Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End » X-Men: The End #1

X-Men: The End #1

X-Men: The End #1

"Dreamers and Demons" - part 1: "The Gathering Storm"

Cytat


Aliyah: "Carol, is that really her?"
Phoenix: "Sorry, I don't have my driver license"

Streszczenie

Tako zapisano w Libris Veritatus, księgach Destiny: Gwiazdy będą jej domem, przeznaczeniem Ziemia, matką Wojna, zaś ojciec zbawieniem. Ceną marzenia Xaviera stanie się upadek Aerie...


Gdzieś poza najdalszą gwiazdą, w holograficznym otoczeniu szkoły Xaviera biegnie Aliyah, córka Deathbird Neramani, oraz Bishopa, członka X-Men. Rozmyśla o historii jaką dzielą ze sobą X-Men oraz Shi'ar, a także o swej samotności, bowiem jej matka opuściła ją kierowana poczuciem obowiązku. Musiała objąć tron Shi'ar po tym jak jej siostra Lilandra pogrążyła się w szaleństwie. Aliyah przerywa swój bieg, gdy rozlega się alarm, a holograficzne otoczenie znika. Głos komputera jej statku informuje ją, iż na orbitę planety na której się znajdują wszedł pancernik Kree. Lądownik zmierza już ku planecie. Aliyah wie iż znalazła się we właściwym miejscu i opuszcza pokład statku ukrytego dzięki maskowaniu, aby zbliżyć się do miejsca lądowania. Kobiecy głos komputera prowadzi ją, wskazując właściwą drogę. W ruinach prastarego miasta pojazd Kree dotyka ziemi.


Korzystając z zamieszania w Shi'ar ich wrogowie postanowili skorzystać z okazji. Kree przybyli tu na spotkanie z Łapaczami, międzywymiarowymi handlarzami niewolników. Przez portal przybywają łapacze ze swymi ochroniarzami, zmodyfikowanymi genetycznie schwytanymi przez nich niewolnikami, zmuszonymi do posłuszeństwa dzięki genoinżynierii. Są nimi Slipstream, Siryn oraz Madrox. To zemsta Łapaczy za ich przegrane w starciach z x-drużynami. Kree widzą kapsułę, na której im zależy, lecz wówczas wybucha zamieszanie. Aliyah zostaje namierzona przez jednego z Ogarów. Głos komputera każe jej uciekać, lecz Nocturne ją dopada i zrzuca z dachu budynku. Aliyah uwalnia się dzięki plecakowi odrzutowemu, po czym odpiera atak Siryn, która wzbija się w powietrze chcąc ją schwytać. Aliyah kieruje się w stronę tajemniczego pojemnika Kree, nie zamierzając pozwolić aby jego zawartość wpadła w ich ręce. Nocturne teleportuje się na jej plecy i obie rozbijają się na ziemi.


Na orbicie pancernik zostaje zaatakowany przez wychodzącą z nadprzestrzeni flotę Shi'ar. Kree zostali zdradzeni, bowiem jeden z nich okazał się Skrullem. Łądownik usiłuje wciągnąć na swój pokład pojemnik oraz Aliyah, lecz ostrzał Skrulla sprawia iż pojemnik spada. Łądownik rozbija się, zaś Aliyah zostaje zaatakowana przez Skrulla, który powala ją. Nagle zostaje trafiona przez nieznaną energię. Pojemnik otworzył się, a z niego wynurza się naga pobieta pozbawiona włosów, która poraziła napastnika. Aliyah nie ma czasu zastanowić się co się wydarzyło, bowiem o powierzchnię uderzają zielone jaja spadające z nieba. To Brood. Aliyah chwyta kobietę i unosi się z nią w powietrze, uciekając ku swemu okrętowi, lecz kobieta telepatycznie zmusza ją aby zabrały jeszcze kogoś. Nocturne. Kobiety docierają na pokład statku, a komputer unosi go w powietrze. To Starjammer, pojazd legendarnych piratów Shi'ar. Aliyah patrząc na Brood eksterminujących Kree wykrzykuje iż planeta jest już martwa. Nakazuje komputerowi wejść w nadprzestrzeń.


Studnia grawitacyjna planety zapada się i glob eksplodue, Podprzestrzenna turbulencja sięga do gwiazdy systemu, która przemienia się w supernową. Komputer informuje Aliyah, że nie zdołają uciec w żaden sposób fali powstałej wskutek erupcji gwiazdy. Wówczas naga kobieta stwierdza iż ona będzie mogła pomóc. Jej ciało ogarniają płomienie.


W tej samej chwili w całej galaktyce odczuwalne stają się skutki tego co się właśnie wydarzyło, gdy ognisty ptak narodził się ponownie. W Instytucie Xaviera Cyclops informuje White Queen iż Jean Grey żyje, w Chicago Rachel Summers mówi o tym samym kandydującej na urząd burmistrza Kitty Pryde. Wie o tym Xavier na Genoshy, Cable w Hindukuszu, Logan opiekujący się sparaliżowaną Storm w Afryce, mówiąc iż ich już to nie dotyczy. Wyczuwa to także w nieznanym miejscu Mr Sinister...


Na pokładzie Starjammera komputer aktywuje swą holograficzną matrycę, będącą osobowością Binary. Carol stwierdza, iż statek ocalał. Aliyah spoglądając na Phoenix szepcze iż jest ona końcem wszystkiego. Binary informuje, iż na pokładzie pojawił się intuz. Phoenix uspokaja, iż to ona go sprowadziła, bowiem pragnie wyzwolić Nocturne z jej niewoli i potrzebny jest ktoś kogo zna. Jean teleportowała przez pół galaktyki ojca Talii Wagner, Nightcrawlera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.