Avalon » Serie komiksowe » X-Terminators » X-Terminators #1

X-Terminators #1

X-Terminators #1

"Invasion of the Baby-Snatchers"

Postacie
Cytat

N'astirh: "Your senses will lead you to them, you will taste their power!"
Crotus trzymając szczura: "Like this Mawther? Have I found the one?"

Streszczenie

W Limbo demon S'ym przyzywa do siebie N'astirha, któremu za pomocą siły fizycznej przypomina kto z nich dwóch jest silniejszy. N'astirh przegrywa, musi więc wykonać rozkaz S'yma: udać się na Ziemię po trzynaście niemowląt mutantów, niezbędnych do rytuału, dzięki któremu demony ruszą na podbój Ziemi. Jeden z towarzyszy N'astirha zastanawia się czemu ten nie próbował nawet walczyć, słyszy wówczas iż S'ymowi wydaje się, że jest silniejszy dzięki transmodalnemu wirusowi. Limbo władał będzie jednak ten, kto zdobędzie duszę Darkchilde.


Demony pojawiają się na Ziemi, gdzie na cmentarzu łapią dozorcę. N'astirh przemienia go w goblina, aby wskazał pozostałym miejsce, gdzie można znaleźc dzieci. Demony nie wiedzą bowiem jak wygląda dziecko i niektóre z nich łapią szczury.


Pod bramą więzienia Portsmouth X-Factor i ich wychowankowie żegnają Rusty'ego Collinsa, który zdecydował się oddać w ręce sprawiedliwości [X-Factor #33] i odpokutować za podpalenie prostytutki. Rusty czule żegna się ze Skids, a następnie z pozostałymi wychowankami X-Factor.


Potem Jean zgodnie z obietnicą przenosi Leecha i Artiego do letniej szkoły. Wychowawczynie witają tam chłopców ciepło. Mutanci nie wiedzą, że obserwuje ich mały Japończyk siedzący na wózku inwalidzkim.


W międzyczasie Skids, Rictor i Boom Boom docierają wraz z Icemanem do Exeter, elitarnej szkoły do której w młodości uczęszczał Warren. Pochodzący z wyższych sfer uczniowie szkoły patrzą na mutantów z wyższością, więc Ric rozkrusza lodowy moct Icemana i zasypuje ich śniegiem. Rozzłoszczony psikusem Bobby mówi, że szkoła utemperuje charaktery tójki. Na darmo jednak; po jego odejściu Tabitha robi dowcipy ze swoimi fajerwerkami.


W letniej szkole Leech i Artie poznają japońskiego chłopca, Takeshiego. Po początkowych nieporozumieniach usiłują mu pomóc, bowiem okazuje się, że Japończyk jest komputerowym geniuszem. Niestety jego podstawowy wynalazek, czyli mechaniczny fotel na kółkach wciąż się psuje.


W nocy Takeshiego budzą dziwne odgłosy dochodzące z dachu. Wygląda przez okno, aby dostrzec demony wdrapujące się przez okno do sypialni Artiego i Leecha. Niespodziewanie dla samego siebie wskakuje na wózek i rusza na pomoc. W sypialni mutantów natyka się na demony usiłujące ich porwać. Jeden z nich - Crotus - lekceważy Takiego, wówczas zostaje postrzelony przez pistolet wyrastający z wózka. Taki jest zdziwiony, bowiem nie pojmuje czemu jego wózek zmienia się nagle w pogromcę demonów. Kiedy jednak szarżując znajduje się w zasięgu Leecha, wózek ponownie staje się zwykły, bowiem mutacyjne moce jakie najwyraźniej posiada Takeshi zostają zablokowane. Crostus ogłusza chłopca.


Kiedy Taki dochodzi do siebie, Artiego i Leecha dawno już nie ma. Wychowawczynie usiłują skontaktować się z X-Factor, jednak z niewiadomych przyczyn linie telefoniczne do Nowego Jorku zostały zablokowane. Taki wpada na pomysł, aby poprosić o pomoc nastolatków, o których opowiadali mu Leech i Artie. Telefon do Exeter odbiera wspólokatorka z pokoju Tabithy i Skids, informując Takiego wyniosłym głosem, żeby nie opowiadał bajek. Japończyk postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki swej nowo odkrytej mutacyjnej mocy zmienia swój wózek w helikopterek, do którego wymyśla silnik i rusza do Exeter. Tam wzbudza panikę w kampusie a przerażone studentki wzywają policję. Kiedy ta dociera na miejsce, Skids, Boom Boom i Rictor wiszą na drabince opadającego w dół helkopterka, któremu zaczyna brakować mocy. Na szczęście dzięki bombie Tabithy pojazd nabiera gwałtownego przyspieszenia. Pozostało już tylko uwolnić przywódcę dzieciaków, Rusty'ego...


Czwórka mutantów atakuje wojskowe więzienie, a Takeshi zmienia swój pokjazd w czołg. Mutanci walczą z żołnierzami starając się nikogo nie zranić, aż wreszcie docierają do celi Rusty'ego. Ten początkowo odmawia pójścia z nimi, chcąc odpowiedzeć wreszcie za swoje zbrodnie. Gdy jednak dowiaduje się o porwaniu Artiego i Leecha, dołącza do swych wybawicieli. Piątka mutantów odlatuje z więzienia zastanawiając się w jaki sposób odnajdą dwójkę przyjaciół.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Terminators #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.