Avalon » Serie komiksowe » Vision and The Scarlet Witch » Vision and The Scarlet Witch #3

Vision and The Scarlet Witch #3

Vision and The Scarlet Witch #3

"Blood Brothers"

Cytat


Vision: "But pain is a part of being human"

Streszczenie

W wagonie metra, z głową opartą na dłoniach siedzi Simon Williams. Jadąc z Manhattanu do New Jersey jest pewny, że to nie jest najlepszy dzień jego życia. Jakby na potwierdzenie tych rozważań pociąg się psuje i wysiada zasilenie. Wonder Man nie mógł czekać aż usterka zostanie naprawiona, gołymi dłońmi otworzył drzwi wagonu wprawiając w osłupienie konduktorów. Simon śpieszy się do przyjaciela przebywającego w szpitalu. Chwyciwszy kable wystające z pierwszego składu pociągnął metro by być na czas. Do szpitala podjechał taksówką. W środku czekali już na niego przyjaciele z Avengers. Na sali obok lekarz, dr Donald Blade, kończy właśnie ogląd stanu Visiona ze zmasakrowaną ręką. Wanda Maximoff opowiada zaniepokojonemu Simonowi, co się stało z jej mężem [patrz poprzedni numer - dop. Nadia]. Doktor nie ma dla bohaterów dobrych wiadomości: cierpienie spowodowało szok i traumę, a w dodatku dziwna energia przy pomocy, której syntozoid oderwał ramię wywołała efekt podobny do bardzo dużej utraty krwi przez człowieka. W skrócie: Vision zapadł w śpiączkę. Liderzy grupy w obliczu takich wieści zaczynają dyskutować, w jaki sposób można wyciągnąć androida z tego stanu. Ich techniczne podejście do sprawy wyprowadza z równowagi Wandę, która przypomina im, że nie mówią o jakiejś technicznej ciekawostce tylko o jej mężu. Przyjaciele przepraszają ją i deklarują się zrobić wszystko, co w ich mocy by pomoc Visionowi. Lekarz informuje, że do tego będzie potrzebował mocy Wonder Mana.


W krainie snu, przez wieczność szybuje dusza Visona. Nie chce się przebudzić do realnego świata, ból był zbyt duży. Sen jest kojący, sen jest bezpieczny. Ale zostaje przerwany. Syntozoid nie chce opuszczać otulającej go ciemności, jednak światło, które pojawiło się w oddali zmusza go do tego. Jasnością okazuje się być oryginalny Human Torch. Jego obecność tłumaczy mścicielowi duch jego "ojca", konstruktor Phineas Horton. To na bazie jego umysłu został stworzony Vision. Sen trwa dalej, i nie widać z niego możliwości przebudzenia...


Rzeczywistość, dr Blake planuje przeprowadzić transfuzje pomiędzy androidem a Williamsem. Ma tylko mały problem, nie może wkuć igły w ciało Wonder Mana. Wasp przypomina jak parę lat temu Simon Williams został zmieniony w Wonder Mana przez ich starego wroga i zginą próbując pomóc Avengers. Jednak odcisk jego fal mózgowych zostały przechowane i posłużyły do stworzenia Visiona. Gdy kilka lat później odżył, narkotyk, który go wcześniej zabił uczynił go kimś więcej niż tylko człowiekiem. Od tego czasu android i Simon są jak bracia. Lekarzowi nadal nie dającemu rady wbić igły w ramię bohatera z pomocą przychodzi Thor. Ze swego młota tworzy przekaźnik, dzięki któremu Blake'owi wreszcie udaje się zrobić to, co zamierzał. Teraz zamierza przetransportować energię życiową z jednego mściciela do drugiego. Nie mogąc już w niczym więcej pomóc Avengers opuszczają salę.


Śniący Vision zdaje sobie sprawę, że jeśli w jego śnie zjawił się jeden z jego twórców to może znaleźć się i drugi. W tym samym momencie cień Hortona zostaje trafiony płomieniem i ukazuje się robot Ultron 5. Jest wściekły, że jego "dzieło" stało się tak ludzkie. Każe mu się na powrót połączyć z ciałem Human Torcha, syntozoid próbuje się przeciwstawić, ale siła woli robota jest zbyt duża. Gdy Vision zbliżył swą rękę do płonącego ciała ta zaczęła się topić. Krzyk jego bólu przebił się przez przestrzeń snu.


Wrzask nadal nieprzytomnego Visiona przeraził jego żonę. Doktor Blake uznał to jednak za dobry znak. Znak, że jego pacjent jeszcze żyje. Scarlet Witch modli się nieustannie nie wiedząc, że jest obserwowana.


W krainie snu światło zniknęło, ogień został ugaszony, lecz nie zmniejszyło to bólu. Ultron 5 w jednej ręce ściska za gardło Visiona, a w drugiej Human Torcha. Łączy tą dwójkę w jedną całość. Laserem oddziela górną część czaszki od reszty ciała i zadowolony odrzuca ją w przestrzeń. Vision przestaje mieć możliwość myślenia.


Rzeczywistość, Simon czuje się trochę śpiący, doktor Blake informuje go, że może spać, jeśli zechce, w szpitalu jest w końcu bezpiecznie. Myli się. Do czekającej w sali obok Scarlet Witch podchodzi mężczyzna i usypia ją chloroformem. Przebija się przez ścianę i promieniem ze swojej kosy usypia lekarza. Ma zamiar zabić obu osobników, którzy mieli podawać się za jego brata, Simona Williama.


We śnie zjawił się sojusznik. Wonder Man zdecydowanie uderza Ultrona 5. Myśląc, że pozbył się problemu oddaje Visionowi jego mózg. Jednak robot nie daje za wygraną, olbrzymią dawka mocy poraża Simona spopielając jego ciało. Wściekły syntozoid staje do walki ze swym stwórcą, ale nie może dokończyć walki. Jakaś siła karze mu się przebudzić. Intruz, który okazał się Erikiem, bratem Williamsa, chce zabić robota, który według niego miał się podszywać pod jego brata. Widząc przebudzonego androida strzela do niego ze swej kosy. Jednakże Vison podłączony do maszyny podtrzymującej życie nie może czuć bólu. Jego cierpienia, strach i wszystkie inne uczucia zostały w krainie snu. Widząc to Grim Reaper uszkadza maszynę, co sprawia, że syntozoid wraca na plan astralny. Tam znajduje w sobie siłę by ostatecznie pokonać Ultrona. Ciało Simona przyjmuje znowu normalny wygląd. Oboje budzą się jakąś cząstka swych osobowości w świecie rzeczywistym. Eric wykorzystuje swą przewagę i chce zabić osobnika, którego posądza o kradzież duszy jego brata. W ostatniej chwili przeszkadza mu w tym Vision. Mimo, że boi się znów zaznać bólu wie już,że cierpienie jest częścią człowieczeństwa. A on jest człowiekiem. Przenika ręką ciało Erica pozbawiając go przytomności. Zajmując się Wonder Manem na dwóch płaszczyznach - snu i jawy nie zauważa jak przeciwnicy, Ultron i Eric, wstają i mierzą do niego z broni. Zauważa to jednak Simon i ostrzega androida. Ten strzela promieniami z oczu ostatecznie pozbywając się szaleńca. Rozprawa z robotem w krainie snu wymaga jednak więcej zachodu. Połączonymi siłami z Williamsem w końcu pokonują Ultrona 5.


Przytomność odzyskuje Wanda, jest przerażona widząc zniszczenie wokoło. Uspokaja się dopiero, kiedy widzi swego męża podtrzymującego Wonder Mana, obu żywych i przytomnych.


Autor: Nadia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.