Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #31

X-Treme X-Men #31

X-Treme X-Men #31

"Intifada" - part 1: "This Is The Way The World Ends"

Postacie
Cytat

Bishop: "So, where's Gambit?"
Rogue: "Outta town. Family business."
Bishop: "I wonder who's being robbed"
Rogue: "You an' me both."

Streszczenie

Los Angeles. Rodzinny minivan wyjeżdża z miasta krętą drogą Mulholland Drive. Na jego drodze staje grupka mutantów. Samochód wymija nastoletnią bandę, lecz płaci za to wypadnięciem z drogi. Po wypadku jeden z członków rodziny, Marie D'Ancanto, trafia z poważnymi oparzeniami do szpitala miejskiego w Los Angeles. Żaden z młodocianych mutantów nie został aresztowany a zwracanie się o pomoc do X-Corp zdaje się być bezcelowe. Ojciec Marie jest w całej sprawie bezradny. Tymczasem na lotnisko Goroland we wschodniej Afryce trafia samolot z dostawą dla ciężko chorych uchodźców. Żołnierze stacjonujący na lotnisku bez wahania rozstrzeliwują pilotów i zabierają się do przejęcia cennego ładunku. Na miejscu pojawia się nagle kobieta, która oznajmia, że przybyła z obozu po leki. W odpowiedzi na żadaną przez żołnierzy zapłatę przedstawia się jako mieszkanka Genoshy, po czym jej oczy rozpala jaskrawo-czerwony płomień. W mgnieniu oka uzbrojeni mężczyźni padają na ziemię z wykrzywionymi w grymasie bólu twarzami a rudowłosa kobieta pozostaje jedyną żywą osobą na placu.


Teksas. Na prywatnym ranczu prezydetna USA zbierają się przywódcy największych światowych mocarstw. Celem zjazdu jest dyskusja na temat rosnącej roli populacji mutantów w dzisiejszym świecie. Tuż przed zebraniem w sali konferencyjnej, odpowiadająca za porządek inspektor Baltimore natrafia na podejrzanego męzczyznę, który po krótkiej rozmowie oddala się w nieznanym kierunku, widocznie unikając pani inspektor. Baltimore odporowadza nieznajomego podejrzliwym spojrzeniem. Tymczasem w sali konferencyjnej zaczyna się oficjalna część zjazdu. Przed zebranymi staje dr Valerie Cooper, która przedstawia po krótce Charlesa Xaviera i jego X-Men. Cooper zestawia sytuację mutantów sprzed kilkunastu lat z obecną, gdy ich liczba drastycznie wzrosła. Przekonuje ona, że Xavier i jego podopieczni nie są w stanie zachować porządku na całym świecie. Kończąc swą wypowiedź Cooper zwraca uwagę na zarysowanie się frontów pomiędzy ludźmi i mutantami i proponuje sporządzenie globalnego porotkołu bezpieczneństwa, uznającego mutantów za broń masowej zagłady i determinującego podjęcie odpowiednich kroków w celu uporania się z tym zagrożeniem. W pokoju obok inspektor Baltimore przyłapuje nieznajomego mężczyznę na podsłuchiwaniu debaty, toczącej się w sali konferencyjnej. Identyfikuje go jako Gambita i oznajmia mu, że jest aresztowany. Pani inspektor zostaje jednak ogłuszona przez wiązkę elektryczną. Osobą, która wybawiła Remy'ego z opresji okazuje się być Storm. Mutant tłuamczy swą nieuwagę tym co usłyszał podczas dyskusji prowadzonej przez przez Val Cooper. Oboje nie mają więc wątpliwości co do powagi sytuacji.


Los Angeles. Policja z całego miasta zostaje wezwana do walki z młodym mutantem, który w pojedynkę niszczy kolejne pojazdy, które stają na jego drodze. Na miejsce przybywają X-Men. Bishop ratuje życie jednemu z oficerów, absorbując lecący w jego stronę pocisk energetyczny. Jeden z dowódców chce aresztować Lucasa, lecz otrzymuje telefon od burmistrza, który daje wolną rękę mutantowi i nakazuje policjantom nie wtrącanie się w jego działania. Sprawcą tej niespodziewanej decyzji burmistrza okazuje się być Sunspot, dowódca X-Corp w Los Angeles. Roberto przekonuje prezydenta miasta, że Bishop poradzi sobie z zaistniałą sytuacją. Lucas, instruowany przez wspomagającą go Sage, lokalizuje mutanta, który spowodował całe zamieszanie. Absorbując kolejne pociski Bishop zdaje sobie sprawę, że chłopak z każdym kolejnym strzałem traci energię. Po kilku chwilach młody mutant, wyczerpany pada na ziemię. Medycy nie są w stanie uratować chłopaka - mutant umiera. Gdy sytuacja się uspokaja dwójka X-Men analizuje wydarzenia. Przyczyną śmierci młodzieńca były zbyt wielkie przeciążenia, których nie wytrzymał jego organizm. Jednym z zastanawiających faktów jest to, że był zakuty w kajdany na szyi i nadgarstkach i był przetrzymywany w ciężarówce stojącej nieopodal od miejsca jego śmierci. Sage zwraca Bishopowi uwagę na beznadziejny stan jego motocykla i poleca świetnego mechanika, stacjonującego w pobliskim miasteczku.


Valle Soleada. Dwójka X-Men trafia do niewielkiej osady, sąsiadującej z Santa Barbara. Miasteczko okazuje się być miejscem, w którym wykształciła się dość liczna społeczność mutantów, żyjąca w harmonii z homo sapiens. Gdy mutanci trafiają do warsztatu mechanika, niespodziewanie napotykają Rogue. Widząc dawnych towarzyszy dzeiwczyna rzuca się im w ramiona. Bishop spostrzega, że Rogue nadal nie posiada swych mutacyjnych mocy. Anna, bo takie przybrała imię, zaprasza X-Men do siebie. Wieczorem cała trójka odbywa rozmowę, w której Rogue tłumaczy nieobecność Gambita jego sprawami rodzinnymi. Po dokładnej analizie Sage nie jest w stanie wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków odnośnie zmian w genach Rogue. X-Men kontynuują rozmowę w drodze do pobliskiej knajpy. Anna zwierza się towarzyszom ze swego szczęścia i spokoju, jakiego zaznała żyjąc w Valle Soleada. Gdy mutanci docierają na miejsce spotykają Cannonballa, który oznajmia im, że Lila właśnie zaczyna swój występ. X-Men bawią się znakomicie, lecz koncert zakłoca pojawienie się dziewczyny w grubym płaszczu. Rogue nabiera podejrzeń co do nietypowego stroju nieznajomej. Gdy szybkim ruchem odsłania płaszcz spostrzega umiejscowione pod nim ładuki wybuchowe. Dziewczyna odpycha Rogue na bok i unosząc w górę detonator wykrzykuje: śmierć mutantom!

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.