Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #8

Mystique #8

Mystique #8

"Tinker, Tailor, Mutant, Spy" - part 2

Postacie
Cytat

Mystique: "All humans are created equal... equally worthless"

Streszczenie

Shepard i Cichy Człowiek obserwują samolot Mystique zmierzający do RPA. Zakapturzona osoba zastanawia się, czemu Raven nosi naszyjnik, skoro zapewne domyśla się iż znajduje się w nim urządzenie dzięki któremu można ją śledzić i zlokalizować. Shepard wyjasnia, iż na obecną chwilę Raven wie o nim zbyt mało, aby odrzucić od razu jego ofertę, zwłaszcza iż może być jej szansą uwolnienia od Xaviera. Pytanie czy przekaże mu próbki wąglika? Jak ocenia Shepard ma 60% szans aby go zdobyć. Jednakże wiele by dał, aby dowiedzieć się co Mystique myśli o całej tej sytuacji.


Na lotnisku w Johannesburgu Raven jako młoda kobieta idzie obok niosącego jej bagaże taksówkarza.


Kierowca okazuje się byłym oficerem służby bezpieczeństwa, narzekającym na sytuację w kraju od kiedy władzę objęli czarni. Zdradza, iż on i jego koledzy czekają tylko aż mutki zaczną domagać się podobnych praw. Nie zamierzają dopuścić, aby uzyskali je oni tak jak dostali je czarni. W chwili gdy kończy swą tyradę, Raven jest już wielkim czarnoskórym osiłkiem, który nokautuje kierowcę w chwili gdy ten rzuca się nań z łyżką do opon.


Po jakimś czasie Raven dociera do hotelu, gdzie czeka już na nią Shortpack. Oświadcza zdumionemu telepacie, iż szła całą droge z lotniska. Usiłuje dowiedzieć się czym zajmuje się Shortpack, ten jednak zasłania swoje zabawki oświadczając iż jest to tajemnicą. Woli zamiast tego przejść do kokretów i wyświetla na ścianie projekcję dr Harrisona Taylora, który stworzył feralny zarazek ospy, z nieznanych dla Xaviera powodów. Shortpack pokazuje Raven plan zabezpieczeń domu naukowca, informując iż słabym punktem jest pielęgniarka, z którą Taylor ma romans. Raven musi ją odnaleźć, bowiem Shortpack nie ma pojęcia jak wygląda. Tym razem pozostanie jako wsparcie w hotelu, uprzedza jednak Mystique aby była ostrożna. Za żadną cenę nie można dopuścić, aby wirus został uwolniony do atmosfery.


Rezydencja Taylora. Dwaj strażnicy zastanawiają się, czemu ich trzeci towarzysz nie odpowiada na próby nawiązania łączności droga radiową. Wówczas zaskakuje ich Raven, powalając precyzyjnie wymierzonymi ciosami. Drugiego paraliżuje otrzymaną do Forge'a spinką. Rusza w głąb rezydencji, stwierdzając iż Shortpack zawalił zbieranie informacji, bowiem strażników było dwóch, a nie trzech. Nie wie że zaginiony leży nieopodal z objawami zarażenia wąglikiem.


Wkrótce Raven odnajduje pielęgniarkę. Wkracza do jej pokoju jako Taylor i na jej oczach przygotowuje chloroform, którym usypia kobietę. Następnie przemienia się w nią podążając w poszukiwaniu naukowca.


Po dotarciu do jego pokoju i wejściu do środka oczom Raven ukazuje się wstrząsający widok. Taylor leży w konwulsjach, a jego ciało nosi ślady zarażenia, odpada zeń skóra i powstają bąble. Nad nim klęczy kobieta z żółtymi oczami, charkocząca iż nie chciała go zabić, a jedynie odwiedzić jego nowe dzieci, lecz nie miała wyboru, bowiem została zaatakowana. Kobieta chwyta rapier, który kurczowo trzyma trup Harrisona i atakuje Raven wykrzykując aby ta się odsunęła. Ostrze przecina policzek Mystique, która przyjmuje swą niebieską postać i kpie napastniczkę. Obie zadają sobie kolejne ciosy i obrzucają się wyzwiskami, aż wreszcie Raven po rozbiciu przeciwniczką szyby przyciska ją do podłogi. Wówczas ta zaczyna kasłać. Raven kręci się w głowie, a kobieta oświadcza iż teraz nosi w sobie jej dzieci. Mówi, iż powinna się cieszyć iż nie zaraziła jej wynalazkiem Taylora, który trzyma w ręku w kontenerze, bowiem jeszcze nie umie go otworzyć. Wychodząc przez okno mówi, że jest nosicielką, która walczy o wolność, ale tego jej przeciwniczka nie pojmie. Raven świat wiruje przed oczami i nie słyszy już wołającego ją Shortpacka. Traci przytomność.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.