Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse 0 » X-Men: Age Of Apocalypse 0

X-Men: Age Of Apocalypse 0

Streszczenie

"Talking About My Generation"

Postacie:
* Colossus [Age of Apocalypse], Sabretooth [Age of Apocalypse], Rogue [Age of Apocalypse], Sunfire [Age of Apocalypse], Magneto [Age of Apocalypse], Storm [Age of Apocalypse], Quicksilver [Age of Apocalypse], Shadowcat [Age of Apocalypse]

Odkąd pamięta, Colossus był żołnierzem. Najpierw w rodzinnej Rosji, wraz z bratem walczył przeciwko siłom Apocalypse'a. Potem, gdy Michaił został jednym z Jeźdźców, Piotr przedostał się do Ameryki i przyłączył do X-Men Magneto. Od tej pory nigdy nie przestawał walczyć, aż do teraz. Podczas, gdy inni X-Men roznoszą w pył Sentinele na polach Wakandy, on siedzi z boku, ignorując to wszystko. Sabretooth twierdzi, że nieraz już widział takie przypadki i Rasputin zwyczajnie nie wytrzymał stresu. Rogue i Sunfire postanawiają dokończyć zadanie samodzielnie, a Piotrem zająć się po powrocie. Jemu jest jednak wszystko jedno - jego wojna się skończyła.

Magneto nie może zrozumieć, jak Colossus mógł tak po prostu przestać walczyć. Ten, z pochmurną miną, tłumaczy, że po prostu dołączył do tych wszystkich, którzy przegrali. Poddał się. Po tym oświadczeniu opuszcza salę zebrań i wraca do swojej kwatery, gdzie oczekuje na niego Katja. Zapytany, opowiada o zebraniu, ale gdy dochodzi do stwierdzenia, że zawiódł towarzyszy, ona przerywa mu, mówiąc, że dość już zrobił. Teraz, kiedy są mężem i żoną, mają prawo odejść stąd i żyć własnym życiem, a może nawet założyć rodzinę. W tej chwili, na tarasie obok nich, ląduje Magneto, oświadczając, że przedyskutował sprawę z innymi i ma dla nich propozycję. Kate mówi, że oni już zdecydowali - nie chcą walczyć. Erik szanuje to i dlatego chce, żeby wykorzystali swoje doświadczenie inaczej: ucząc następne pokolenie mutantów, jak przeżyć w tym świecie.


Scenariusz: Tony Bedart
Rysunki: Paco Medina

"Man Bites Dog"

Postacie:
* Sabretooth [Age of Apocalypse], Wild Child [Age of Apocalypse]
* Holocaust, Infinites

Pewnego dnia, Prałat Sabretooth przejrzał na oczy. Podczas czystki w Los Angeles stwierdził, że nie będzie już więcej zabijał bezbronnych ludzi, czym sprowadził na siebie gniew Holocausta. Syn Apocalypse'a uznał, że Creed jest tak samo słaby, jak ci, których próbował bronić, a w reżimie jego ojca nie ma miejsca dla słabych. Rozkazał więc Infinites zabrać zdrajcę do więzienia i umieścić w celi z tym, który pożarł swoich trzech poprzednich współwięźniów. Victor wiedział, dlaczego nie został zabity na miejscu - Holocaust chciał wydobyć z niego dziką bestię, którą kiedyś był.

Gdy został wrzucony do celi, z miejsca wyczuł obecność tego drugiego. Postanowił dowieść swojego człowieczeństwa i przemówić do niego. Nie udało się. Wild Child od razu rzucił się na niego, a po chwili instynkt wziął górę nad rozsądkiem Victora Creeda. Przez trzy dni patroszyli się wzajemnie pazurami i zębami, aż Sabretooth zupełnie stracił kontrolę.

Pewnego dnia obudził się na swojej pryczy. Nie wiedział nawet, kiedy zasną lub stracił przytomność. Ściany były całe umazane krwią, ale on nie był ranny, więc musiał spać dość długo, by zupełnie się wyleczyć. Zdawało się, że jest tu sam i towarzyszy mu tylko okropny zapach. Minęła chwila, zanim skojarzył, że jest to jego własny zapach, a wtedy odblokowały się wspomnienia.

Kiedy dał się ponieść zwierzęcym instynktom, przez chwilę był tak samo dziki jak Wild Child i tak samo, jak dwa samce na jednym terytorium, walczyli o dominację. Victor zwyciężył, Wild Child uznał jego wyższość. Teraz posłusznie spał pod jego pryczą.

Wkrótce, wspólnie wydostali się z celi. Udało im się zaskoczyć wartowników, z którymi Wild Child posłusznie się rozprawił. Od tej pory stanowili nierozłączną parę, a niedługo potem dołączyli do X-Men i rozpoczęli zupełnie nowy rozdział w życiu.


Scenariusz: Larry Hama
Rysunki: Talent Caldwell

"Shinjuku Incident"

Postacie:
* Logan [Age of Apocalypse], Mariko Yashida [Age of Apocalypse]
* Żołnierze Yakuzy
* Silver Samurai [Age of Apocalypse]

Pewnej nocy, w jednym z klubów tokijskiej dzielnicy Shinjuko, kilku żołnierzy Yakuzy uprowadziło dziewczynę. Wiedzieli, że jest córką Shingena - jednego z bossów, jednak postanowili wymierzyć jej karę za to, że shackowała ich systemy gier hazardowych. Mariko jednak upierała się przy swoich racjach, że pieniądze bardziej przydadzą się biedakom na chleb. Logan zjawił się niespodziewanie, proponując, żeby tym razem jej odpuścili, a nikomu nie stanie się krzywda. Negocjacje wymagały jednak poparcia adamantowych pazurów i dopiero one przekonały drobnych kanciarzy, żeby odstąpili od swoich żądań i wzięli nogi za pas.

Mariko już chciała zabierać swoje zabawki i wracać do dawnej roboty, ale Logan zabrał jej kartę magnetyczną, ostrzegając, żeby zostawiła naprawianie świata innym, a sama pomyślała czasem o konsekwencjach swoich działać, bo prawie doprowadziła do śmierci tych trzech. Teraz panna Yashida podejrzewa, że Logana przysłał jej ojciec. I ma rację - chodziło o stary dług. Jednak fakt, że gaijin ochrania jego przyrodnią siostrę, wyjątkowo nie podoba się Kenuichio, który właśnie zjawił się na miejscu. Silver Samurai domaga się uszanowania jego statusu i atakuje obcego. Dumnie oświadcza, że jego miecz może przeciąć wszystko, ale Logan został już wcześniej uprzedzony, że nie dotyczy to adamantium. Kilkoma ruchami odbiera miecz Kenuichio i ciska nim we właściciela. Trafia jednak precyzyjnie wprost do pochwy, po czym oświadcza, że byłoby lepiej, gdyby Samurai zniknął. Kenuichio teleportuje się, niepocieszony. Mariko stwierdza, że prościej byłoby go zabić. Na to, Logan odpowiada, że najprostsze wybory rzadko bywają właściwe, po czym opuszcza lokal.


Scenariusz: Akira Yoshida
Rysunki: Mark Brooks

"Beginning At The End"

Postacie:
* Magneto [Age of Apocalypse], Rogue [Age of Apocalypse], Quicksilver [Age of Apocalypse], Storm [Age of Apocalypse], Weapon X [Age of Apocalypse], Phoenix [Age of Apocalypse], Gambit [Age of Apocalypse], Lila Cheney [Age of Apocalypse], Jubilee [Age of Apocalypse], Nightcrawler [Age of Apocalypse], Iliana [Age of Apocalypse], Charles [Age of Apocalypse]

Apocalypse zginął, Bishop cofnął się w przeszłość, rzeczywistość, która nie powinna była powstać, miała zostać wymazana z istnienia. Bohaterowie zwyciężyli, lecz ich świat miał zostać zniszczony przez niezliczoną ilość bomb atomowych. Zagłada zdawała się nieunikniona, lecz nie nadeszła. Błysk światła zatrzymał bomby nad miastem i rozłożył na czynniki pierwsze, choć przy okazji pozbawił przytomności wszystkich mieszkańców.

Magneto przeszedł wśród nich, by w końcu paść na kolana obok swojej żony. Odrzucając hełm, ogłosił, że Wiek Apokalipsy dobiegł końca. Po chwili, Rogue i mały Charles odzyskali przytomność. Widząc obok sienie Erika, Rogue domyśliła się, że to jego sprawka. Tak samo sądzi też Quicksilver, który właśnie przybył, ale Magneto nic nie odpowiada. W takim razie pojawia się pytanie, jak ten świat mógł przetrwać i czy misja Bishopa mogła zakończyć się niepowodzeniem. Magnus odpowiada, że tylko czas może to pokazać. Iliana mówi, że Bishop dał nadzieję temu światu, więc Magneto uznaje, że ta nadzieja potrzebuje symbolu, który wszyscy zauważą. Po tych słowach, unosi się i odtwarza z ruin Statuę Wolności.

Gdy ląduje, zauważa Logana, niosącego na rękach Jean, która zginęła w ostatniej walce. Logan prosi, żeby Erik pochował jego ukochaną z należnymi honorami. Dla niego nie zostało już w tym świecie nic wartościowego, więc postanawia odejść, zostawiając Magneto z jego marzeniem, które zaczyna się spełniać.

Kilka miesięcy później. Erik siedzi do późna w swoim gabinecie, próbując uporządkować sprawy. Nagle denerwuje się i zaczyna rzucać metalowymi przedmiotami. Żeby się uspokoić, idzie do łazienki. Ktoś za jego plecami mówi, że wie, jak ciężko jest żyć w kłamstwie, więc jeśli chce porozmawiać o tym, co naprawdę wydarzyło się tamtego dnia, gdy świat ocalał, chętnie wysłucha. Magneto rozpoznaje ukrytego w cieniu Sinistera.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse 0

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.