Avalon » Serie komiksowe » Vision and The Scarlet Witch » Vision and The Scarlet Witch #1

Vision and The Scarlet Witch #1

Vision and The Scarlet Witch #1

"Trick or Treat"

Postacie
Cytat

Vision: "I believe someone once said, that even an adroid can laugh, Wanda."
Scarlet Witch: "Hmmph! Who said that? When?
Vision: "I did, my wife. Just now."

Streszczenie

Leonia, New Jersey, Halloween. Na spacerującą najdziwniejszą parę świata: androida i mutantkę zwraca uwagę chłopczyk przebrany za Spider-Mana. Myśląc, że przebierają się tylko dzieci, dziwi się czerwonej twarzy Visiona. Trójka innych przebranych za upiory dzieci podchodzi do małżeństwa wypowiadając klasyczną formułkę: cukierek albo psikus. Nie mając słodyczy mężczyzna wybiera sztuczkę i przenika dłonią papierową torbę. Maluchy nie mogą wyjść ze zdziwienia, a Wanda podziwia poczucie humoru męża. Dzieciaki rozpoznają w nich ex członków Avengers i są zachwycone widząc pierwszy raz w życiu superbohaterów. Para udaję się właśnie do nowo zakupionego domu, ciesząc się, że mają własny kąt gdzie mogą wieść życie normalnych ludzi. Rozglądając się do posiadłości w bibliotece spotykają Jarvisa - lokaja Avengers. Przybył on przekazać Wandzie książkę od Kapitana Ameryki oraz pomóc w rozpakunku. Przekazawszy to wychodzi, aby przygotować coś do jedzenia. Księga niepokoi syntozoida, ale Scarlet tłumaczy mu, że jest bardzo stara, magiczna i zapisana druidzkimi runami. Na razie nie potrafi ich odczytać, ale nie zamierza się tym zajmować pierwszej nocy w nowym domu. Odkłada manuskrypt na stolik i zaczyna się całować z mężem. Zajęte sobą małżeństwo nie zauważa jak strony książki same z siebie zaczęły się przewracać.


Jakiś czas później przypomnieli sobie o Jarvisie i o czekającym rozpakunku. Przyjmując eteryczną formę Vision przeniknął sufit by zająć się górą, a Scarlet Witch postanowiła zostać w bibliotece. Układając rzeczy zaczęła wspominać: dni w Brotherhood of Evil Mutants, propozycje wstąpienia do Avengers, opanowanie mutanckich mocy, spotkanie i opiekę prawdziwej wiedźmy - Agathy Harkness. Z zamyślenia wyrwał ją dopiero widok otwartej książki, którą była pewna, że zamykała. Stwierdziwszy jednak, że to wynik rozkojarzenia obecnością męża wróciła do pracy. Światło księżyca wpadające przez okno do biblioteki sprawiło, że druidzki tom zaczął się jarzyć i błyszczeć.


Na górze Vision zastanawiał się nad swoja przeszłością. Nie jest człowiekiem, jako syntozoid stworzony przez Ultrona, fale jego umysłu odciśnięto na wzór Simona Williamsa - Wonder Mana, jego ciało dawno temu należało do Human Torcha. Z tej mieszanki powstała jednak nowa istota, Vision ma swoje życie i znalazł swoją miłość - Scarlet Witch.


Przed domem, dzieci nadal nie mogą wyjść ze zdumienia, że superbohaterowie zamieszkają w ich okolicy, wykorzystując fakt, że jest Halloween postanawiają zadzwonić do drzwi.


W bibliotece Wanda nie zauważa jak z księgi wydostaje się żółta, jarząca się kula, która ucieka przez okno. Błysk przejął kontrole nad dziećmi i zamienił je w Jacka O'Lanterna, Goblina i Ducha. Jarvis, który podszedłby otworzyć drzwi przeraził się na widok opętanych i został z olbrzymią siłą odrzucony na ścianę. Zdziwiony Vision rozpoznaje chłopców z sąsiedztwa, ale to nie są już dzieci. Wyzywając go od nieludzkich szumowin osobnik z dynią na głowie strzela do androida z jarzących się oczu. Te promienie nie mogą go jednak uszkodzić, ale on sam nie chce ich skrzywdzić, postanawia się dowiedzieć, co spowodowało przemianę. Jednakże ich celem jest dostanie się do Wandy, bo tylko ona może uwolnić "tego, co chce żyć", postanawiają więc pozbyć się ze swej drogi Visiona. Android przechodząc w stan eteralny nie wziął pod uwagę możliwości ducha, który przeniknął przez jego osobę zakłócając pracę jego systemów i sprawiając mu ogromny ból. Jego krzyk przebił się do biblioteki, ale chcącej pobiec na pomoc Wandzie drogę zastąpiło uosobienie śmierci z głową kozła i kosą. Czarownica domyśla się, że figura zmaterializowała się z druidzkiego tomu. Przy pomocy ostrza swej kosy pan zmarłych może się przemieszczać w czasie i przestrzeni. Teraz przeniósł ducha Scarlet do niematerialnej sfery z klepsydrą przesypującego się czasu. Wanda jest świadkiem czasów prehistorycznych, gdzie na ścianach Lascaux na terenie dzisiejszej Francji, w paleolicie nasi przodkowie po raz pierwszy namalowali wyobrażenie śmierci, następnym obrazem jest starożytny Egipt, gdzie ludzie oddawali śmierci hołd i dawali podarki. Wtedy po raz pierwszy wyobrażenie poczuło się dobrze. Kolejna wizja to tereny w okolicach Stonehenge, gdzie rzymskie legiony zabijały druidów, Kapłani ci czcili śmierć. Znów zmiana czasu: ponownie tereny Francji, ale tym razem w średniowieczu. Katedra Notre Dame uświęcała szaleństwo, obejmowała ciemne siły nocy. To już koniec podróży Scarlet i uosobienie powrócili do biblioteki. Figura twierdzi, że jest szaleństwem, strachem, jest Samhainem wcieleniem wigilii święta zamarłych. Czarownica kojarzy opowieści Agathy Harkness o druidzkim bóstwie o tym imieniu i dziwi się, że spotyka je w XX wieku. On tłumaczy jej iż ktoś o ciemnej duszy, uwięziony w skalnej ścianie w zamku Graymoore przekazał tom Kapitanowi Ameryce [Zdarzyło się to w wcześniejszych przygodach Rogersa - dop. Nadia]. A teraz wyczuwając jej magiczną moc bóg ma szanse uwolnić swa duszę z pułapki księgi. Przeraźliwy śmiech uosobienia otworzył czarodziejski wir, którym innej sfery przedostały się małe jaszczurki i szarańcza. Scarlet Witch zebrała siły i zaczęła walczyć z wrogiem by jak najszybciej przedostać się do męża, którego rozpaczliwy krzyk wciąż brzmiał w jej uszach.


Jednakże Vision zdobył już pewne panowanie nad sytuacją, podjął ryzykowną próbę uwolnienia jednego z dzieciaków spod wpływu księgi. Kiedy roztrzaskał dyniową głowę Jacka O'Lanterna, ten na powrót zamienił się w chłopca. Niestety nieprzytomnego, android przeklina wybór, jaki został mu dany: musi decydować między zranieniem dziecka a uratowaniem żony. Ostrzega zbliżającego się goblina, że jego także nie chce skrzywdzić, ten podejmuje walkę ze sobą, ale niestety wpływ "tego, co chce żyć", czyli druidzkiego bożka jest zbyt silny.


Przed drzwiami do biblioteki, Jarvis próbuje zatrzymać ducha przy pomocy srebrnej tacy, jednak okazuję się to niewystarczające. Opętany bez problemu pokonuje lokaja i przenika przez drzwi. Pokonany służący postanawia w takim razie pomóc Visionowi i stojąc na schodach rzuca tacą w goblina, który nadziewa się na nienamacalna rękę syntozoida. Dziecko na powrót staję się sobą. Gdy mężczyźni ułożyli obu nieprzytomnych chłopców obok siebie, android ruszając na ratunek żonie przebija się przez zamknięte drzwi do biblioteki. W środku pomieszczenia zobaczył Wandę pomiędzy Samhainem a duchem. Chcąc odpłacić upiorowi za największy ból swego życia, przenika go swoją nienamacalną ręką. Jednakże cierpienie staje się obopólne. Złączenie w nim przenikają dach domu wydostają się w ciemną noc. Tam ich przeraźliwy krzyk był jak sztylet wbijający się w serca gwiazd [chciałam podkreślić, że jest to tłumaczenie dosłowne, ja nie tworze takiego kiczu ;) - dop. Nadia]


Scarlet Witch zrozumiała, że z złowieszczym bogiem musi poradzić sobie sama. Odrzucając jego propozycje współpracy, połączyła swą magie z mocą zmieniającą rzeczywistość, w wyniku, czego magiczna księga dostała się do płonącego ognia w kominku i spaliła się na popiół łącznie z bóstwem, co Wanda uznała za ostateczne zgładzenie Samhaina.


Wysoko w powietrzu duch na powrót stał się dzieckiem ,Vision widząc to wrócił z nim w ramionach do domu. W budynku Jarvis ocucił już pozostała dwójkę, która nie pamiętała niczego. Na górze, w bibliotece Scarlet nadal nie może dojść do siebie po tym, co się stało. Odzyskuje równowagę, gdy mąż przytula ją do siebie.


Później, lokaj sprząta po odesłaniu maluchów do domu, kiedy ktoś dzwoni do drzwi. Ex-Avangers bojąc się kolejnej mrocznej wizyty przygotowują się do walki. Ale na progu widzą tylko Roberta Franka- ojca Wandy.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.