Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #29

X-Treme X-Men #29

X-Treme X-Men #29

"God Loves Man Kills II" - part 5: "Deliverance"

Postacie
Cytat

Shadowcat: 'Hey, you ever heard joke about God and the Jews?'
pastor Paul: 'I beg you pardon?'
Shadowcat: 'If we're his chosen people, how come he had us wander in the wilderness for forty years before leading us to the only land in the neighborhood that didn't have any oil?'

Streszczenie

Przedmieścia Mount Heaven. Lady Deathstrike stoi nad nieprzytomnym Loganem. Pokonała swojego odwiecznego wroga, lecz nie w taki sposób w jaki wiele razy to sobie wyobrażała. Teraz jako narzędzie w cudzych rękach działa przeciwko swojemu mentorowi i nie ma wpływu na swe poczynania. Yuriko, porzucając rozmyślania podchodzi do swej ofiary z zamiarem dokończenia dzieła. Gdy jej ręka unosi się do ostatniego ciosu powietrze rozdziera potężny huk. Zaskoczona Deathstrike dostrzega nadlatującego w jej kierunku Cannonballa. Samuel pochwyca swą przeciwniczkę, lecz ta szybko oswabadza się z uścisku mutanta. Dochodzi do szybkiej wymiany ciosów zakończonej potężnym uderzeniem Cannonballa, które rzuca Deathstrike na pobliskie skały. Po zwycięskim starciu Sam biegnie w stronę leżącego Wolverine'a. Guthrie nie może wyczuć pulsu towarzysza. Trzymając go w ramionach wykrzykuje z całych sił: 'Logan!'.


Mount Heaven. Do uszu zebranych na placu głównym miasta mutantów dochodzi przeraźliwy krzyk Samuela. Sage poleca Storm by zabrała ze sobą kilku spośród latających towarzyszy i sprowadziła dwójkę X-Men do miasta. Ororo zdaje się przez chwilę rozumieć, że nie powinna walczyć z własnymi przyjaciółmi, lecz Sage szybko rozwiewa wątpliwości mutantki przypominając o tym jak ważne jest Mount Heaven i jego ochrona. Chwila zawahania mija i Storm bez kolejnych pytań wykonuje polecenia Tessy. Obie kobiety nie zdają sobie sprawy, że są obserwowane przez Bishopa. Lucas zdaje się rozpoznawać jednakowe uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych na placu i fakt tej znajomości budzi w nim niepokój. Zbiegając na dół okupowanego budynku Bishop zastanawia się dlaczego w całym mieście nie ma ani jednej osoby, która nie jest mutantem a wśród mieszkańców przeważają dzieci. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie sprawdził czy piwnica domu, w którym się znajduje jest pusta. Otwierając drzwi kopniakiem napotyka spojrzenia wystraszonej rodziny. Mężczyzna, który zdaje się być ojcem rozpoznaje twarz Bishopa, którą widział wcześniej w telewizji. Identyfikując go jako jednego z X-Men zwraca się do przybysza o pomoc. Młody chłopczyk, leżący na łózku wygląda na ciężko chorego. Po wnikliwym zbadaniu wszystkich członków rodziny Lucas postanawia opuścić dom i znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Pozostawia rodzinie swą broń i nakazuje zebranym pozostanie w piwnicy do swojego powrotu. Gdy Bishop wychodzi na zewnątrz okolicę wypełniają odgłosy nadchodzącej burzy. Lucas nie ma wątpliwości kto jest sprawcą tej nagłej zmiany pogody.


Tymczasem w podziemnym kompleksie pod miastem Shadowcat i Paul spostrzegają, że Stryker zdołał uciec pomimo przyjęcia na siebie energetycznego pocisku. Dzięki swemu kostiumowi William może bez problemu pozostać w ukryciu. Jedynym sposobem na odnalezienie starca jest zorientowanie się co jest obiektem jego zainteresowania. W tym celu Kitty zaczyna wypytywać pastora o podziemne zabudowania. Ośrodek jest samowystarczalny, nie posiada żadnych linii telefonicznych czy połączeń komórkowych co oznacza, że jest praktycznie niewykrywalny dla ludzi z zewnątrz. Przeszukując kolejne pomieszczenia Shadowcat natrafia na tabliczkę z imieniem Aarona Pankowa, seryjnego mordercy, który opowiedział Strykerowi o Mount Heaven jeszcze przed ucieczką Williama z więzienia. Pankow, jak wskazuje na to tabliczka, okazuje się być dyrektorem analiz strategicznych w całym kompleksie. Paul zdaje się być zakłopotany odkryciem Kitty i zaprzecza o jakiejkolwiek swojej wiedzy na ten temat. Rozmowę dwójki przerywa nagłe pojawienie się Strykera, który nazywa pastora kłamcą i proponuje mutantce obejrzenie swego odkrycia.


W tym samym czasie w powietrzu nad miastem trwa walka Storm i Cannonballa. Ororo nie jest w stanie zrozumieć dlaczego Sam od niej ucieka. Guthrie wykorzystuje chwilę nieuwagi kobiety. Wyhamowując w powietrzu sprawia, że mutantka nadziewa się wprost na niego i pod wpływem uderzenia traci przytomność. Samuel ląduje na ziemi i kładzie ciało Storm tóż obok, nadal nieprzytomnego, Logana. Widząc nadchodzącą Lady Deathstrike, Cannonball przekonuje kobietę, że walka jest niepotrzebna.

Sam oświadcza, że 'ujrzał światło' i zamierza u jej boku bronić Mount Heaven przed intruzami. Podczas gdy na obrzeżach miasta walka dobiega końca, w centrum Mount Heaven Bishop pobieżnie bada kolejnego chorego mutanta. Stwierdza, że to już siódma osoba o takich samych symptomach. Jego rozmyślania przerywa nagłe pojawienie się Sage, która bez namysłu przykłada Lucasowi broń do skroni. Bishop jest jednak świadom, że Tessa nie jest do końca sobą, więc nie może być tak samo groźna w walce jak zazwyczaj. Szybkim ruchem odpycha wycelowaną w siebie broń i obracając się wymierza cios, który zwala Sage z nóg.


Zgodnie ze swą obietnicą Stryker prowadzi Shadowcat i pastora do miejsca swego strasznego odkrycia. Jest nim piwnica po brzegi wypełniona ludzkimi zwłokami. Ten fakt wyjaśnia całkowity brak w mieście zwykłych, dorosłych ludzi. Kitty domaga się od Paula wyjaśnień. Pastor jednak nie zamierza się kłocić ze Strykerem. William nie ma według niego 'światła', które posiada Kitty i każdy inny mieszkaniec Mount Heaven. Stryker jest w oczach Paula potworem bez duszy, istotą, która nie ma prawa bytu na tym świecie. William pochwyca oszołomioną tymi wyznaniami Shadowcat i uaktywnia obrożę, którą dziewczyna cały czas miała na sobie. Ciało mutantki pokrywa adamantowy pancerz. Stryker bez namysłu rzuca zaskoczoną Kitty w stronę pastora. Efekt jest porażający: mutacyjna moc Shadowcat uaktywnia się i dziewczyna przenika przez ciało Paula. Oczy pastora rozbłyskują jasnym światłem po czym oboje padają bezwładnie na ziemię i tracą przytomoność.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.