Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #2

Mystique #2

Mystique #2

"Dead Drop Gorgeous" - part 2

Postacie
Cytat

Mystique do chcących ją aresztowac żołnierzy: "Is this all about those Miles Davis songs I downloaded off Kazaa?"

Streszczenie

Godzina 3.27 o nad ranem w stanie Baltimore. Charles Xavier zakończył właśnie telepatyczny skan usiłując odnaleźć Mystique. Pomimo, iż przeskanował ponad 38 000 umysłów nie odniósł sukcesu. Forge z szelmowskim błyskiem w oku sugeruje skorzystanie z telefonu... Kontaktuje się z jednym ze swych dawnych przyjaciół, jeszcze z czasów gdy pracował dla rządu. Prosi, aby odwdzięczył mu się za pewną przysługę i postarał zlokalizować Raven Darkholme. Szybko dowiaduje się, że Raven została właśnie osaczona przez rządowe oddziały. Xavier ma tylko jedno pytanie: gdzie to się stało.


W Waszyngtonie Mystique stoi przed lufami wycelowanych w nią przez oddział specjalny karabinów. Dowódca grupy oznajmia jej, iż pójdzie z nimi dobrowolnie, bądź zostanie zabita na miejscu. W odpowiedzi Raven stwierdza, iż powinni aresztować ją w jej prawdziwej postaci i zmienia się w pięcioletnią dziewczynkę, błagającą aby jej nie zabijano. Żołnierze opuszczają karabiny, choć dowódca grupy rozkazuje im natychmiast zabić Raven Darkholme. Za późno. Dziewczynka sprzedaje silny cios dowódcy oddziału. Ściąga mu z głowy noktowizor. Gdy mężczyźnie udaje się ją zrzucić, krzyczy do żołnierzy aby natychmiast strzelali. W tym momencie jest już jednak dwóch dowódców grupy, obaj bez noktowizorów, rozkazujący aby zastrzelić Mystique. Żołnierze zastanawiają się co uczynić, bowiem zmiana Raven nastąpiła tak szybko, że nie mają pojęcia którym z dowódców jest ona teraz. Problem zostaje rozwiązony, gdy jeden z mężczyzn rozkazuje strzelać do obydwu - prawdziwy dowódca nosi bowiem kamizelkę kuloodporną, która go ochroni. Żołnierz otwiera ogień, pomimo okrzyku przerażenia jednego z dowódców, który zresztą upada po chwili na ziemię. Drugi stoi nieporuszony, a gdy jego oczy zaczynają się świecić na żółto, wyjaśnia iż właśnie przemieścił swe wrażliwe organy w inne partie ciała, dzięki czemu przeżył. To mówiąc Raven Darkholme przybiera swą prawdziwą postać i wyskakuje przez okno. Przy upadku odczuwa jednak odniesione rany postrzałowe. Opadając z sił zaczyna się oddalać, lecz słania się na nogach i przewraca przy latarni. Tam nieprzytoną znajdują ją żołnierze, pomimo iż upodobniła swe ciało do otoczenia niczym kameleon.


Godzina 4.36. Mystique odzyskuje przytomność na pokładzie latającej jednostki Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Stojący przed nią człowiek przedstawia się jako Johny Kitano, oznajmiając że każda próba ucieczki może się dla Raven źle skończyć, bowiem znajdują się 20 000 stóp nad ziemią. Kitano wypasażono w specjalne pełnomocnictwa dotyczące ścigania zbrodni mutantów przeciwko ludzkości. Będzie on prokuratorem, sędzią i egzekutorem Mystique w jednej osobie. Oznajmia Raven, że jest zwykłą socjopatką, która niegdyś kierowała zbrodniczą organizacją znaną jako Bractwo Złych Mutantów. Raven zmieniając się w Magneto przypomina mu, iż została ułaskawiona za schwytanie Erica Lehnsherra [dawno temu... Uncanny X-Men #199 jakby ktoś nie pamiętał - Kumos]. Kitano oskarża ją jednakże o inne zbrodnie. Twierdzi, iż wysadziła w powietrze budynki, w których znajdowali się niewinni ludzie. Zdumiona Mystique oznajmia, iż to kłamstwo. Ktoś najwyraźniej się pod nią podszył, jako że nie robiła nic od miesięcy. Kitano jednak już ją osądził. Zapytana, czy chce wypowiedzieć jakieś ostatnie słowo Mystique spluwa mu w twarz. Kitano zaczyna generować w dłoni zaburzenie błękitnej energii. Okazuje się, że sam jest mutantem, nie znoszącym gdy ktoś zapewnia homo superior złą opinię. Wydaje się, że wybiła ostatnia godzina Raven. Nagle pada wykrzyczana stanowczym głosem komenda: Stać! W drzwiach staje... Magneto! Podnosi rękę i rozkazuje: spać! Kitano i obecni w pomieszczeniu żołnierze padają. Magneto prowadzi zdumioną Mystique na pokład, gdzie przy pomocy nadajnika przywołuje inny pojazd latający. Oboje wchodzą do srodka, zaś Magneto uprzedza Raven, że jeśli spróbuje mu zagrozić w jakikolwiek sposób, wyrzuci ją z samolotu. Mystique jest zdziwiona, że mistrz magnetyzmu mógł powiedzieć coś takiego, lecz ten ściąga hełm. Stoi przed nią Charles Xavier, oznajmiając iż jej lekcja właśnie się zaczyna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.