Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #21

X-Treme X-Men #21

X-Treme X-Men #21

"Schism" - part 2: "Broken Faith"

Postacie
Cytat

Bishop: "If it's not too much trouble, any chance of chasing in on that 'fame' for some clothes that FIT?"
detektyw Moran: "Most clothes don't come in your size. Neither do most people."

Streszczenie

Cały kraj obiega wiadomość o brutalnym morderstwie siódemki uczestników przyjęcia zorganizowanego przez milionera Eliasa Bogana. Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania podejrzanego w tej sprawie Jeffreya Garreta. Czternastoletni mutant, pomimo młodeg wieku ma być sądzony jak dorosły a władze odpowiedzialne za schwytanie chłopaka obiecują surowe ukaranie winnego. Agencje prasowe donoszą także o innym wydarzeniu. Na Time Square miało miejsce zagadkowe i nagłe pojawienie się na samym środku placu dwójki całkowicie nagich osób. Dwójka ta została zidentyfikowana jako Bishop i Sage - członkowie X-Men.


Nowy Jork. Podczas gdy na ulicach miasta trwa procesja zorganizowana przez Evangeline Whedon - członkinię Ligi Praw Mutantów - dwójka X-Men czeka w odizolowaniu na policjantów, mających uczestniczyć w przesłuchaniu mutantów. Oboje są zgodni w tym, że popełnili błąd niedoceniając Garreta. Do sali przesłuchań wkraczają detektywi Cardones i Moran. Policjanci oświadczają mutantom, że szeryf Mulder z Alaski po ujrzeniu ich twarzy w telewizji zdał raport, w którym ujawnił, że Bishop i Sage podszywali się pod agentów federalnych. Ponadto Mulder uważa także, że X-Men kryją podejrzanego w sprawie morderstwa mutanta i sami są w nie zamieszani. Dwójka detektywów zadaje Lucasowi i Tessie szereg pytań, nie kryjąc przy tym negatywnego nastawienia do przesłuchiwanych. Pomimo zapewnień o dobrej woli i chęci pomocy X-Men nie udaje się zyskać zaufania oficerów. Rozmowę przerywa nagłe wtargnięcie do pokoju jednego z policjantów, który z widocznym podenerwowaniem informuje obecnych o "sytuacji" przed budynkiem. Funkcjonariusze niezwłocznie udają się na zewnątrz, pozostawiając X-Men samym sobie. Okazuje się, że demonstracja Ligi Praw Mutantów została otoczona przez tłum ludzi przeciwnych tej organizacji. Zamieszki wymykają się spod kontroli a w tym całym chaosie oficer Cardones zostaje trafiony kamieniem w głowę. Evangeline Whedon chcąc pomóc rannemu policjantowi woła o pomoc, lecz gdy kropla krwi spada na skórę kobiety doprowadza to do gwałtownej przemiany jej ciała. W miejscu gdzie jeszcze przed chwilą stała przywódczyni demonstracji nagle pojawia się ogromne monstrum, wyglądem przypominające smoka. Policja otwiera ogień. Odgłosy walki dobiegają także Bishopa i Sage, którzy postanawiają wkroczyć do akcji. Nawet ich zaskakuje widok potężnego potwora, z którym przychodzi im się zmierzyć. Gdy na krótką chwilę udaje się ogłuszyć bestię Sage jest zdecydowana ją zabić, lecz Lucas powstrzymuje swoją partnerkę, zapewniając, że znajdzie się inny sposób na rozwiązanie tej sytuacji. Zdesperowanemu X-Man, przemawiając do rozszalałego ponownie potwora, udaje się doprowadzić do powrotu Evangeline Whedon do jej pierwotnej postaci. Podczas gdy trwa usuwanie skutków walki z alter ego Whedon, X-Men tłumaczą, że powodem nagłej transfomacji kobiety była kataliza jej skóry z krwią detektywa Cardonesa. Prawniczka zostaje odprowadzona w miejsce odosobnienia a policjanci w podzięce za okazaną przez mutantów pomoc zgadzają się dać im wolną rękę w działaniach w sprawie zabójstwa na Alasce.


Instytut Xaviera. Właśnie trwa rozmowa Emmy ze znajduącą się w Nowym Orleanie Storm. Ta pierwsza twardo stoi w swoim postanowieniu chronienia Jeffreya przed policją a nawet innymi X-Men. Rozmowę przerywa nieoczekiwany sprzeciw Rubbermaid, podsłuchującej konwersację, na podejrzenie Ororo o słuszności zarzutów wobec chłopaka. Emma odsyła dziewczynę do swojego pokoju po czym ucina rozmowę ze Storm swierdzeniem, że każdy kto będzie próbował wywieźć Garreta z Instytutu najpierw będzie sobie musiał poradzić z nią. Ororo jest widocznie zfrustrowana takim przebiegiem spraw. Nie ukrywa swej nieufności wobec Emmy i dziwi się bezgranicznemu zaufaniu jakim darzy mutantkę Xavier. Obecny przy niej Logan przypomina swej przyjaciółce, że Frost zna ją na wylot i może bez problemu wykorzystać każdą jej słabość, szczególnie teraz, gdy Storm jest osłabiona. Ta w akcie szału poraża Wolverine'a błyskawicą. Logan, który widocznie chciał sprowokować kobietę, zapewnia, że z Emmą nie pójdzie jej tak łatwo, lecz strach nie może zawładnąć poczynaniami bogini. Ororo jest zdecydowana skontaktować się z profesorem zanim sytuacja wymknie się spod kontroli.


Instytut Xaviera. Popołudnie tego samego dnia. Jeffrey jest widocznie podenerwowany porannym wtargnięciem Bishopa i Sage na teren posiadłości. Emma zapewnia chłopca, że nie pozwoli by jego spokój został ponownie zakłócony. Nauczycielce udaje sie namówić go na telepatyczną sondę. Poruszając się w sferze psychiki Garreta oboje trafiają przed drzwi opuszczonego budynku. Jeffrey staje Emmie na drodze, nie pozwalając jej przekroczyć progu budowli. Kobieta, nie zważając na ostrzeżenia chłopca, otwiera drzwi, wkraczając do pomieszczenia, w którym spotyka małą dziewczynkę. Jest ona przerażona, czego źródłem wydaje się być Jeffrey. Z jej oczu cieknie krew. Mutantka zdaje się znać ten palący ból, lecz nie może sobie przypomnieć skąd. Zdesperowany Jeffrey teleportuje swą nauczycielkę nad zamarznięte jezioro. Chłopiec wyciąga mutantkę z wody, przepraszając za swój wybryk i niezwłocznie przenosząc siebie i Emmę z powrotem do Instytutu. Wieczorem kobieta, zastanawiając się nad niedawnymi wydarzeniami dochodzi do wniosku, że jest coś w chłopcu, czego nie potrafi dostrzec. Dziwi ją fakt, że skoro Jeffrey bał się krwawiących oczu pozowlił jednak wejść jej do buynku i ujrzeć dziewczynkę. W tym samym czasie Profesor X stara się nawiązać kontakt ze swoją podopieczną, lecz Emma wydaje się nie słyszeć "wołania" Xaviera.


Przedmieścia Salem Center, nieopodal Insytutu Xaviera. Bishop i Sage, kontynuujący dochodzenie zatrzymali się w gospodzie Harry's Hideaway. Storm informuje mutantów o powiadomieniu Charlesa o zaistniałej sytuacji. Pomimo niechęci Lucasa, Ororo jest przekonana o słuszności swej decyzji. Tessa ucisza swego towarzysza, informując go, że jest ona w stanie połączyć swoje cybernetyczne okulary z tymi noszonymi przez Emmę, widząc dzięki temu to, co opiekunka Instytutu. Dzięki skanom telepatycznym pomieszczenia Sage udaje się ustalić, że Charles próbuje się skontaktować z nauczycielką. Z analiz wynika jednak, że Emma nie odpowiada na wezwania Xaviera. Mało tego, Tessa nie odbiera jakichkolwiek znaków mentalności mutantki. Zrezygnowany profesor zaprzestaje prób skontaktowania się z kobietą. Tymczasem w nad głową Emmy pojawiają się rozżarzone oczy, identyczne do tych spotkanych w umyśle Jeffreya, a jej własne zalewają się krwią. Tajemniczy głos mówi Emmie, że znów ma nad nią kontrolę. Przerażona Sage, monitorująca wydarzenia w instytucie wykrzykuje: "To on! Bogan ma Emmę!"

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.