Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End » X-Men: The End #3

X-Men: The End #3

X-Men: The End #3

"Dreamers and Demons" - part 3: "Dream a Little Dream"

Cytat


Monet: "A great plan. A truly stupendous plan. The ultimate plan"
X-23: "You mean it worked?"

Streszczenie

Slipstream wraz z Łapaczem Ghibli przenosi się na Ziemię, gdzie czeka już na nich Sinister. Essex pokazuje poprzedniego posłańca, na którym właśnie eksperymentuje, mówiąc iż tak kończy się niedotrzymanie umowy. Ghibli przyznaje, iż popełniono błąd, lecz Sisniter oznajmia iż wie jak rzeczy wyglądały naprawdę. Ghibli sprzedał Phoenix Kree, po czym zawiadomił Shi'ar o miejscu wymiany. Albowiem tak naprawdę jest Cerise. Agentka Shi'ar słysząc iż jej tożsamość została ujanwiona rezygnuje z formy Ghibli i zaczyna walczyć o życie. Słyszy od Essexa, iż została zdradzona, lecz mimo tego broni się przed ludźmi Sinistera. Pokonuje nawet Omegę Red, lecz gdy chwyta ją Storm nie może wyjść ze zdumienia. Okazuje się, iż tak naprawdę to Shaitan, który skręca jej kark. Sinister stwierdza, iż w ruch wprawione zostały wydarzenia, które powodują iż muszą się śpieszyć.


Nightcrawle czuwa przy łożu nieprzytomnej TJ, mając nadzieję iż gdy przebudzi się uwolni się od prania mózgu Łapaczy. Pokazuje jej zdjęcie swej żony Kymri, księżniczki schwytanej przez niegdyś przez Łapaczy, o którą walczyli wówczas X-Men, oraz ich syna, mówiąc iż tego powdu porzucił X-Men. W Hollywood producentka filmów z udziałem Kurta, Jubilee zapewnia Kymri iż z Kurtem wszystko będzie w porządku. Kontaktował się z nią Scott, mówiąc iż prawdopodobnie zniknięcie Nighcrawlera ma coś wspólnego z manifestacją Phoenix. Kymri nie mówiła nic ich synowi, noszącemu także imię TJ, lecz Jubilation zapewnia ją iż jeśli odpowiedzialny za zniknięcie Kurta planuje zrobić mu jakąś krzywdę, to Phoenix będzie jego najmniejszym problemem. Na pokładzie Starjammera nad śpiącą Aliyah pojawia się mroczne widmo, a Aliyah ma znowu koszmary o Bishopie i Deathbird. Wstaje aby pobiegać, a Phoenix pyta Carol o jej zachowanie. Binary odpowiada swym komputerowym głowem, iż koszmary są częste, lecz jej sensory nie wyczuwają niczego nienormalnego. Phoenix ma wrażenie, iż przez chwilę na pokładzie znajdowało się coś bardzo złego. Aliyah poradziła sobie jednak z tym sama. Binary złości się, że Phoenix wystawiła Aliyah na zagorżenie, przysięgając iż nie pozwoli aby stało się jej coś złego. Jean zwraca uwagę, iż Aliyah jest zagrożeniem bowiem urodziła się jako córka imperialnego rodu Neramani, więc jej życie jest w niebezpieczeństwie. Po za tym nie dopuściłaby do jej krzywdy, choć Danvers sądzi iż dawna Phoenix mogła być do tego zdolna. Na razie Jean rozkoszuje się odzyskanym życiem.


W Afryce członkini organizacji Mutantes Sans Frontieres [odpowiednik Lekarzy bez Granic - Kumos], Cecilia Reyes dociera do swego męża Hanka Mc Coya z kolejnym pacjentem którego omal nie stracili. Beast spogląda na umieszczonych w stazie w setkach pojemników pacjentów, mówiąc iż jeśli wszystko dalej będzie zmierzać w tym kierunku, wkrótce homo superior na całym świecie wyginą.


Neverland. Alarm informuje panią dyrektor, iż jeden z więźniów usiłuje wysłać przekaz telepatyczny. Mirage dosięga do znajdującej się na wolności Wolfsbane, która słyszy jej wezwanie. Dyrektor poleca opanować sytuację i dopilnować aby incydenty tego typu się nie powtórzyły.


W Hong Kongu XSE tropi na dyskotece złoczyńcę. X-23 nie jest w stanie wyizolować zapachu celu, o czym informuje Monet. Wówczas dopada ją Sage. Tessa zakłada X-23 naszyjnik, śmiejąc się iż od tej chwili znalazła się pod panowaniem Malice. I rozkazami Sinistera. Monet skacze z dachu rzucają się na pomoc koleżance, przypominając sobie co stało się z Sage. Postanowiła skatalogować dane zawarte w umysłach mieszkańców planety, gdyż jedynie wtedy mogła być pewna swych analiz. Gdy X-Men odmówili, Sage postanowiła zrealizować pomysł samodzielnie i od tamtej pory XSE idzie jej śladem. Sage zrywa naszyjnik z szyi X-23, wiedząc że dzięki Malice posiadła dość danych i rzuca się do ucieczki. Wówczas zamraza ją lód Icemana. Monet zastanawia się o co chodziło Sage, skoro wiedziała iż będąca klonem Logana X-23 i posiadająca jego umysł, nie podda się dominacji Malice. Po przesłuchaniu więźnia XSE mają nadzieję poznać prawdę.


W Hindu Kuszu Cable i Irene czekają na transport, gdy pojawia się hologram Domino, informującej iż nadlatuje. W stronę jej samolotu zmierza jednak rakieta. Następuje eksplozja.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.