Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #23

X-Treme X-Men #23

X-Treme X-Men #23

"Schism" - part 4: "Schism"

Postacie
Cytat

Profesor Xavier: "It seems I can't leave the 'bridge of the Enterprise' for even a minute without some disaster or other."
Storm: "Offer him japanese green tea... he loves that."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Emma i Storm przygotowują się do wejścia do Sali Cwiczeń, która stała się scenerią dla wspomnień Jeffreya Garreta z dnia zabójstwa popełnionego w willi Eliasa Bogana na Alasce. Po sforsowaniu zamku zabezbieczającego Salę mutantki wkraczają na teren posiadłości milionera. Frost bez prolblemu wyczuwa obecność uwięzionych dzieci oraz dwójki X-Men - Sage i Bishopa. Emmę zaskakuje fakt, że wirtualna projekcja jest całkowicie kompletna i odzwierciedla nawet zdarzenia i rozmowy, których Jeffrey nie mógł doświadczyć ani usłyszeć. Kobiety dość szybko odnajdują ciała martwego rodzeństwa Jeffreya. Tymczasem w pokoju gościnnym trwa przyjęcie, którego główną atrakcją są skuci kajdanami Bishop i Sage. Jeden z jego uczestników, Oliver Rolland, wyraża swoje zadowolenie ponownym widokiem Tessy. Mutantka jest jednak niewzruszona, będąc przekonaną, że cokolwiek się wydarzy nikt z obecnych nie będzie tych zdarzeń świadkiem, bowiem wszyscy zostali zabici przez Garreta. Jednak, już zmienionym głosem, Oliver wyprowadza kobietę z błędu, wyjaśniając jej, że śmierci uległy tylko ich ciała, natomiast umysły pozostały żywe, jako część większej całości. Sage poznaje swego rozmówcę - jest nim sam Elias Bogan. Milioner oznajmia, że kontrola nad Jeffreyem miała tylko doprowadzić go do Tessy a od niej do Xaviera, którego umysł jest ostatecznym celem telepaty.


Storm i Emma obserwują całą rozmowę z ukrycia. Oczy Frost zaczynają krwawić co błyskawicznie spostrzega Ororo. Bogini, widząc nieprzydatność towarzyszki w misji ogłusza ją szybkim ciosem po czym zdradza reszcie swoją obecność. Jej oferta jest prosta: Emma w zamian za więzionych X-Men. Bogan, przemawiając przez Olivera wyraża zainteresowanie taką propozycją, lecz szybko rozwiewa nadzieje Storm, oświadczając, że odzyskał już swą własność. Okazuje się, że Frost także uległa sile Eliasa i znajduje się teraz pod jego kontrolą. Ororo zostaje błyskawicznie obezwładniona. Tym zdarzeniom przygląda się płączący Jeffrey. "To nie tak miało być" - mówi. "Obiecywałeś co innego". Oliver tłumaczy chłopakowi, że ich losy splotły się w zamierzonym celu i że był on wykorzystywany od samego początku. Bishop stara się przekonać Garreta, że nie jest w satnie zniemić przeszłości, lecz jego los nadal leży w jego rękach. Chłopak nie chce pozwolić by historia się powtórzyła i udaje mu się użyć swej mocy teleportacji by uciec. Ryland jest zaskoczony umiejętnościami młodego mutanta, lecz jego ucieczka niczego nie zmienia. Bogan jest przekonany, że poprzez Emmę uda mu się odzyskać kontrolę nad chłopakiem a przede wszystkim podbić umysł Storm, znając jej wszystkie słabości. Storm zaskakuje telepatę, oznajmiając, że właśnie na to liczyła. Rozszyfrowując zdarzenia ostatnich godzin Ororo jest przekonana, że do odbezpieczenia systemów Sali Ćwiczeń Elias potrzebował kogoś o zdolnościach telepatycznych. I choć mutantka nie wie kim była osoba wykorzystana przez Bogana jest pewna co stanie się gdy ktokolwiek spróbuje wejść do jej umysłu "niezparoszonym". Jako, że Storm nie odzyskała jeszcze pełnej konrtoli nad swymi zdolnościami, często ujawniają się one jako skutek uboczny silnych przeżyć lub szoku. Tak właśnie dzieje się gdy Bogan stara się przejąć kontrolę nad Ororo - potężna błyskawica uderza wprost w Bogana, unieszkodliwiając jego astralną postać. Storm szybko uwalnia Bishopa i Sage, lecz walka z przeciwnikami nie jest prosta, ponieważ po odbezpieczeniu systemów Sali Ćwiczeń każdy cios zadany wirtualnym projekcjom Olivera i reszty czyni ich coraz silniejszymi. Tessa ratuje sytacje, używając ręcznego wyłącznika, terminując program i ostatecznie kończąc wirtualny scenariusz. Dokładnie w momencie wyłączenia programu z X-Men kontaktuje się profesor Xavier, który chce zostać jak najszybciej poinformowany o zaistniałej sytuacji i uprzejmie prosi o odblokowanie drzwi wejściowych do domu, którego w końcu jest gospodarzem.


Wieczór tego samego dnia. Członkowie grupy X-treme znajdują czas na przedyskutowanie ostatnich zdarzeń. Sage zapewnia swych towarzyszy, że Bogan nie da za wygraną. Jako łowca nie odpuści zwierzyny, którą wcześniej upatrzył. Najgorsze zdaniem Tessy jest to, że niemożliwym jest przygotowanie się do ponownego ataku Eliasa. Tajemnicą pozostaje tożsamość telepaty, dzięki któremu Bogan zdołał odblokować zabezpieczenia Sali Ćwiczeń. Rozmowę przerywa pojawienie profesora, Emmy i Jean. Po krótkim powitaniu Xavier przechodzi do rzeczy. Według analiz przeprowadzonych zarówno przy Cerebrze jak i wspomnieniach studentów nic nie wskazuje na jakąkolwiek obecność obcych osób na terenie instytutu podczas dramatycznych zdarzeń ostatniej nocy. Prowadzi to do jednego wniosku: ów tajemniczy telepata stanowi spory problem, który musi zostać jak najszybciej rozwiązany. Po tych wyjaśnieniach Bishop pyta Charlesa co zamierza zrobić w sprawie Jeffreya i oskarżenia skierowanemu przeciw niemu. Xavier uważa chłopca za niewinnego i postanawia udzielić mu schronienia. Storm nie zgadza się ze zdaniem profesora przypominając, że w wypadku na Alasce zginęła także całkowicie niewinna pokojówka, pracująca w posiadłości. Zdaniem Ororo chowanie Jeffreya za murami instytutu nie nauczy go ponosznia odpowiedzialności za popełnione czyny. Poza tym ochrona Garreta przed oficjalnym procesem uniemożliwi uświadomienie światu, że mutanci stawiają siebie na równi z ludźmi i spowoduje kolejne protesty i opinie o tym, że homo sapiens superior stoją ponad prawem. Profesor nie chce jednak wystawiać Jeffreya na tak cięzką próbę. Widoczna odmienność zdań prowadzi do konfliktu między grupą X-treme i Xavierem. X-Men opuszczają instytut w atmosferze poróżnienia. Charles stara się przekonać Sage o swych dobrych intencjach, lecz Tessa oznajmia mu, że przebyła drogę przez piekła, które jest nimi brukowane. Storm, odchodząc, prosi Emmę by opiekowała się Jeffreyem, który będzie potrzebował dobrego przewodnika. Jean próbuje jeszcze nakłonić Ororo do pozostania w instytucie i zaufania profesorowi, lecz Storm jest pewna swej decyzji. Według niej X-Men muszą dowieść tego, że są godni przyszłości, w której pokładają tak wielkie nadzieje.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.