Avalon » Serie komiksowe » X-Terminators » X-Terminators #2

X-Terminators #2

X-Terminators #2

"Speed Demon!"

Postacie
Cytat

N'astirh: "Where's Crotus?"
Demon: "Crotus bad master, hunt big human!"

Streszczenie

Demony przynoszą schwytanych Artiego i Leecha na cmentarz w Arlington, gdzie N'astirh dzięki zaklęciom prowadzi rozmowę z Camronem Hodge'm. Aby go ukarać odowołuje z bazy The Right swe sługi, pozostawiając człowieka samego w obliczu konfrontacji ze śmiercią [patrz - X-Factor #34]. Teraz spogląda wściekły na demony, które po raz kolejny błysnęły niekompetencją. Zamiast niemowląt przyniosły mu duże dzieci, w dodatku pozbawione mocy. Crotus nie może pojąć jak to się stało, przysięga że kiedy porywał chłopców obaj byli przepełnieni mutancią energią. Nie wie, że Leech zbliżył się do Artiego blokując jego moce. Wreszcie demonom udaje się odkryć w czym rzecz, a przerażony Artie projektuje obraz X-Factor atakujących N'astirha, a także grobowca w Arligton gdzie są uwięzeni, wysyłając go wysko w niebo. Crotus zbliża go do Leecha, blokując tym samym wezwanie pomocy.


Na szczęście przekaz dotarł do przyjaciól chłopców. Lecący w kolejnym pojeździe Takiego mutanci rozpoznają na projekcji Nowy Jork, aczkolwiek Tabitha nie może uwierzyć że naprawdę widziała demony. Jej zdaniem mają do czynienia z jakimiś mutantami. Rusty decyduje, że należy odnaleźć X-Factor, a przede wszystkim przebrac się, bowiem większośc z nich ma na sobie piżamy, a on więzienny pasiak.


Na cmentarzu demony mają wyraźną ochotę zjeść jeńców, lecz N'astirh rozkazuje im najpierw przynieśc trzynaście niemowląt. Wysyła je w droge, sam otwierając pentagram komunikacyjny aby nawiązać kontakt z Goblin Queen.


Na trasie do Nowego Joeku mutanci zatrzymują się aby napić się Pepsi [trzystronicowa reklama Pepsico :-) - Kumos]. Rictor usiłuje wytrząsnąc puszkę z automatu, a Tabitha idzie na całość i używa swej bomby niszcząc automat. Taki dzięki swej mocy odtwarza go, zmieniając w nowszy model [koniec reklamy]. Dzieciaki nadal nie mogą skontaktowac się z X-Factor przez telefon, zatem decydują się to uczynić gdy dotrą już do Nowego Jorku.


Po mieście krążą demony poszukujące dzieci. Przelatując nad Montebello wyczuwają niemowlaka będącego źródłem mocy i wyrywają go wprost z ramion zrozpaczonych rodziców, pożerając jednocześnie ojca chłopca.


Niedaleko lecą młodzi mutanci słuchający w radiu najnowszych wiadomości. Dowiadują się, iż Rusty Collins zbiegł z więzienia z Exeter i porwał Boom, Boom, Skids i Rictora. Lądują na dachu sklepu z odzieżą, nie zauważając przebywających w pobliżu demonów. W sklepie długo wybierają dla sibie stroje, na co przez okno spoglądają zdziwione demony. Widząc jak Taki tworzy kartę kredytową, którą płaci za odzież, Crotus stwierdza że dzieciak potrafi rzucać zaklęcia i i transformować informacje. Wyrusza zawiadomić o tym N'astirha na chwilę przed przybyciem policji. Dzieciaki natomiast odlatują do Nowego Jorku postanawiając, że od tej pory dadzą się poznać jako X-Teminators, na cześć nazwy jaką niegdyś w ramach podstęu używali X-Factor.


Po dotarciu do miasta Ric usiluje skontaktować się z X-Factor, w słuchawce słychać jednak diabelski śmiech. Kiedy odchodzi, automat telefoniczny ożywa złośliwie się uśmiechając, co widzi Taki, lecz nikt mu nie wierzy.


Tymczasem demony porywają kolejne dziecko, mimo to N'astirh wciąż jest niezadowolony. Do tej pory dostarczono mu jedynie dwójkę dzieci, którymi opiekują się Leech i Artie. N'astirha irytuje fakt zniknięcia Crotusa. Ten siedzi na jednym z nowojorksich dachów i wydaje krążącym po miescie demonom specjalne polecenie.


Niedaleko, X-Terminators zastanawiają się, gdzie może znajdować się cmentarz, którego lokalizację podał im Artie. W ferworze nie słuchają, że Taki chce im powiedzieć iż dostrzegł demony. Zawiedziony chłopak kieruje się sam ich śladem, wpadając w ten sposób w pułapkę zastawioną przez Crotusa. Dopiero teraz X-Terminators orientują się co zaszło i ruszają koledze na ratunek. Mimo iż Rictor rozdziera demony na strzępy przy pomocy swych wibracji, Crotusowi niosącemu Takiego udaje się uciec. Dociera on do Arlington, gdzie N'astirh żąda dostarczenia niemowląt. Crotus wręcza mu Takiego, mówiąc że ten będzie dużo cenniejszy i oblizując się spogląda na Artiego i Leecha. Z nadzieją w głosie zapytuje, czy będzie mógł ich teraz zjeść.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Terminators #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.