukraść wąglika. Na szczęście Raven zdążyła pomazać ją swą szminką, prosi więc Shortpacka aby namierzył lokalizację Nosicielki. Ten sprzeciwia się, uważając iż w takim stanie Mystique powinna spędzić co najmniej tydzień w łóżku bowiem ma gorączkę i dreszcze. Raven twierdzi, że jej ciało szybko się regeneruje, a gdy Shortpack neguje ten fakt Mystique zmienia się w Logana i żąda koordynatów. Musi powstrzymać Nosicielkę nim ta opuści z zarazą RPA. Shortpack ulega, nakazując uzbroić się Raven w bioenergetyczną tarczę Forge'a, nim znowu stanie się jej coś złego. Gdy udaje mu się namierzyć Nosicielkę, mówi do Raven aby ta się pośpieszyła, bowiem jej przeciwniczka zmierza właśnie autostradą na lotnisko.


Po chwili z hotelu wybiega seksowna dziewczyna, wołając taksówkę. Młody chłopak oferuje je z uśmiechem podwózkę na swym motocyklu, lecz otrzymuje cios pięścią a Raven rusza na super-szybkim motorze. Mija jadące samochody, a Shortpack informuje ją iż Nosicielka jedzie czarnym BMW, a Raven powinna skręcić w najbliższy zjazd jeśli chce ją wyprzedzić. Mystique słysząc to rozbija motorem barierkę estakady i spada motorem na niższy pas, po którym jedzie BMW. Uderza w maskę samochodu Nosicielki, która usiłuje się jej pozbyć i kieruje pojazd na słup. Gdy w niego uderza jej twarz ląduje w poduszce, lecz Raven już tam nie ma bowiem wyhamowała po zjechaniu z BMW. Uaktywnia tarczę i podbiega do gramolącej się z wraku Nosicielki, a gdy ta zaczyna kasłać sprzedaje jej silny cios.


Nosicielka padając stwierdza ze zdziwieniem iż wirusy nie miały wpływu na Raven. Wyjaśnia iż czuje ich obecność, kontaktuje się z nimi droga telepatyczną, widzi jak mnożą się, rosną, chcą przetrwać - tak samo jak ludzie. Oznajmia iż ukradzionym wąglikiem zamierza podzielić się ze światem, aby dac wirusom wolność. Raven rzuca się na nią, lecz otrzymuje wyjątkowo silne kopnięcie. Nosicielka wyjasnia, iż jej mutacja która pozwala roznosić wirusy i patogeny, czyni także jej ciało mocniejszym. Wyrywa zderzak BMW mówiąc iż próbowała okazać Raven litość i zarazić ją, lecz skoro ta jest odporna musi ją po prostu pobić ze skutkiem śmiertelnym. Mystique zwraca uwagę, iż ucierpią na tym wirusy które nosi w sobie, na co Nosicielka usuwa je z ciała Raven. Mówi że jest na nie odporna, jak i na wszystko. Lecz nie na Toyoty, zauważa Mystique, bowiem w Nosicielkę uderza samochód kóry nie zdązył wyhamować na autostradzie. Kierowca na widok niebieskiej Mystique ucieka przerażony. Raven odciąga na bok ciało nosicielki i zabiera próbkę wąglika. Informuje Shortpacka iż wraca do hotelu.


Na miejscu wypadku pojawia się policja. Funkcjonariusz podbiega do leżącej na drodze dziewczyny, a ta zaczyna kasłać mu w twarz. Jego koleżankę Nosicielka zabija z odebranego policjantowi pistoletu. Wsiada do radiowozu gdzie słyszy komunikat o kradzieży motocykla spod hotelu.


Raven wchodzi do pokoju, a słowa zamierają jej w ustach. Czeka tam na nią nosicielka, trzymająca Shortpacka. Jeśli Mystique nie odda fiolki, jej przyjaciel zginie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.