Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #24

X-Treme X-Men #24

X-Treme X-Men #24

"Prodigal"

Postacie
Cytat

Dermott: "Here's one... how many X-Men does it take to screw in a light bulb?"
reszta grupy: "X-Men don't need light bulbs, they glow in the dark!"

Streszczenie

Paryż. Tunel pod kanałem La Manche. Samuel Guthrie jeszcze wczoraj toczył walkę ze stworzeniem nazwanym przez jego stwórców Weapon XII. W tym starciu ucierpiało mnóstwo niewinnych osób, przypadkowych pasażerów pociągu, który uległ katastrofie. Dziś Sam pomaga w usuwaniu skutków wypadku i ratowaniu uwięzionych pod gruzami cywilów. Profesor Xavier, kontaktując się z Cannonballem telepatycznie powiadamia go o punkcie zbiórki grupy X-Corp, lecz Sam postanawia zostać w tunelu i uczestniczyć w wydobyciu zwłok pasażerów. Podczas działań Samuel ratuje życie Ginger - jednej z pracowniczek, pomagających w akcji, dzięki czemu zyskuje sobie przyjaźń jej towarzyszy, nazywających siebie Sappers. Ciepło przyjęty Sam szybko odnajduje się w nowej grupie. Po pewnym czasie rozmowa w gronie nowopoznanych przyjaciół schodzi na temat X-Men i mutantów, którzy są według niektórych przyczyną całej katastrofy. Cannonball stara się przekonać dowódcę Sappers o równości między ludźmi i homo sapiens superior, lecz rozmowa szybko się urywa a grupa wraca do pracy. Podczas odgruzowywania tunelu Sam odłącza się od reszty wyłapując jakiś głos spod szczątków. Ryzykując swe życie zchodzi coraz niżej i jest zmuszony do użycia swych mocy by przebić się przez warstwę gruzu. Trud się opłaca - Sam odnajduje grupkę pasażerów uwięzionych pod zwałami konstrukcji.

Po powrocie do obozu ratowniczego Guthrie jest witany oklaskami. Sarge odciąga Samuela na bok i oświadcza mu, że widział co zaszło pod gruzami i wie, że Sam jest mutantem. Guthrie jest jednak zaskoczony pozytywną reakcją dowódcy, który cieszy się z umiejętności towarzysza i jest przekonany, że mogą się one jeszcze przydać.


Kilka dni później. Gdy prace przy usuwaniu szkód katastrofy dobiegają końca nadchodzi czas pożegnania Samuela z Sappersami. Gdy grupa wyjawia mu, że wie o jego umiejętnościach Sam na ich prośbę robi z nich użytek i odlatuje, wyjawiając Sappersom swój przydomek - Cannonball.


Paryż. Cmentarz Pere LaChaise. Właśnie odbywa się pogrzeb Darkstar, poległej w walce z Weapon XII. Po ceremonii Sam oświadcza Xavierowi, że postanawia opuścić X-Corp. Guthrie ma dość strat swych przyjaciół i zamierza odpocząć od walki. Charles rozumie decyzję swego podopiecznego, zapewniając go, że zawsze będzie milewidziany w szeregach X-Men. Profesor zostawia Samuelowi wiadomość o paryskim koncercie jego byłej dziewczyny - Lily Cheney. Gdy oboje się spotykają nie kryją radości z ponownego spotkania. Lila przekonuje Sama by udał się razem z nią w podróż z dala od mutantów, nienawiści i walki po czym oboje znikają w blasku portalu teleportacyjnego Cheney.


Paryż. Miesiąc później. Para mutantów powraca do miejsca swego spotkania. Lila, przeglądając wiadomości w internecie, opowiada Samowi o najnowszych wydarzeniach. Znajduje się wśród nich historia zabójstwa na Alasce, w którego śledzctwie biorą udział Sage i Bishop oraz wiadomości o buncie w Instytucie Xaviera. Z czasem Samuel dowiaduje się o odejściu z X-Men Storm i grupy X-treme. Dowiadując się tak wielu rzeczy Cannonball wysyła do Storm wiadomość z prośbą spotkania. Jeszcze tego samego dnia Sam powiadamia Lilę o jego rozmowie z Ororo. Oświadcza on, że poglądy mutantki i grupy X-treme wydają mu się słuszne i że na prośbę Storm postanowił przyłączyć się do X-treme X-Men.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.