Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End » X-Men: The End #5

X-Men: The End #5

X-Men: The End #5

"Dreamers and Demons" - part 5: "Triumph..."

Cytat


Sage: "We need to sound a global alert. It's only the beginning"

Streszczenie

Na planie astralnym Moonstar widzi Helę, która przypomina iż jej podzielona dusza nosi w sobie także walkirię. Dyrektor kompleksu Weapon X widząc iż odczyty Mirage przekraczają telemetrię poleca wpuścić do jej pomieszczenia gaz. Dani ostatkiem sił słyszy głos Heli, mówiący iż jest wojowniczką i właśnie tam leży jej zbawienie.


W szkole Rahne wyje do księżyca, wściekając się iż pomimo całej technologii którą dysponują, nie jest w stanie odnaleźć Dani. Z balkonu kryształowego pałacu woła ją Carter, a Rahne z westchnieniem informuje Marthę iż idzie odwiedzić zmarłych. Po ustanowieniu psycho-łącza wchodzi do wnętrza domu Havoka i Annie.


W Valle Soleada dzieci Summers-Frost strzegą słudzy Vargasa Thais i Thaiis, zaś obawy Emmy która pragnie wrócić do dzieci usiłuje rozwiać Rogue zabierając ją na zakupy. Tymczasem w Waszyngtonie w siedzibie XSE Prodigy usiłuje dokonać analizy umysłu Sage. Ta wie, iż jej dane przerastają nawet jego zdolność do przejmowania myśli innych i wygłasza komentarze pod adresem Icemana. Sytuację obserwuje dzięki holo-łączu zaniepokojona Storm. Do pomieszczenia wchodzi Val Cooper, a David orientuje się iż jest ona kimś innym. Val zmienia się w Skrulla i przebija go ostrą dłonią, po czym dopada Icemana rzucając nim o ścianę. Zwraca się w stronę Sage.


Jednocześnie w Kenii kolejny Skrull rzuca Loganem o ziemię i pod postacią Yukio rusza w stronę leżącej w basenie sparaliżowanej Storm. Staje na jej ciele, zamierzając ją utopić.


W Chicago Ahab atakuje Rachel, której na pomoc rzuca się Kitty. Zgromadzeni w barze klienci otwierają doń ogień, lecz Ahab nie przejmuje się tym atakiem, podobnie jak uderzeniem Karmy, której oddaje psycho-atak z nawiązką, oznajmiając iż pora aby i ona stała się zła.


W Valle Soleada Emma i Rogue pojawiają się na spotkaniu z Roberto, a po chwili do restauracji wchodzi także Gambit. Wówczas Anna niespodziewanie atakuje go. Rzuca się na niego, zrzucając w przepaść, w locie żądając odpowiedzi co stało się z Remym. Zdumionym White Queen i Sunspotowi pokazuje iż mają do czynienia z Warskrullem.


W Kenii tonąca Storm generuje wyładowanie atmosferyczne, a Skrull kpiąc stwierdza iż błyskawica mu nie zaszkodzi. Ororo oznajmia, iż ma coś lepszego i w napastnika uderza wyładowanie atmosferyczne. Po chwili spod lodu wygrzebuje się Logan spoglądając na zamarzniętego Skrulla.


W Waszyngtonie Skrull chwyta Monet i jej ciałem broni się przed atakiem X-23, lecz wówczas zamraża go Iceman. Skrull rozrywa lód i zamierza rzucić się na XSE, lecz wóczas zostaje trafiony strzałami Sage. Spoglądając na mutantów Sage oznajmia, iż to co się stało jest dopiero wstępem.


W Chicago Ahab triumfuje, lecz wówczas swym ogniem atakuje go Lockheed.


W Valle Soleada dom Rogue został splądrowany, a Emma straciła kontakt ze swymi dziećmi i Scottem. Thais wyjaśnia, iż Gambit zdradził, gdy Sinister wezwał go so spłaty długu z przeszłości. Zapłatą były dzieci.


Szkoła Xaviera zostaje zaatakowana. U wejścia do niej pojawiają się Genesis, Madelyne Pryor i Stryfe. Nadeszła pora na spotkanie rodzinne Summersów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.