Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #9

X-Treme X-Men #9

X-Treme X-Men #9

"Face the Music!"

Postacie
Streszczenie

Nad Sydney trwa burza. W hotelu, który jest tymczasową siedzibą X-Men, przed Storm pojawia się astralna projekcja Jean Grey. Phoenix chce porozmawiać ze swoją przyjaciółką.

 

W sąsiednim pokoju, Rogue, Thunderbird i Cameronowie czuwają nad pozostającą w śpiączce Sage. Cokolwiek Lady Mastermind jej zrobiła, trwa nadal, pomimo, że sprawczyni została wyłączona z gry. Rogue wchodzi do pokoju Storm i zauważa jej brak. Tymczasem na ulicy obok hotelu Gambit i Red Lotus postanawiają razem udać się na zebranie mafii i wyjaśnić jej członkom okoliczności śmierci Viceroya i pradziadka Lotusa.


W hotelu, Lifeguard zastanawia się, jak użyć swojej mocy aby pomóc koleżance. Problem leży w tym, że nie może ona świadomie jej kontrolować, moc zwykle sama reaguje we właściwy sposób, aby uratować komuś życie. Na szczęście Sage wie, co należy zrobić i telepatycznie wciąga Heather do swojego umysłu.


Podczas, gdy Jean i Ororo spacerują po Sydney, wymieniając się najświeższymi wiadomościami, Gambit i Red Lotus przybywają na spotkanie triady, gdzie wita ich Egzaminator. Zarzuty Lotusa, że to on jest mordercą odpiera, twierdząc, że Gambit poddał młodzieńca praniu mózgu. Na jego nieszczęście wnuk Red Gowa dysponuje dokumentami, niezbicie świadczącymi o współpracy Egzaminatora z Sebastianem Shaw, mającej na celu przejęcie wszystkich rodzin mafijnych w Australii. Przyparty do muru zdrajca rzuca w Lotusa zatrutymi strzałkami, ale ten zręcznie ich unika. Walkę kończy Gambit, ogłuszając Egzaminatora swoim karcianym pociskiem. Szefowie syndykatu uznają niewinność Remy'ego i Lotusa.


Jean wypytuje Ororo o Davisa Camerona. Jest ciekawa, czy przyjaciółka zechce się zaangażować w nowy związek. Tymczasem Heather Cameron pojawia się w umyśle Tessy. Schodzi po długich, krętych schodach, które nagle zmieniają się w zjeżdżalnię. Zmieniając się w swoją złotą formę Lifeguard zjeżdża do ogromnej fortecy, w której obserwuje sceny z przeszłości Sage. Widzi, jak ucieka ona przed napastnikami w małej wiosce na Bałkanach; widzi, jak Profesor X szkoli ją na szpiega i wysyła do siedziby Hellfire Club, by spędziła resztę życia jako podwójny agent. Wszystkie te wspomnienia są wyraźnie wypaczone, ukazane w krzywym zwierciadle; to efekt manipulacji Lady Mastermind. Podczas, gdy w kawiarni Jean opowiada Storm o Cassandrze Novie, Heather jest świadkiem kolejnej sceny: Tessa tańczy z Sebastianem Shaw. Nagle dziewczyna odkrywa, że nie może się ruszyć. Przed nią pojawia się Regan Wyngarde, oznajmiając jej, że trwale zmieniła wspomnienia i psychikę Sage, aby uczynić ją ponownie najwierniejszą sojuszniczką Shawa. Lady Mastermind opowiada jej, jak zabiła Viceroya, tworząc iluzję oceanu, w którym utonął. Teraz próbuje to samo uczynić z Lifeguard. Na szczęście jej moc zmienia ją w syrenę. Regan atakuje pod postacią ośmiornicy, na co Heather odpowiada, zmieniając się w wieloryba. Niestety, jej moc może tylko reagować na zagrożenie, nie pozwalając na nic innego oprócz obrony. Lady Mastermind atakuje ją jako łowca wielorybów a następnie przenosi na pustynię, osłabiając ją wysoką temperaturą. Ponownie pojawia się Sebastian Shaw i Tessa. Regan mówi swojemu pracodawcy, że dziewczyna będzie jego, jeśli zabije swoje alter ego - Sage, która stoi naprzeciw niej. Iluzjonistka zadaje ostatni cios Heather i odkrywa, że to Sage jest otoczona złotą zbroją, a Lifeguard stoi w jej stroju w innym miejscu. Okazuje się, że Sage połączyła ich umysły i ciała, aby pokonać Lady Mastermind. Shaw ma inne plany i nakazuje "swojej" Tessie zabić Heather/Sage. Sage w ciele Heather ratuje ją, spychając ją z toru lotu pocisku. To przełamuje iluzję i obie kobiety wracają do realnego świata. Heather ma pretensje do Sage, że użyła jej ciała, ale Tessa tłumaczy, że było to konieczne wobec jej braku doświadczenia. Tymczasem Lady Mastermind doświadcza szoku, kiedy dosięga jej ból, jaki przeznaczyła swoim ofiarom.


W apartamencie Sebastiana Shaw Bishop i Teri Baltimore oskarżają go o inspirację zabójstwa Viceroya, ale z braku dowodów odchodzą z niczym.


Jean wyjaśnia Storm, że jej drużyna wkrótce może być ostatnią linią obrony przed Cassandrą. Ororo zastanawia się, czy Nova nie jest w jakiś sposób związana z tajemniczym Vargasem. Pyta Jean o pozostałe w Szkole Dzienniki Destiny i dowiaduje się, że przepadły one po ucieczce Cassandry do Shi'ar. Phoenix żegna przyjaciółkę, powracając do swoich spraw. Umysł Storm wraca do jej ciała, akurat na czas, by usłyszeć szukającą jej Rogue. Po chwili cała dziewiątka mutantów gromadzi się w pokoju Sage, ciesząc się ze zwycięstwa.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Treme X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.