Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #22

X-Treme X-Men #22

X-Treme X-Men #22

"Schism" - part 3: "The Judas Boy"

Postacie
Cytat

Bishop: "Storm's gonna kill us for this, Sage... if Xavier doesn't beat her to it."
Sage: "Let's survive long enough to give them the chance, shall we?"

Streszczenie

Instytut Xaviera. Sage i Bishop stoją przed posiadłością, przygotowując się do wkroczenia na jej teren. Tessa jest dokładnie przygotowana na to co mutanci mogą napotkać na swej drodze. Zdaniem Bishopa aż za dokładnie. Po krótkim wahaniu kobieta zdradza powód swego zaniepokojenia. Jest nim Elias Bogan - właściciel posiadłości na Alasce, miejsca morderstwa, o które podejrzany jest Jeffrey. Z relacji partnerki Lucas dowiaduje się, że Sage miała już styczność z tym bardzo wpływowym i bogatym człowiekiem. Spotkała go gdy udało jej się odbić Emmę Frost, będącą zakładnikiem Bogana. Tessa przypuszcza, że milioner poprzez Jeffreya zamierza odzyskać swą własność. Tóż przed wkroczeniem dwójki X-Men na teren instytutu Storm usiłuje się jeszcze skontaktować z Sage, lecz kobieta rozłącza się nie odpowiadając na wezwania mutantki. Rozgniewaną Ororo stara się uspokoić Logan, przebywający z nią w Nowym Orleanie. Wolverine uważa, że powinna pozostawić całą sprawę Xavierowi. Dokładnie w tym momencie profesor kontaktuje się telepatycznie z dwójką mutantów. Oznajmia swym uczniom, że Emma nie odpowiada na jego mentalne wezwania. Nie zdąża nawet dokończyć zdania gdy Storm nagle wylatuje przez okno kierując się w stronę instytutu. Logan nie ma wątpliwości - Charles powinien jak najszybciej przybyć do Westchester.


Instytut Xaviera. Emma używa Cereby, by telepatycznie patrolować teren posiadłości. Dwójce X-Men, znajdujących sie już a terenie instytutu udaje się jednak uniknąć zauważenia. Frost, skanując sny młodych studentów zauważa, że Jeffrey mimo uspokojenia o niczym nie śni. Opiekunka jest przekonana, że chłopak coś przed nią ukrywa, więc postanawia w najbliższym czasie mieć kontrolę nad jego umysłem. Po zakończonej kontroli spod kasku Cerebry spływają stróżki krwi cieknące z oczu telepatki. Łatwość z jaką udało się jej wgłębić w umysł Jeffreya zaskakuje kobietę ze względu na wcześniejsze trudności przy skanowaniu myśli Gerreta. Przekonana jednak o jakimś sekrecie chłopca postanawia pobrać jego wspomnienia za pomocą Cerebry bezpośrednio do Sali Ćwiczeń, tworząc z nich wirtualną projekcję myśli młodego studenta. W ten sposób Emma chce obserwować wspomnienia mutanta bez jego obecności i wiedzy. W chwilę po tym jak opuszcza ona pomieszczenie zjawia się w nim tajemnicza kobieca postać. Wprowadza ona modyfikacje w stworzonym przez Emmę programie, zwiększając poziom trudności do maksimum. Wkrótce po tym osoba wychodzi z pokoju niezauważona.


Przechadzającą się po instytucie Emmę zaskakują Bishop i Sage. Tessa, nie tracąc czasu atakuje przeciwnika. Frost jednak zdążyła zmienić swą postać w diamentowy egzoszkielet, dzięki czemu nie staje jej się żadna krzywda. Sage, podchodząc do ogłuszonej mutantki daje się zaskoczyć i po chwili to ona leży na podłodze. Walka między trójką X-Men kończy się w momencie gdy Bishop używa swych mocy, wykorzystując zaabsorbowaną energię przeciwko Emmie. Kobieta trafiona promieniem przebija ścianę a jej lot przerywa dopiero wpadnięcie na lecącą w stronę instytutu Storm. Frost bez zastanowienia atakuje telepatycznie Ororo, po czym obie kobiety spadają w śnieżną zaspę. Krótko po upadku niebo rozbłyska serią błyskawic. Do sypialni dzieci, które obudził huk grzmotów, wpadają Bishop i Sage. Tessa bez wachania ogłusza Jeffreya, podczas gdy Lucas stara się przywołać do porządku wrogo nastawionych studentów. X-Men działają jednak zbyt wolno. Oczy Garreta spływają krwią, po czym rozbłyskają jasnym światłem. To znak, że moc teleportacji chłopaka znów się uaktywniła, przenosząc gdzieś wszystkich obecnych w pomieszczeniu.


Tymczasem w pobliżu instytutu trwa walka dwóch mutantek. Storm, początkowo ogłuszona przez upadek, szybko dochodzi do siebie i przejmuje innicjatywę w pojedynku. Przyzywając potężny wiatr przypiera Emmę do muru, lecz szybko rezygnuje z ataku, tłumacząc, że nie chce walki. Jej celem jest dojście do porozumienia w sprawie Jeffreya. Frost jednak niezmiennie trwa w swym postanowieniu ochrony chłopca. Rozmowę przerywa potężny huk dochodzący z budynku instytutu. Mutantki szybko docierają do miejsca, z którego pochodził hałas. Okazuje się, że dziecięca sypialnia jest pusta i pozostały w nije tylko ubrania młodych studentów oraze dwójki X-Men - Bishopa i Sage. Emma wyjaśnia Ororo, że wszyscy przenieśli się do Sali Ćwiczeń, gdzie odbywa się projekcja wspomnień Jeffreya, prowadzących do zabójstwa. Ponadto stwierdza, że ktoś odblokował wszystkie zabezpieczenia, co oznacza, że jeśli kobiety szybko czegoś nie wymyślą wszyscy znajdujący się w symulacji poza Garretem zginą!

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.