Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #33

X-Treme X-Men #33

X-Treme X-Men #33

"Intifada" - part 3: "Manifest Destiny"

Postacie
Cytat

Storm: "The first generation of mutants must now take responsibility for their heirs."
Tan Jemin: "Forgive me, Ororo, but we have resources of our own."
Storm: "Last century's weapons, Tan, last century's tactics, for last century's wars. Fight on those terms, the battle is already lost.

Streszczenie

Oczy całej Południowej Kalifornii są zwrócone na proces Marie D'Ancanto, aresztowanej po samobójczej próbie zamachu bombowego w klubie pełnyn mutantów. Oskarżona utrzymuje, że przez ostatnie kilka miesięcy w jej rodzinnym miasteczku, Valle Soleada, miało miejsce wykupywanie prywatnej własnosci przez grupę sprzyjającą mutantom i wobec postawionych jej zarzutów nie przyznaje sie do winy. W swym publicznym oświadczeniu, prokurator okręgowy oznajmij, że będzie się domagał najwyższej możliwej kary, za popełnione przez dzwieczyne przestępstwo. Podczas gdy rzecznik X-Corporation w Los Angeles odmówił jakichkolwiek komentarzy, Roberto DaAcosta, szef kalifornijskiego oddziału X-Corp zapewnił gubernatora, że będzie go wspierał w dążeniach do uczynienia z przypadku Marie D'Ancanto dobrego przykładu, który zapobiegnie podobnym zdarzeniom w przyszłości.


Późnym wieczorem, w okolicy domu Rogue, kręci się tajemnicza postać o imieniu Revenant. Mutantka, nieświadoma nieznajomego obserwatora, jest w pełni szczęśliwa. Wydaje się, że wreszcie znalazła swe miejsce na ziemii: ma dom, dobrą pracę a nawet nowe imię. Powinna się spodziewać, że szczęście nie będzie trwać wiecznie. Stojąc przed lustrem, spostrzega dziwną zmianę w swych oczach. W kilka chwil całe jej ciało zmienia się w bliźniaczo podobne do skóry Mystique. Rogue, nie panując nad sobą, atakuje swych towarzyszy z X-Men. W mgnieniu oka zatapia swe pazury w brzuchu Bishopa, po czym szybkim kopnięciem obezwładnia Sage. Chwilę później na ziemii leżą też nieprzytomni Storm i Gambit...


W domu Rogue zjawiają się Lila Chaney i Sam Guthrie. Po tym jak mutantka użyła swych mocy, by teleportować się z dala od zamieszania, zaistniałego po zamachu w klubie, dwójka zakochanych powróciła do Valle Soleada. Oboje są świadkami sennego koszmaru Rogue. Cannonball budzi roztrzęsioną kobietę i stara się ją uspokoić. Świadkiem tych zdarzeń jej Revenant, kryjąca się w ciemnościach, nieopodal domu Anny. Rankiem, następnego dnia, mutantka opowiada swój sen reszcie grupy. Rogue podejrzewa, że Mystique eksperymentowała z jej genami i być może przechodzi drugorzędną mutację. Sage nie wierzy jednak w to, że niestabilność genetyczna Rogue jest rezultatem dzialań jej przybranej matki. Tessa zauważa również, że zdarzenia tej nocy przypominają jej opowieść Marie D'Ancanto o sennych koszmarach, które zmusiły jej rodzinę do sprzedania swego domu i przeprowadzki. Rozmowę grupy przerywa pukanie do drzwi. U drzwi domu staje Jarod Molloy, prawnik, który chce porozmawiać z lokatorami o ich przyszłości. Molloy zwraca uwagę Rogue i towarzyszącego jej Cannonballa na zmiany, jakie zachodzą w Valle Soleada. Napływ mutantów do miasteczka może spowodować, że niedługo Homo Sapiens Superior będą większością w populacji osady. Prawnik przekonuje swych rozmówców, że chęć mieszkania wśród nie-mutantów nie jest niczym złym. Sage, obserwująca cała rozmowę, dzięki swym cybernetycznym okularom, pozostawionym na stole, zauważa metodę perswazji, stosowaną przez prawnika i bardzo korzystną cenę, oferowaną za sprzedaż domu. Gdy Malloney wychodzi, X-Men odbywają szybką naradę. Nie maja wątpliwości, że prawnik, który ich odwiedził jest tym samym, o którym słyszeli z opowieści D'Ancanto. Sage postanawia śledzić Malloneya i sprawdzić kto jest jego pracodawcą. Bishop zauważa, że cała ta sprawa rzuca nowe światło na proces Marie. Sage zna świetnego prawnika, który pomoże dziewczynie w jej sprawie. Lucas wnet pojmuje o kogo chodzi Tessie i wraz z Lilą teleportują się do Nowego Jorku.


Ranczo prezydenckie w Teksasie. Podczas gdy w siedzibie prezydetna trwa zebranie przywódców największych potęg świata, Storm organizuje własne spotkanie. Na jej zaproszenie odpowiedzieli Alexei Vazhin, Val Cooper, Alistair Stuart, Maria Pilar-Cortes i Tan Jemin. Mutantka przekonuje zebranych, że choć są oni oficjalnie wrogami mutantów, to X-Men ani nawet Magneto nie stanowią dla nich zagrożenia. Storm opowiada o dziesiątkach tysięcy mutantów, którzy mogą urosnąć w siłę, jeśli ktoś im nie przeszkodzi. Jemin zapewnia Ororo, że ludzie mają własne środki, lecz Storm to nie przekonuje. Broń i taktyka z zeszłego wieku jest dobra na wojnę z zeszłego wieku. Takie metody stawiają ludzkość na przegranej pozycji. Zagrożenie osiągnęło skalę globalną i wymaga globalnej odpowiedzi. Nawet Instytut Xaviera nie może działać na tak wielką skalę i w wielu przypadkach jest bezradny. Do kogo skieruja się zwykli ludzie, którzy czują się jak zwierzyna na polowaniu? Bez bohatera, przywódcy, głosu, którego posłuchaja masy, Armageddon może stać się rzeczywistością. Obie strony muszą wiedzieć, że powinny przestrzegać tych samych reguł. W końcu wszyscy są takimi samymi mieszkańcami tego świata i powinni mieć jednakowy interes w jego przetrwaniu. Rozmówcy Storm zwracają uwagę na jej idealizm i nie są w stanie zaufać mutantce tak łatwo. Ororo odpowiada, że w dzisiejszych realiach nie mają wyboru i muszą podjąć decyzję o współpracy, by dać nadzieję na lepszą przyszłość.


Na plaży w Valle Soleada trwa zebranie młodych mutantów. Jedni ściagają się, używając swych mocy latania, inni siedzą przy ognisku. Ten niecodzienny zjazd obesrwują Rogue i Cannonball. Sam wyraża wątpliwości co do przeciwstawiania się tak dużej grupie w dwójkę. Anna przypomina mu jednak co ta banda zrobiła rodzinie Marie i tym przekonuje towarzysza. Cannonball ląduje z hukiem w samym środku zebrania, nokautując kilkoro przeciwników. W kilka chwil później jest już atakowany przez cała grupkę rywali. Gdy jeden z nich obezwładnia Sama do walki wkracza Rogue. Dwójka X-Men, dzieki swemu doświadczeniu, radzi przeważającą liczebnie bandą. Gdy emocje opadają i walka zostaje przerwana, Cannonball stara się przemówić młodzieży do rozsądku, lecz ci nie zawracają sobie głowy przemówieniem Samuela. Grupka cichnie jednak, gdy do głosu dochodzi Rogue. Anna zapewnia młodych mutatnów, że nie są oni wcale tacy mocni jak myślą i nie mają pojęcia o prawdziwym 'hardcorze'. Guthrie, stojący z boku, przesyła Sage wiadomość, w tkórej przyznaje, że Rogue się zmieniła i przeraża swym zachowaniem nawet jego. Tessa ma jednak poważniejsze problemy na głowie. Śledzene prawnika przyniosło nieoczekiwane rezultaty. Jego siedzibą okazuje się być kwatera główna X-Corp w Los Angeles. Mutantka nie zdaje sobie sprawy, że jest obserwowana przez parę czerownych oczu. Tajemniczy głos oznajmia swą radość z powrotu Sage w jego sidła i jest pewien, że tym razem jego zdobycz nie wymknie się tak łatwo.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.