Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #12

X-Treme X-Men #12

X-Treme X-Men #12

"Second Front"

Postacie
Streszczenie

Wymiar Khana. Władca właśnie przechodzi przez portal z ciałem Storm w rękach. Poddani widzą widoczną zmianę w swym królu, spowodowaną obecnością nieznanej nikomu Ororo. Zdaniem Shaitana ocalenie wroga jest niebezpiecznym krokiem ze strony Khana, lecz ten wydaje sie być głuchy na głos swego zaufanego generała. Przed kompletnym uleczeniem kobiety monarcha rozkazuje Shaitanowi przybranie postaci mutantki. Jest to możliwe dzięki substancji nazwanej Skin-Walker. W kilka chwil pokrywa ona ciało nieprzytomnej bogini a po dotknięciu tak powstałej formy potwór szybko zmienia swój wygląd. Ma on być przynętą na X-Men, którzy z pewnością będą próbować uwolnić swego lidera.

 

Wyspa Madripoor. Dzięki podłączeniu się do sieci wroga Sage zdobywa cenne informacje pozwalające na działania dywersyjne mutantom. Bishop Rogue i Thunderbird dzięki swym umiejętnościom radzą sobie z mniejszymi oddziałami najeźdźców, podczas gdy Lifeguard ratuje ucierpiałych w walce cywilów. Podczas jednej z transmisjii Tessa 'podsłuchuje' rozmowę dowódcy z centralą, z której dowiaduje się, że do czasu gdy portal nie jest stabilny obcy nie są w stanie przetransportować większych sił z zaawansowaną technologicznie bronią, co na jakiś czas daje X-Men szanse na wyrównaną walkę. Tymczasem ludność cywilna jest zmuszona do ukrywania się w podziemiach wyspy, gdzie, przynajmniej narazie, jest bezpieczna. Rogue pełna obaw o życie Storm wypytuje Viper co się z nią stało. Księżniczka nie ujawnia grupie prawdy, którą zna tylko ona Storm i... Sage. Ta ostatnia nie chce jednak przyznać się, że widziała jak Ororo została zaatakowana od tyłu. W innej części labiryntu podziemnych korytarzy Thunderbird widząc zmęczenie Slipstreama postanawia go pocieszyć. Davis nie miał pojęcia na co się decyduje, lecz teraz już wie co znaczy prawdziwa walka i perspektywa takiego życia go przeraża. W tymczasowym szpitalu Heather Cameron czuwa nad Red Lotusem, który pomagając w walce z Shaitanem został cięzko ranny. Dołacza do niej Sage, która nie jest jednak przez Heather mile widziana. Ma ona nadal za złe Tessie, że przyspieszyła zmiany w genach jej brata. Według Lifeguard bawienie sie w boga zmianiając innych jest czynem karygodnym i nie przekonuje jej nawet to, że ta "operacja" była konieczna.


Wymiar Khana. Storm, która doszła już do siebie, jest obsługiwana przez podwładnych Khana po królewsku. Choć jest traktowana bardzo dobrze to nie ma złudzeń, że jej słudzy są zarazem jej czujną strażą, która zwraca uwagę na najmniejszy ruch kobiety. To daje do zrozumienie mutantce, że jeżeli będzia chciała uciec nadaży się ku temu tylko jedna okazja. Po długich przygotowaniach wreszcie dochodzi do konfrontacji pomiędzy Ororo a monarchą. W rozmowie kobieta dziękuje z uratowane życie, lecz władca zdradza, że nie zamierza na tym poprzestać i oznajmia zaskoczonej Storm, że chce uczynić ją swoją królową.


Madripoor. Dzięki ciągle ewoluującym mocom Rogue jej przyjaciele są w stanie przybrać postacie ziemskich herosów, które skutecznie odstraszają żołnierzy wroga. Przestraszenie przeciwników miało jednak swój cel. Dzięki temu X-Men pozyskali kombinezony wojskowe, które są niezbędne do zaplanowanej przez Sage infiltracji bazy wroga. Rogue chce brać udział w akcji, lecz Bishop przekonuje ją, że bardziej przyda się w bezpośredniej walce, która odciągnie uwagę najeźdźców. Uświadamia też swej koleżance, że jeśli wszystkie inne metody zawiodą jedyną możliwością uratowania świata może być wyeliminowanie Gambita, który jest siłą napędową portalu. Rogue jednak nie dopuszcza do siebie myśli zabicia Remy'ego. Thunderbird jest zaskoczony tak szybkim postępem w opanowaniu mocy jaki nastąpił w jego przyjaciółce. Sage zdaje się tego nie zauważać i sprawia wrażenie jakby unikała tego tematu.


Pałac Khana. Monarcha w rozmowie ze Storm stara się ją przekonać, że jej miejsce jest przy jego boku. Zapewnia Ororo, że w całym swym życiu nie spotkał nikogo tak wyjątkowego jak ona. Kobieta wykorzystując to prosi władcę o zatrzymanie inwazji, lecz w tej sprawie decyzja jest nieodwołalna.


Madripoor. Patrol wojsk Khana nawiązuje kontakt z X-Men przebranymi za oddział, z którym jeszcze niedawno walczyli. Dzięki temu podstępowi mutantom udaje się przeniknąć do sił wroga. Udając rannych są oni niezwłocznie przetransportowani do bazy i mają zostać przeniesieni przez portal do wymiaru najeźdźców.


Pałac Khana. Storm nadal stara się odwieźć Khana od inwazji na Ziemię. Jej zdaniem podbijanie wszystkiego co stanie królowi na drodze jest bezcelowe. Ten jednak postrzega siebie jako nieuchronną w działaniu siłę natury, która przyjdzie kiedyś po każdego. To co popycha go do działania to chwała zdobyta w walce. Sama przygoda jest dla niego nagrodą za trudy wojny. Przekonuje Storm, że opór jego potędze jest bezcelowy. Ororo odpiera atak mówiąc, że nie będzie zdobyta... lecz jest w stanie się poddać, po czym zbliża się do Khana i oboje zastygają w namiętnym pocałunku.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.