Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End » X-Men: The End #2

X-Men: The End #2

X-Men: The End #2

"Dreamers and Demons" - part 2: "Omens & Portents"

Cytat


Sean: "What's with Rachel?"
Rachel: "My mom just called"

Streszczenie

W Instytucie Xaviera w Salem Center Scott kończy rozmawiać z Johnem Greyem obiecując iż będzie informował go na bieżąco. Ojciec Jean ma nadzieję, iż nie usłyszy ponownie, że jego córka jest martwa. Cyclops całuje Emmę mówiąc iż decyzja by się z nią związać po śmierci Jean była jedną z najtrudniejszych w jego życiu, lecz nie żałuje jej. Spoglądają na swe dzieci, które budzą się ze snu czując narastające emocje. Emmę złości fakt, iż powrót Jean ma wpływ na jej dziec, płacze nawet mały Alex. Gdy pojawia się holograficzny obraz Xaviera Emma daje upust swej frustracji, kaząc mu się wynosić, bowiem chce mieć chwilę spokoju. Ostro oznajmia Scottowi, iż ona zajmie się dziećmi, a on niech poradzi sobie z sytuacją.


Scott udaje się do Cerebro, procząc o pomoc Trzy-W-Jednym, dawne Stepford Cuckoos. Te w połączeniu z mózgiem Marty Johansson umożliwiają Scottowi dotarcie do osób, które dowiedziały się o powrocie niszczycielki światów.


W Chicago w ramach swej kampanii wyborczej Kitty serwuje drinki w barze, szefowa jej kampanii, Rachel dostrzega telepatyczny obraz Cyclopsa. Oznajmia, iż nie zamierza pomóc, bowiem nie mają możliwości dotarcia do Phoenix, która nie wie gdzie jest. Dopóki to się nie zmieni, Rachel żąda aby jej nie nękać, bowiem ma na głowie całą kampanię. Po zniknięciu Scotta mówi do Kitty, iż lepiej się jej żyło, gdy wierzyła że jej matka jest martwa.


W Hindukuszu Cable walczy z przeważającymi siłami terrorystów, lecz z politowaniem odpowiada Scottowi, iż nie musi wzywać mu na pomoc X-Corps z Indii. Pokonuje terrorystów a Cyclopsowi odpowiada, iż musi zastanowić się czy udać się do Salem aby pomóc X-Men, bowiem jest typem samotnika. Po odejściu Scotta wjyjaśnia towarzyszącej mu Merryweather iż chyba nadszedł czas na wizytę w domu. Nie wie, iż ta rozmyśla z ulgą iż lata planowania i zbliżenia się do Dayspringa nie poszły na marne, bowiem Phoenix powróciła.


Scott wyjaśnia telepatycznie Loganowi, iż na chwilę obecną nie mają jak dotrzeć do Jean, bowiem po rozpadzie sieci bram skokowych Shi'ar Ziemia została odcięta od reszty wszechświata. Logan prosi o informowanie na bieżąco, a po odejściu Scotta Ororo wyrzuca mu, iż nie powiedział Cyclopsowi iż umiera. Logan oznajmia, iż on kiedyś spłonął na słońcu i zmartwychstał, więc ile życia, tyle nadzie. Sparaliżowana Storm nie wierzy w te słowa.


W Salem Cyclops spogląda przez okno na dom Havoka i Anne, gdy pojawia się Vargas. Oznajmia iż Nightcrwaler zniknął w czasie teleportacji, którą demonstrował w czasie swych popisów aktorskich. Ponadto wraz ze swymi ludźmi namierzył wreszcie Sinistera. Emma poleca mu, aby nie brali Essexa żywcem.


W Las Vegas Gambit i Rogue wkraczają do akcji. Gambit zręcznie przeskakuje siatkę laserów przegradzających korytarz, docierając od znajdujągo się po jego drugiej stronie wyłącznika. Gdy korytarz jest już odblokowany Rogue dzięki swej sile pancerne drzwi blokujące dostęp do znajdującego się za nimi pomieszczenia. Wewnątrz znajdują dwa ciała, Sinistera i Dominy, członkinii Neo. Najwyraźniej oboje zginęli walcząc ze sobą. Rogue nie jest jednak pewna czy to nie kolejny z podstępów Sinistera. Ma rację, bowiem ten obserwuje jej działania ze swej nowej kryjówki stojąc pośród swych ludzi, wśród których jest Dark Beast. Essex zwraca swój gniew przeciwko przedstawicielowi Łapaczy, mówiąc iż go zdradzili. Przez lata dostarczał im mutantów na ich rozsiane na całym świecie Areny, a także schwytanych członków X-Men. Jedyne o co prosił, to poinformowanie o powrocie Jean Grey. Wie, iż Łapacze próbowali sprzedać ją Kree. Teraz za to zapłacą. Zabija ich przedstawiciela.


Na pokładzie Starjammera Kurt rozmawia z Jean, której nie udało się wyciągnąć TJ ze śpiączki. Jean wyjasnia mu, iż sprowadziła go, bowiem odruchowo sięgnęła po kogoś, komu mogła ufać. Binary zastanawia się jakim cudem Brood udało się przetrwać zniszczenia dokonanego dawno temu przez nią i Storm, a tym bardziej wyewoluować. Nightcrawler przerywając prosi aby odwieziono go do domu, bowiem dawno temu porzucił bohaterskie czyny w X-Men na rzecz aktorstwa. Nie będzie to jednak proste, bowiem jak wyjaśniają Binary i Aliyah po ataku Cassandy Novy udającej Xaviera Imperium Shi'ar prawie się rozpadło, a sieć bram skokowych przestała istnieć. Nowy kanclerz usiłuje przywrócić dawną pozycję Aerie, lecz bez bram jest to niemożliwe. Dlatego Łapacze mają taką wysoką pozycję, bowiem posiadają sieć bram międzywymiarowych prowadzących do każego punktu wszechświata i wymiaru. Teraz jasne staje się pojawienie Brood, na planecie na którą Starjammer przybył bowiem miał informacje, iż Kree knują jakiś spisek. Brood chcieli przejąć bramy i rozprzestrzenić się. Wszędzie. Aliyah decyduje iż należy ostrzec Imperium.


Na Chandilarze Kanclerz przekazuje Deathbird i jej synowi informację iż ich flota została zniszczona w walce z pancernikiem Kree po wybuchu supernowej. Jednocześnie dało się widzieć manifestację Phoenix. Cesarzowa poleca zniszczyć jak najszybciej istotę, będącą zagrożeniem dla całego kosmosu. Po jej odejściu Kanclerz rozmawia ze swą współpracownicą, stwierdzając iż Deathbird nie domyśla się niczego. Teraz należy odkryć kim byli ci, którzy pojawili się podczas bitwy na planecie a świetnie zorganizowana zasadzka legła w gruzach. Poleca obserwować X-Men na Ziemi i wyeliminować jeśli zagrożą ich planom.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.