Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #16

X-Treme X-Men #16

X-Treme X-Men #16

"While I Live, You Don't Die"

Postacie
Streszczenie

Wyspa Madripoor. Gambit znajduje się w samym środku walącej się świątyni. Podejmując świadomą decyzję postanowił, niszcząc budowlę, odebrać sobie życie, pozbawiając tym samym międzywymiarowego portalu energii. Śmierć złodzieja zamknęłaby przejście powstrzymując inwazję Khana, władcy wymiaru najeźdźców. Rogue jednak nie zamierza przypatrywać się śmierci swego ukochanego. Pomimo swej nadludzkiej siły kobiecie nie udaje się uwolnić Remy'ego. Na domiar złego, zasłaniając LeBeau przed promieniem absorbującym energię Rogue sama stała się częścią mechanizmu podtrzymującego międzywymiarowe przejście. Choć sytuacja jest tragiczna mutantka postanawia pozostać przy Cajunie.

 

Tymczasem pod nieobecność poszukującego Ororo Khana, Shaitan wydaje rozkaz wycofania wojsk ze 'strefy zrzutu'. Strata tych oddziałów mogłaby znacznie osłabić siłę ostatecznego ataku, którego czas coraz bardziej się przybliża. Ten rozkaz nie może jednak zostać wypełniony. Straż chroniąca ziemską część portalu została nieoczekiwanie zaatakowana przez niezidentyfikowanego przeciwnika, którym okazuje się być Vargas. Shaitan postanawia osobiście rozprawić się z nieznajomym wrogiem. Vargas, widząc zbliżającego się przeciwnika jest przekonany, że przyjdzie mu stoczyć pojedynek ze Storm. Męszczyzna nie wie, że pod postacią Ororo kryje się bardzo niebezpieczny przeciwnik.


W tym samym czasie, w centrum dowodzenia wieży, Thunderbird, Bishop i Lifeguard toczą nieustanną walkę z siłami najeźdźców. Pomimo przewagi liczebnej żołnierze Khana zaczynają się wycofywać. Thunderbird, obserwując wskaźniki atmosferyczne, dostrzega drastyczne zmiany zachodzące w górnych częściach wieży. Neal nie ma wątpliwości, że tak raptowna zmiana może być spowodowana tylko przez moce Storm. Zważywszy na to, że X-Men wykonali już swoje zadanie zlecone przez Ororo postanawiają znaleźć Storm i towarzyszącą jej Sage.


Tymczasem w górnej części budowli Tessa odpiera ataki wroga, ochraniając tym samym Ororo. Śnieżna burza wywołana przez lidera X-Men znacznie pogorszyła widoczność, co pozwoliło Khanowi podejść Sage. Mutantka zostaje szybko obezwładniona i z nożem przystawionym do gardła staje się zakładniczką króla. Tą patową sytuację rozwiązuje nieoczekiwane zjawienie się reszty X-Men. Bishop i Thunderbird szybko eliminują żołnierzy Khana pozostawiając go samego na polu walki. Korzystając z zamieszania Sage wyzwala się z uchwytu Khana. Niedoszła zakładniczka zostaje jednak zepchnięta w przepaść. Spadającą koleżnakę ratuje Lifeguard. Zaskoczonego monarchę błyskawicznie atakuje wściekła Storm. Uwalnia ona cały gniew, narastający w czasie pobytu w pałacu królewskim. Rozłączeni mutanci muszą sami dokończyć dzieła swego lidera. Łącząc energię zaabsorbowaną podczas całodniowej walki z siłą swej broni Bishopowi udaje się zniszczyć jedną z rur zbiornika. W kilka chwil hektolitry wody spływają w dół wieży niszcząc wszystko po drodze. Fale zabierają ze sobą także walczących Storm i Khana. X-Men są zmuszeni się rozdzielić. Bishop i Lifeguard ruszą na pomoc Ororo, podczas gdy Thunderbird wraz z Sage pozostaną przy portalu, zabezpieczając drogę odwrotu. Tessa jest jednak przeciwna temu pomysłowi, chce bowiem również ratować Storm. Neal jest zmuszony ogłuszyć kobietę i zabrać ją ze sobą w bezpieczne miejsce.


Wyspa Madripoor. Trwa odwrót wojsk Khana. Wśród całego zamieszania rozgrywa się pojedynek Shaitana z Vargasem. Potwór nie jest w stanie przeciwstawić się swemu przeciwnikowi i staje się kolejną ofiarą miecza złoczyńcy. Teraz jego kolejnym celem staje się Rogue. Mutantka nie może jednak użyć swych mocy. Powodem tej bezradności jest absorbujący promień, przepływający przez ciało kobiety, który wysysa z niej całą energię. Para X-Men jest więc bezbronna w starciu z Vargasem.


Wymiar Khana. Spadająca wraz z wodą Storm w końcu znajduje punkt zaczepienia, ratując także Khana. Ororo podejmuje ostateczną próbę przekonania króla do zaprzestania inwazji, ten jest jednak nieugięty w swych postanowieniach. Ich rozmowę przerywa pojawienie się Bishopa. Lucas, próbując ratować Storm, sam zostaje postrzelony przez Khana. Ororo, odmawiając po raz ostatni na prośbę zostania królową, zostaje zrzucona przez monarchę w niekończące się wodospady wody. Po powrocie do kwatery głównej władca przejmuje dowodzenie. Podejmuje próbę ocalenia wieży i ostatecznego pokonania Ziemian.


Tymczasem porwanych z żywiołem Bishopa i Storm ratuje z opresji Lifeguard. Ich radość nie trwa jednak długo. Słysząc potężny hałas mutanci zdają sobie sprawę z nadchodzącego niebezpieczeństwa. Zdesperowany Khan postanowił odłączyć swój statek od reszty wieży i przeprowadzić go przez portal. Thunderbird i Sage, czekający przy portalu, tracą nadzieję na przybycie swych przyjaciół. W ostatniej chwili z mgły wyłaniają się sylwetki Heather, Ororo i Bishopa. X-Men udaje się szczęśliwie powrócić na Ziemię, lecz tuż za nimi podąża statek flagowy Khana. Jedyną szansą na powstrzymanie maszyny jest zatrzymanie jej między wymiarami, jednocześnie pozbawiając portal energii. Łącząc swe moce, ostatkiem sił mutantom udaje się zniszczyć okręt. Potężna eksplozja wznieca tumany kurzu. Po chwili X-Men mogą już cieszyć się w pełni z odniesionego zwycięstwa. Będąc tak blisko ostatecznej klęski zdołali jednak ocalić siebie i całą Ziemię. Radość przerywa Thunderbird. Czujniki zamontowane w jego okularach odbierają sygnały z samego środka świątyni. Stało się coś strasznego... oczom X-Men ukazują się ciała Rogue i Gambita przebite mieczem Vargasa...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.