Avalon » Serie komiksowe » X-Men And Alpha Flight » X-Men And Alpha Flight #1

X-Men And Alpha Flight #1

Postacie
Cytat

Heather Hudson o obu grupach: "We certainly are a band of happy warriors. We don't need a villain to fight, Logan, we'll gladly tear ourselves into pieces."

Streszczenie

Na pokładzie samolotu zmierzającego do Anchorage na Alasce znajduje się zaledwie kilkoro pasażerów. Dr Chretien uspokaja swojego towarzysza, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych są całkowicie bezpieczni w rękach kapitan Pryor i jej męża. Właśnie w tej chwili, Scott Summers wychodzi z kabiny pilotów, by uspokoić pasażerów. Najpierw zamienia kilka słów z Domeniciem, podziwiając jego fantazyjne szkice architektoniczne, potem krótko rozmawia z Descardem i sprawdza, czy pani Ballenger śpi bezpiecznie. Słysząc jak dr Wilson wygłasza swoje teorie na temat zagrożeń ze strony mutantów, z trudem ignoruje go i przechodzi na tył maszyny, gdzie jeden z członków załogi sprawdza, czy ładunek został należycie zabezpieczony. Sam, pokaźnych rozmiarów murzyn, dzieli się ze Scottem swoimi przemyśleniami na temat rasizmu, które nasunęły mu się w związku z podsłuchaną rozmową i lekturą książki Jamesa Joyce'a. Rozmowę przerywa im wezwanie od Madelyne, która potrzebuje Scotta w kokpicie, ponieważ pogoda właśnie się pogorszyła i samolot otoczyły dziwne błyskawice. Summers na pierwszy rzut oka rozpoznaje, że pioruny nie są pochodzenia naturalnego, a przypominają mu raczej te, wywoływane przez Shamana z Alpha Flight. Madelyne próbuje dojść, czego rząd Kanady mógłby chcieć od grupy geologów, ale Scott wyjaśnia, że od śmierci Guardiana Alpha działa na własną rękę. W tym momencie, nawigator ostrzega, że zapalił się jeden z silników i równocześnie kabinę zalewa białe światło.


W jednej z kawiarenek w Westchester, Doug Ramsey zabawia nowo poznane koleżanki, parodiując szarmanckiego złoczyńcę z klasą. Kiedy próbuje wciągnąć do zabawy Illyanę pogrążoną w lekturze listu od Ororo, ta niechcący popycha go tak, że wpada na dziewczyny. Nie przejmując się, odgrywa dramatyczną scenę śmierci, ale jego popisy wyraźnie nie przypadają do gustu jednemu z lokalnych osiłków, który ma ochotę fizycznie rozprawić się ze złoczyńcą, więc podnosi go za frak i zaczyna rzucać groźby. Wprawdzie wystarczy jedno specjalne spojrzenie Illyany, by złagodniał, jednak po tej sztuczce, młodzi mutanci czym prędzej opuścić kawiarnię, zanim ktoś zacznie się zastanawiać, co właściwie się stało. Przechodzą więc przez dysk teleportacyjny i wracają do Szkoły Xaviera.


Pojawiają się w kontrolce Sali Ćwiczeń dokładnie w chwili, kiedy Kitty przygotowuje sekwencję treningową dla X-Men. Grupa rozgrzewa się na dole, ale tuż przed rozpoczęciem ćwiczenia, Rachel ma napad bólu głowy i tworzy psychiczny impuls, który powoduje spięcie w komputerach. Sceneria zmienia się, a X-Men zostają otoczeni przez Sentinels. Widząc, że Rachel występuje w roli Psa Gończego, szybko orientują się, że to ona w jakiś sposób wywołała projekcję przypominającą przyszłość z której pochodzi. Kiedy roboty atakują, grupa broni się, jednocześnie próbując dotrzeć do Rachel i uspokoić ją. Kitty robi co może, by zatrzymać sekwencję hologramów, ale komputery nie reagują nawet na jej fazowanie, postanawia więc wezwać na pomoc Xaviera. Ten, w postaci astralnej zjawia się w Sali Ćwiczeń i telepatycznie uspokaja Rachel, jednocześnie wywołując z jej umysłu wizję wydarzenia, które tak ją poraziło i przenosząc ją na hologram. Wszyscy zgromadzeni obserwują, co wydarzyło się w samolocie, jak został trafiony błyskawicą i roztrzaskał się gdzieś w górach Alaski. Najdziwniejsze jest jednak to, że Scott wyszedł cało z katastrofy, otoczony jakimś złotym płomieniem i dopiero po przejściu kilku metrów, upadł nieprzytomny na ziemię.


Calgary, Alberta. Michael Twoyoungman kończy właśnie badanie Waltera Langowskiego, który wrócił niedawno do grupy, ponieważ zauważył, że podczas przemiany w Sasquatcha traci kontrolę nad sobą i obawiał się konsekwencji. Shaman kończy badanie i proponuje, by porozmawiali w jego gabinecie, a gdy tylko opuszcza ambulatorium, obecna tam Aurora, zaczyna się umizgiwać do Waltera. Po drodze, Michael zastanawia się, jak wyjaśnić Langowskiemu, że jego problem jest natury magicznej i co ważniejsze, jak mu zaradzić. W gabinecie czeka już na niego Heather Hudson, która chciałaby porozmawiać o obecnej sytuacji grupy, jednak zanim zaczną rozmowę, w drzwiach staje ranna Snowbird, prosząc o pomoc. Shaman ledwie zdąży podtrzymać ją przed upadkiem, kiedy oboje zostają trafieni energią Phoenix. Rachel przyciska Shamana do ściany i domaga się odpowiedzi, dlaczego zaatakowali jej ojca i gdzie się on teraz znajduje. Michael próbuje się bronić, sięgając po magiczną torbę, ale Rachel odrzuca ją w stronę Heather i zaczyna ją wciągać. Z przelatującego Black Birda, wyskakuje Rogue, która zamierza powstrzymać koleżankę zanim zrobi komuś krzywdę, a tymczasem w ambulatorium Sasquatch i Aurora orientują się, że zostali zaatakowani. Aurora pierwsza wpada do pokoju, ale Rachel natychmiast zatrzymuje ją telekinetycznie i telepatycznie włącza jej uległą osobowość. Rogue ląduje przed budynkiem i natychmiast zostaje zaatakowana przez Northstara, jednak szybko radzi sobie z nim, obezwładniając pocałunkiem. Rachel wciąż domaga się odpowiedzi, więc Shaman próbuje wyjaśnić, że nie wie, o czym mowa, a jednocześnie stara się uwolnić Heather od wciągającej torby. W tym momencie przez ścianę wpada wściekły Sasquatch. Phoenix zamierza z nim walczyć, jednak po chwili do środka teleportuje się Nightcrawler wraz z Xavierem, który natychmiast atakuje Rachel, przenosząc jej umysł na plan astralny, gdzie udziela jej ostrej reprymendy. Nightcrawler pomaga Shamanowi ostatecznie uwolnić Heather, podczas gdy Walter wraca do ludzkiej postaci, by uspokoić roztrzęsioną Jeanne-Marie. W pokoju pojawia się również Talisman, która usłyszała wezwanie ojca i przybyła na pomoc. Uspokoiwszy Rachel, Xavier pozwala jej wrócić do swojego ciała, po czym przywraca Aurorę do równowagi. Shaman przenosi Naryę na sofę i rzuca na nią uzdrawiające czary, podczas gdy Charles wyjaśnia, co się stało z Summersem i co spowodowało furię Rachel. Niespodziewanie, Snowbird - teraz zatrzymana w stanie przejściowym między człowiekiem, a zwierzęciem - oświadcza, że takie samo światło poraziło ją i że coś niedobrego dzieje się w Ungava Bay. Nightcrawler opowiada, że mniej więcej w tym samym czasie ich przyrządy zarejestrowały jakąś silną obecność i zgaduje, ze nie był to przypadek. Kiedy wszyscy członkowie X-Men i Alpha Flight gromadzą się na miejscu, Heather proponuje, by wspólnie spróbowali rozwiązać tą zagadkę.


Tymczasem, w jakimś odległym miejscu, Loki staje przed trybunałem ukrytych w cieniu postaci, oświadczając, że wywiązał się ze swojej części umowy i teraz oczekuje tego samego od nich. Przywódca trybunału oświadcza, że przysługi, których żąda, nie będą mu dane darmo i choć stanowią wielkie dobro dla mieszkańców Midgardu, musi udowodnić, ze zasługuje na nie. Dowieść ma tego pokorą i cierpliwością, zmieniając swą niecierpliwą naturę.


X-Men i Alpha Flight podróżują wspólnie na północ, starym pasażerskim samolotem, który wytrzasnął skądś Puck, a teraz rozkoszuje się pilotowaniem. Heather wykorzystuje ten czas na zastanawianie się, czy w ogóle ma prawo dowodzić grupą, nie posiadając żadnych nadludzkich zdolności i dobrowolnie przyjmuje na siebie rolę stewardesy. Walter wytłumaczył Aurorze, co zaszło w domu Twoyoungmana, ta zaś nie kryje chęci zemsty na Rachel za zabawy jej umysłem. Siedząca niedaleko Phoenix marzy by zapaść się pod ziemię ze wstydu, a Kitty nawet nie próbuje zaprzeczać, chociaż radzi jej pogodzić się z Jeanne-Marie, bo wkrótce będą musieli wszyscy polegać na sobie nawzajem. Heather odbiera od Rachel przeprosiny za poprzedni atak, po czym przysiada się do Logana i zwierza się z rozterek, jakie przechodzi od śmierci Jamesa [Alpha Flight #12 - Gil], przypominając, że to on miał zostać dowódcą Alphy. Wolverine przypomina, że ma inne zobowiązania, ale zapewnia, że wierzy w jej zdolności. Heather szczególnie obawia się o Northstara, który ma ostatnio problemy emocjonalne, ale Logan mówi, że Rogue już się nim zajęła. Z jakiegoś powodu, Heather spodziewa się, ze będą z tego kłopoty.


Northstar poleciał przodem, na mały rekonesans, a Rogue właśnie go dogoniła. On jest opryskliwy i każe jej się wynosić, mówiąc przy tym po francusku, ale ona rozumie wszystko i ostrzega, że nie da się tak łatwo zbyć. Przypomina, że przez krótką chwilę znała jego myśli, więc wie, że dręczy go samotność i uczucie wyobcowania, a to akurat dotyczy ich obojga. Różnica polega na tym, że Northstar jest przekonany, że bez swoich mutacyjnych zdolności nie miałby nic, a ona czuje się dokładnie odwrotnie. W pewnej chwili, Jean Paul zauważa, że Rogue bawi się świeżym źdźbłem trawy i pyta, skąd je wzięła. Słysząc, że niedaleko stąd jest zielona polana, uznaje ten fakt za podejrzany i postanawia zawiadomić pozostałych.


Ponieważ stan Snowbird zdaje się pogarszać, podjęta zostaje decyzja o natychmiastowym lądowaniu, a zielona polana o której poinformował Northstar nadaje się do tego znakomicie. Na ziemi już czeka Rogue, która właśnie zaobserwowała coś niezwykłego, pojawiającego się na wzgórzu - oczom wszystkich ukazuje się fantastyczna budowla, do złudzenia przypominająca projekt Paula Domenica. Obie grupy zastanawiają się, skąd wzięła się ta budowla i czym jest, ale wspólnie dochodzą do wniosku, że nie sprawia wrażenia niebezpiecznej. W tym momencie, na spotkanie wychodzi im mężczyzna w kapturze. Wita wszystkich w raju i oznajmia, że cieszy się z ich przybycia, a gdy zrzuca kaptur, okazuje się, ze to nikt inny, jak Scott Summers. Xavier wita się z nim, zauważając od razu, że Scott nie nosi już wizjera, a jego oczy są błękitne, Summers zaś wyjaśnia, że w tym miejscu zdarzają się cuda. Rachel chciałaby rzucić się mu na szyję, ale paraliżuje ją niepewność, więc kiedy Scott przywitał się już ze wszystkimi i pyta, kim jest ta nowa dziewczyna, ona prosi telepatycznie Xaviera, by nie wyjawiał prawdy, Charles mówi więc, że to po prostu nowa studentka. Scott wita się z Rachel, stwierdzając, że jest w niej coś znajomego, po czym zaprasza wszystkich do wnętrza cudownego miasta. Xavier wypytuje go, w jaki sposób przeżył katastrofę samolotu, ale Summers może jedynie powiedzieć, że wydobrzał. Podczas gdy profesor zastanawia się, dlaczego trudniej jest mu dotrzeć do myśli byłego ucznia, a całe to miejsce wywołuje uczucie niepokoju, docierają do głównej sali, gdzie oczekują na nich również odmienieni pozostali pasażerowie samolotu. Madelyne wita się ze wszystkimi i potwierdza słowa męża na temat cudownych przemian, jakie przeszli. Oświadcza, że teraz nosi imię Anodyne i zamierza zademonstrować swoje nowe zdolności na Pucku. Wie, że jego niski wzrost jest wynikiem zarówno choroby, jak i klątwy, więc zamierza usunąć obie. Pod jej dotykiem, ciało Pucka obejmują złote płomienie, jego wewnętrzny ból zaczyna zanikać, a ciało rośnie do normalnych rozmiarów. Eugene nie posiada się z radości, a jego przyjaciele ze zdziwienia, jednak kiedy próbuje się ruszyć, upada, nie przyzwyczajony do poruszania się w tej postaci. Madelyne ostrzega, że przez kilka dni będzie musiał się tego uczyć i dodaje, że jego szczęście jest jej największą nagrodą. Widząc, czego dokonała, Sasquatch sam prosi, by pomogła mu zapanować nad niekontrolowanymi instynktami, co też Madelyne chętnie robi. Płonąc złotym ogniem, radosny Sasquatch podnosi Aurorę, a gdy i ja obejmuje płomień, zostaje uleczona z rozdwojenia jaźni. Jednak obserwując co się dzieje, Shaman czuje dziwny niepokój, a gdy przypomina sobie, co stało się ze Snowbird, zaczyna coś podejrzewać, więc opuszcza pozostałych, mówiąc, że powinien jak najszybciej sprowadzić tu Naryę. Aurora uprzedza go jednak i już w następnej sekundzie wraca, informując, że Snowbird gdzieś zniknęła. Wolverine oferuje się ją odnaleźć, a dwaj badacze, którzy teraz przyjęli imiona Pathfinder i Beastmaster proponują mu swoją pomoc. Sądząc jednak po słabym zapachu, Logan dochodzi do wniosku, że Narya nie chce by ją odnaleziono. Pozostali zostają zaproszeni na ucztę, którą przygotowała Cornucopia, wcześniej jednak gospodyni zmienia poszarpane stroje niektórych bohaterów w ubiory w nordyckim stylu. Podczas gdy Kitty i Piotr rozważają ile dobra dla całego świata mogłyby przynieść takie zdolności, Rogue korzysta z okazji, by spytać Madelyne, czy nie mogłaby zrobić czegoś dla niej. Już po chwili obejmuje ją złoty ogień, a zupełnie niespodziewanie, Northstar nadstawia odkrytą dłoń, by sprawdziła, czy coś się zmieniło. Rogue dotyka go i nic się nie dzieje, więc z radości całuje go i również nic się nie dzieje [a co się ma dziać? On woli chłopców przecież - ;) Gil]. Xavier próbuje dowiedzieć się od Summersa czegoś o naturze tym nowych zdolności, ale on nie potrafi tego wyjaśnić i proponuje, by profesor poszukał odpowiedzi w ich umysłach. Jednak próba nie przynosi powodzenia, co tylko nasuwa Xavierowi podejrzenie, że oni naprawdę niewiele wiedzą. Najbardziej jednak zaskakujący wydaje się fakt, że skanując dwie osoby, Charles wyczuł także trzecią obecność, która wskazuje wyraźnie, że Madelyne jest w ciąży. Wiadomość ta zwraca uwagę Rachel, ale gdy słyszy jak Madelyne twierdzi, że to będzie syn, wybiega z sali z płaczem, uświadamiając sobie, że być może w tym świecie nigdy nie powinna istnieć. Kitty natychmiast wybiega za nią, nim jeszcze dotrze do niej sugestia Xaviera. Shaman prosi Talisman, by dołączyła do nich na wszelki wypadek. Master Builder zapewnia Xaviera, że w jego budowli nikomu nie grozi niebezpieczeństwo, a Lorelord oferuje się odpowiedzieć na wszystkie jego pytania, jeśli to do uspokoi. Charles ma w tej chwili tylko jedno pytanie.


Aby udzielić odpowiedzi, gospodarze cytadeli zabierają swoich gości do samego jej centrum, gdzie znajduje się snop białego światła, nazywany Magiczna Fontanną. To właśnie to światło, bijące z serca Ziemi aż do nieba odmieniło całą grupę i dało im niezwykłe zdolności. Na rampie, biegnącej do centrum światła, Northstar dostrzega Heather Hudson. Natychmiast biegnie do niej, chcąc ją zabrać do reszty, ale ona twierdzi, że światło wzywa ją i mimo ostrzeżeń wchodzi w jego blask. Podczas gdy Lorelord wyjaśnia, że tylko ci, którzy nie mają nadludzkich zdolności słyszą wezwanie światła, Heather wraca do grupy całkowicie odmieniona - jest teraz wyższa i nosi nordycką zbroję, twierdzi też, że czuje się powołana do przewodzenia ludziom. Nightcrawler zauważa, że gdyby wszyscy ludzie mogli otrzymać nadzwyczajne zdolności, mogłoby to całkowicie rozwiązać problem nienawiści wobec mutantów. Słysząc to, Xavier zaczyna się zastanawiać, czy Kurt może mieć rację, ale przerywa mu Piotr, który zauważył, że coś dzieje się z Shamanem. Okazuje się, że coś stało się z magiczną torbą Shamana i bariery prowadzące do wielu wymiarów, z których korzystał zostały złamane, a liczne uwięzione tam demony wydostały się i zaatakowały go. Anodyne interweniuje szybko, zabierając magiczną torbę i rozkazując Northstarowi i Aurorze wyrzucić ja daleko stąd. Bliźnięta chwytają torbę i odlatują, a horda demonów podąża za nimi, aż do chwili, kiedy wyrzucają torbę gdzieś w górach. Kiedy wracają do cytadeli, czeka na nich zła nowina - z jakiegoś powodu lecznicze zdolności Madelyne nie działają i Michael Twoyoungman jest bliski śmierci.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.