Avalon » Serie komiksowe » X-Terminators » X-Terminators #3

X-Terminators #3

X-Terminators #3

"Guess who's coming to dinner?"

Postacie
Cytat

Boom Boom: "I hear a train. When it gets into the station, run. Leap the turnstiles. And dive for the train open doors."
Rictor: "I'll bet the Avengers never have this problem...!"

Streszczenie

X-Terminators znajdują się w bibliotece, usiłując ustalić lokalizację mauzoleum, które widzieli na przekazie od Artiego. Ślęczą nad mapami i udaje im się wpaśc wreszcie na ślad, gdy atakują ich książki, ożywione jak większość przedmiotów w mieście przez wpływ Inferna. Osłonięci polem ochronnym Skids wycofują się z budynku, lecz na schodach atakuje ich kamienny lew, który właśnie ożył. Podpalony przez Rusty'ego zmienia się na powrót w kamień. X-Terminators siadają na ławce i spoglądają znowu na mapę, dochodząc do wniosku, że demony ukryły się na cmentarzu Arlington.


Niedaleko mauzoleum teren patroluje dwóch policjantów, badajacych sprawę zaginięcia stróża cmentarza. Ich uwage zwracają leżące na ziemi kości, lecz w tym momencie łapią ich wynurzające się spod gruntu demony. Początkowo pragną zjeśc funkcjonariuszy, których mięso jest bez wątpienia świeższe niż nieboszczyków jakimi się żywią, ostatecznie decydują się jednak zawlec ludzi przed oblicze N'astirha. Ten wścieka się właśnie na Crotusa, który dostarczył mu bezużytecznego, jego zdaniem, Takiego. Crotus przekonuje jednakże, iż Takeshi stworzy demonom komputer zdolny generować zaklęcia, bowiem ma moc zmieniania rzeczy. N'astirh zaczyna się zastanawiać nad propozycją. Nie zwracając uwagi na odmowę Takiego, pokazuje do czego jest zdolny. Przemienia schwytanych policjantów w gobliny, chcąc uzupełnić swe hordy, przetrzebione ostatnio przez Śmierć. Grozi też przemianą Leecha i Artiego, ku wyraźnemu zawodowi Crotusa, pragnącego ich pożreć. Słysząc to Takeshi tworzy pistolet i wycelowuje go w N'astirha, lecz demon zmienia broń w pasożyta, który gryzie chłopca w rękę.


W mieście X-Terminators obserwują jak kolejne przedmioty zmieniają się w dzikie bestie. Bramki w metrze odgryzają ludziom dłonie, a sami mutanci omal nie stają się ofiarami drzwi od metra, pragnących ich pożreć. Gdy pociąg rusza, okazuje się że zostali uwięzieni w środku.


W Arlington N'astirh tłumaczy Takiemu, że stworzony przezeń komputer pozwoli mu szybciej składać zaklęcia i da przewagę nad S'ymem, kóry od chwili zarażenia transmodalnym wirusem stał się niepodzielnym panem Limbo. Pokłada jednak zbyt dużą wiarę w technologię, co N'astirh zamierza zmienić, bowiem tak naprawdę to on wykorzystuje S'yma, choć tamten myśli iż jest odwrotnie. Nie mając innego wyjścia Taki zgadza się zbudować magiczny komputer, dzięki czemu ocali życie Leecha, Artiego i niemowląt.


W pędzącym coraz szybciej pociągu X-Terminators docierają do maszynisty, kóry zmienił się w upiora. Cios Rusty'ego ogłusza go, czyniąc na powrót człowiekiem. Po zatrzymaniu metra X-Terminators wysiadają, lecz w tunelu atakują ich szczury. Po zaciętej walce młodzi mutanci opuszczają kanały przez studzienkę znajdującą się koło knajpy motocyklistów. Ci atakują ich bez ostrzeżenia, lecz dzieciaki szybko radzą sobie z tym problemem i w dalszą drogę ruszają na motorach.


W Arlington Taki wspólpracuje z N'astirhem, kończąc tworzyć komputer mogący rzucać zaklęcia. Klawisze zostają przypisane do określonych części zaklęć i sekwencji słów. Na miejsce docierają X-Terminators, rozprawiając się przy wjeździe na cmentarz z jednym z demonów. Nastepnie ruszają w stronę mauzoleum. Ukrywając się w ciemnościach przedsionka widzą N'astirha, któremu brakuje już tylko jednego niemowlęcia, aby skompletować składniki zaklęcia. Taki usiłuje go zwodzić, lecz N'astirh wpada w szał. Widząc to X-Terminators ruszają do ataku. Początkowo zyskują przewagę, jednakże N'astirh ściąga posiłki. Skids zbliża się do Leecha, co sprawia iż pole ochronne przestaje działać, a wszyscy mutanci zostają powaleni. N'astirh oznajmia Takiemu, że jeśli komputer nie zadziała, jego towarzysze zginą. Demon używa komputera przenosząc siebie, mutantów i inne demony z niemowlakami na Times Square. Nastepnie zmusza Takiego aby dokończył wprowadzać zaklęcie. Nad miastem rysuje się energetyczny pentagram, którego przekaźnikami są niemowlęta-mutanci. Teraz należy poczekać na ruch Darkchilde.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Terminators #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.