Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #13

X-Treme X-Men #13

X-Treme X-Men #13

"Strikeback"

Postacie
Cytat

Bishop: "They liked the idea of a good fight, but it never occured them that they might lose"
"No offense, Bishop, but all of a sudden i can guess why" - Thunderbird po ujrzeniu armady Khana

Streszczenie

Podziemia wyspy Madripoor. Niedaleka przeszłość. Rogue prosi Sage, by powtórzyła na niej zabieg dokonany na Slipstreamie. Tylko tak drastyczne środki, wobec ciężkiej sytuacji w jakiej znaleźli się mutanci, są w stanie pomóc X-Men w walce z armią Khana. Zmiany w genach pozwoliłyby Rogue panować nad wszystkimi mocami jakie kiedykolwiek zaabsorbowała. Sage jest temu pomysłowi przeciwna, lecz w końcu musi ulec przyjaciółce i użyć swych mocy.


Madripoor. Teraźniejszość. Rogue dzięki pomocy Tessy jest w stanie sama pokonać całe bataliony wojsk najeźdźców. Używając mocy Cyclopsa, Icemana, She-Hulk i innych mutantów z jakimi miała kiedyś styczność staje się niezwyciężona w walce. Tą manifestację potęgi obserwuje Vargas, który okazuje się przebywać na wyspie. Zdaje się on jednak nie być przestraszony nagłą ewolucją swej przeciwniczki i jest przekonany, że podzieli ona los Psylocke, która nie zdołała przeciwstawić się mu w walce. Podczas gdy całe regimenty nie są w stanie stawić oporu nowemu przeciwnikowi, X-Men, przebrani za żołnierzy Khana, przybliżają się do komnaty Gambita. Jest w niej jednak zbyt dużo straży a Remy jest otoczony polem energetycznym. Bishop daje Thunderbirdowi do zrozumienia, że gdy będzie miał czystą pozycję do strzału będzie musiał zabić Cajuna. W chwile po tym pole wokól Gambita opada. Dzieje się tak za sprawą pulsu elektromagnatycznego, który wytworzyła Rogue używając mocy Magneto. LeBeau jest świadom, że gdy pozostaje przy życiu, międzywymiarowe przejście staje się stabilniejsze z każdą chwilą. Wiedząc o tym nie wacha się odebrać sobie życia. W tym celu ładuje swą energią jeden z kamieni leżących nieopodal. Chce użyć tak stworzonej bomby do zburzenia budynku, w którym się znajduje. Kamień jednak tuż przed filarem podtrzymującym konstrukcję zawisa w powietrzu. Pole wokół Gambita znów zaczęło działać a odłamek utknął w jego środku.


Tymczasem Rogue nie jest w stanie poradzić sobie z coraz większymi siłami wroga i musi wraz ze Slipstreamem ratować się ucieczką.


W tym samym czasie przebrani X-Men są już transportowani na drugą stronę portalu. Po przejściu do wymiaru Khana mogą ujrzeć całą potęgę najeźdźców. Armada wroga, która czeka by podbić Ziemię, wydaję się mutantom przeciwnikiem nie do pokonania. To uzmysławiwa im, że muszą jak najszybciej zamknąć portal. Ich rozmowa jednak nagle ustaje. Powodem jest nieoczekiwana zmiana w wyglądzie Lifeguard. Heather coraz mniej przypomina osobę jaką jeszcze niedawno była. O swe oszpecenie obwinia Sage, którą w akcie gniewu atakuje. Bishop jednak zaprowadza spokój w drużynie, która musi się skupić na misji uratowania Ororo.


Pałac Khana. Storm nie okazuje już jakiegokolwiek oporu wobec swego nowego króla. Ich czułą rozmowę przerywają doradcy monarchy. Sytuacja na wyspie Madripoor nie przebiega tak, jakby sobie tego życzyli najeźdźcy. Khan jest jednak pewien, że gdy X-Men przekonają się, iż ich lider poddał się jego woli, sami zrobią to samo. Choć Ororo przestrzega władcę przed zbytnią pewnością siebie, ten nie zważa na słowa bogini. Storm, gdy pozostaje bez opieki, jest cały czas obserwowana przez służbę Khana. Ororo doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wie też, że swą nieoczekiwaną uległością uśpiła czujność swego wroga i każdą wolną chwilę może poświęcić na zbieranie informacji o miejscu, w którym się znajduje i obmyślaniu planu ucieczki. Tymczasem Shaitan nadal pozostaje zaniepokojony pewnością siebie swego mistrza. Uważa on Storm za osobę zbyt niebezpieczną i nie wierzy w jej poddaństwo. Ponadto jest on też zaniepokojony siłą reszty mutantów, którzy okazali się znacznie trudniejszymi przeciwnikami, niż można się było spodziewać. Khan jednak stale zachowuje spokój. Wie, że priorytetowym celem X-Men będzie oswobodzenie swego przywódcy. Wówczas Shaitan, który przybrał postać bogini przekona grupę o tym, że opór jest bezcelowy. Gdy pomimo to wrogowie nie poddadzą się, zostaną potraktowani jak każdy, który śmiał się przeciwstawić potędze armady króla...


Inna część wymiaru. Lifeguard jest widocznie załamana swą nieoczekiwaną metamorfozą. Thunderbird zdradza Bishopowi, że w momencie zaniku pola wokół Gambita mógł oddać celny strzał, lecz się zawachał. Lucas oznajmia Nealowi, że mógł zrobić to samo, lecz nie był w stanie odebrać życia Remy'emu. Teraz X-Men muszą znaleźć inny sposób na powstrzymanie nadciągającej zagłady. Tymczasem Sage, włamując się do bazy danych ustaliła miejsce przebywania Storm. Jednak przed wyruszeniem w drogę Tessa ma jeszcze swym towarzyszom coś do przekazania. Przeszukując sieć w poszukiwaniu informacji o Ororo natknęła się na ważne informacje. Sage, przedstawiając kolejne obrazy w wirtualnej projekcji, tłumaczy mutantom, że wieża, która powstała na Ziemi jest jedną z wielu, które znajdują się w każdym wymiarze podbitym przez Khana. Tworząc łańcuch łączności pomiędzy opanowanymi terytaoriami budowle są od siebie zależne. Jeśli jedna z nich zerwie połączenie inne także je stracą i komunikacja okaże się niemożliwa. Przeciwnik, z którym przyszło się X-Men zmierzyć, zostaje przyrównany przez Sage do Napolenoa i Aleksandra Wielkiego. Tak też działa Khan - podbijając kolejne wymiary rusza ze swą armią do następnych. Tak rozległa władza bez jakiegokolwiek buntu wydaje się Thunderbirdowi niemożliwa, lecz Tessa szybko rozwiewa jego wątpliwości. Khan każdemu oferuje to samo: poddaństwo oznacza ogromny postęp techniczny i cudowne życie w świecie bez wad, a opór wiąże się z kompletnym zniszczeniem i anihilacją miliardów istnień. Podczas gdy X-Men są jedyną linią oporu, to do nich należy decyzja o podjęciu walki, lub ewentualnej kapitualcji...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.