Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #5

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #5

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #5

"Shadow & Flame Conclusion" - part 5

Postacie
Cytat

Nao: "This reeks of you Pryde. Where are the dragons? Just what game are you playing at?"
Shadowcat: "Dungeons & Dragons."

Streszczenie

Kitty, ubrana w oficjalny kostium X-Men przechadza się ulicami Tokio. W ręku dzierży Kurokaze - jeden z pięciu tajemniczych mieczy. W jej głowie panuje mętlik. Wszystko zaczęło się od fotografii i lakonicznej informacji. Później dołączyła do tego tajna agentka z Japońskiego Departamentu Zjawisk Nadprzyrodzonych, banda najemnych, drobnych oszustów oraz całe zastępy doborowych oddziałów ninja. Nie wspominając oczywiście o przeszłości, która zakryła wszystko swym ciemnym płaszczem. Dawni wrogowie, niedokończone sprawy, honor, rzuciły ją w wir walki niczym bezbronną marionetkę miotaną z miejsca na miejsce. Ale dosyć tego. Jej przyjaciel jest uwięziony, a ona zrobiła właśnie rzecz, której zawsze się brzydziła. Bezradność i apatia doprowadziły ją do sprzeniewierzenia się ideałom, wszystkiemu, co stanowiło o systemie jej wartości. Odtąd nie pozwoli sobą manipulować. Stanie się panią własnego losu. A całe to szaleństwo zakończy się dziś w nocy.


Ciemna, opuszczona grota. Lockheed stopniowo wybudza się ze snu. Coś czai się za drzwiami. Kierując się impulsem niebieski smok rusza do ataku. Przeciwnikiem okazuje się zielona smoczyca, która jednym, potężnym uderzeniem ciska nim o ścianę. Przyglądająca się potyczce Nao chwali swa pupilkę. Zbliża się koniec. Nadchodząca noc przyniesie im zwycięstwo.


Jeden z podziemnych korytarzy. Przywódczyni Ścieżki Przeznaczenia zbiera swych ludzi. Szpiedzy donieśli jej właśnie, że Amerykanka nadchodzi. Czas przygotować zasadzkę. Grupa zamaskowanych ninja zastyga w bezruchu. Już wkrótce Kurokaze połączy się z Ginrei. Nagle jedna z postaci wykonuje szybki ruch ręką, do której przyczepione jest urządzenie do tworzenia hologramów. Iluzja znika. Kitty przykłada ostrze do gardła przeciwniczki. Spodziewała się zdrady, dlatego rozegrała to po swojemu. Nadszedł czas na uwolnienie smoków. Słudzy bezszelestnie udają się spełnić jej żądanie. W tym czasie Nao po raz kolejny zwraca mutantce honor. Nie spodziewała się takiego obrotu sprawy, wliczając w to śmierć Silver Samuraia.


Głośne okrzyki przerywają chwile oczekiwania. Smoki zniknęły. Nao czuje w tym kolejny podstęp. Powoli dobywa miecz. Tymczasem za jej plecami pojawia się Kitty Pryde. Osobą, która trzymała ich w szachu okazuje się Ryoko Oshiba. Podwójny hologram przyniósł wymierne korzyści. Gady są uwolnione ostrza odzyskane. Jednak Nao nie poddaje się. Gwizdem zwabia zieloną smoczycę. Przewaga wciąż jest po ich stronie. Trójka przeciwników nie może mierzyć się z całą armią.


Niespodziewany, wibrujący hałas wypełnia pomieszczenie. Coś przedziera się przez ściany powodując drgania gruntu. Po chwili do jaskini wjeżdża olbrzymi, metalowy, kretopodobny pojazd. Przybył Silver Samurai z całą potęgą klanu Yoshida.


Ścieżka Przeznaczenia jest zdumiona przebiegłością Kitty. Dziewczyna spokojnie oświadcza, że na tym jej niespodzianki się kończą. Rozpoczyna się potyczka. Ryoko Oshiba i Silver Samurai bez problemu przedzierają się przez zastępy wrogów. W tym czasie Shadowcat i Nao toczą swą prywatną walkę. Żadna nie ma zamiaru ustąpić. Ich umiejętności są wyrównane, jedna powiela ciosy drugiej. Z odsieczą przychodzą im gady. Smoczyca słuchając poleceń swej właścicielki atakuje Lockheeda. Kitty zdziwiona jej zachowaniem traci koncentrację. Potężny kopniak przeciwniczki ogłusza ją. Przywódczyni sekty nie zważając na swych ludzi ucieka w głąb tunelu.


Zamaskowane postaci Ścieżki Przeznaczenia pojawiają się zewsząd. Ich przewaga liczebna paraliżuje siły Silver Samuraia. Otoczony przez wrogów rozpoczyna krwawą krucjatę. Do tej pory starał się ogłuszać przeciwników. Teraz nie waha się przez zabiciem ich. Stos martwych ciał stopniowo rośnie pod jego stopami. Z olbrzymiego pojazdu wciąż wybiegają agenci klanu Yoshida. Siły zaczynają się wyrównywać.


Ryoko Oshiba z pomocą swojego kija również sieje prawdziwe spustoszenie.


Tymczasem główne osoby tego dramatu walczą w drewnianym, zapomnianym przez wszystkich korytarzu. Kitty daje przeciwniczce możliwość poddania się, ta jednak odrzuca jej propozycję. Tylko śmierć może zakończyć ten spór. Niespodziewanie w obręb walki wlatuje zielona smoczyca, chcąc pomóc swej pani. Nao potężnym uderzeniem pokazuje jej, co czeka tych, którzy zawiedli. Chwilę później zaczyna pojmować swój błąd. Oczy gada płoną nienawiścią. Z jego pyska wystrzeliwują śmiercionośne płomienie. Korytarz staje w ogniu. Shadowcat, fazując, rzuca się na pomoc przywódczyni sekty. W swej niematerialnej formie może bezpiecznie wyprowadzić wszystkich na powierzchnię. Śmierć na polu walki jest zaszczytem, ale co innego spłonąć żywcem. Nao nie dostrzega różnicy. Oddaje się pod opiekę losu i znika w płomieniach. W ostatniej chwili Kitty wyrywa jej miecz. Drewniana konstrukcja zapada się.


Opuszczona stacja metra. Miejsce głównej bitwy. Setki ciał świadczą o jej zaciętości. Resztki oddziałów Nao zostały wzięte do niewoli. Plan Shadowcat powiódł się. Smoki odzyskały wolność, miecze nie dostały się w niepowołane ręce. Mimo to cena, która przyszło im zapłacić jest wysoka. Nie wiadomo również czy Nao zginęła. Poszukiwania pogorzeliska zajmą miesiące. Do tego czasu pozostaje im niepewność.


Shadowcat zwraca Keniuchio Haradzie jego cenny miecz. Jego miejsce jest w świątyni na terenie posiadłości Yoshida. Silver Samurai chwali Amerykankę. Wykazała się ona nie tylko doskonałym stylem walki, lecz również mistrzowskimi umiejętnościami taktycznymi.


Japoński Departament Zjawisk Nadprzyrodzonych. Sekcja 83. Miy Ashiro przeprasza swego gościa za wcześniejszy brak zaufania. Kitty rozumie pobudki, które nim kierowały. Czas na ostatnie zobowiązanie. Drugi z mieczy trafia we właściwe miejsce. Jej zadanie zostało wykonane. Wykupiła tym samym wolność smoków. Całując Lockheeda na pożegnanie dziewczyna udziela mu kilku wskazówek. Ona wraca do domu. On może zostać. Zasłużył sobie na miłe chwile w towarzystwie zielonej smoczycy. Słysząc to gady odlatują. Ryoko Oshiba nie chce nawet wyobrażać sobie kłopotów, w które mogą się wpakować.


Samolot zmierzający do Nowego Jorku. Mały chłopiec informuje matkę, że dostrzegł właśnie szybującego obok lewego silnika smoka. Zaczytana kobieta puszcza tą uwagę mimo uszu. Siedząca przed nimi dziewczyna uśmiecha się pod nosem. Była pewna, że przyjaciel na długo jej nie zostawi.

Autor: White King

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.